Sirius. Foto: Per Wiklund Siriusu stačí k postupu do play-off zisk jednoho bodu z posledního utkání. FOTO: Per Wiklund
9. 1. 2018 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Sirius obral Falun o všechny body, ztratilo i Pixbo

22. kolem začala ve Švédské superlize třetí vzájemná utkání. Falun překvapivě ztratil všechny body v utkání se Siriusem. Zaváhalo i třetí Pixbo, které nestačilo na Höllvikens. Matěj Jendrišák v utkání Linköpingu skóroval, na výhru proti Växjö to ale nestačilo.

Storvreta na půdě Thorengruppen potvrdila pozici favorita a zvítězila 11:6. Až do třetí třetiny se ale domácím dařilo se Storvretou držet krok, ve 44. minutě srovnával na 6:6 Holmgren. Pak ale Storvreta definitivně odskočila zásluhou Petterssona a Sjögrena a v závěrečných minutách přidala ještě tři branky. Alexander Rudd po šesti zápasech stále čeká na svůj první kanadský bod.

Přestože se Linköpingu podařilo Växjö přestřílet, ani napotřetí nedokázal svého soupeře porazit. Do 21. minuty Växjö odskočilo do tříbrankového náskoku, první branku Linköpingu vstřelil po pěkné střele z pravého křídla Matěj Jendrišák. Třígólové vedení vrátil Växjö ve 42. minutě Ahlroth a Fritzellovi se v 52. minutě povedlo už jen snížit na konečných 2:4. Växjö tak vystřídalo na čtvrtém místě tabulky právě Linköping.

Jedním z překvapení kola byla prohra Pixba v zápase s Höllvikens. Domácí Höllvikens sice prohrávali 0:2, ale ztrátu dokázali stáhnout a pak postupně budovali svůj náskok. Především druhá třetina, kterou vyhráli 6:0, byla velmi důležitá pro konečný výsledek utkání. Pixbo se ve třetí třetině snažilo skóre stáhnout, ale blíž, než na rozdíl tří branek se nedostalo. Höllvikens si díky výhře udrželi svůj náskok tří bodů na Sirius.

Největším překvapením ale bylo vítězství Siriusu nad Falunem. Falun už v 1. kole ztratil se Siriusem jeden bod, tentokrát ale přišel o všechny. Falun začal střílet branky až ve třetí třetině, ale třígólové manko z prvních dvou třetin smazat nedokázal. Podařilo se mu sice snížit až na 3:4, ale v poslední minutě Berlin dvěma brankami určil finální skóre na 6:3 pro Sirius. Rozdíl mezi prvním a druhým místem je tak opět pouze tříbodový.

Dalen potřeboval při úspěchu Höllvikens a Siriusu nutně vyhrát nad AIK, aby se udržel na osmém místě. První branku sice hned ve druhé minutě vstřelil stockholmský tým, pak ale celý zápas až do poslední minuty branky střílel pouze Dalen. Berglund, Rokka, Degeryd a Sjöström se postarali o vedení 4:1, které až v poslední minutě korigoval Stefansson na 4:2. Dalen tedy uhájil svoji pozici v postupové osmičce, AIK naopak hrozí pád na sestupová místa.

Až do prodloužení došlo utkání mezi Mullsjö a Jönköpings. Mullsjö vedlo po dvou třetinách 5:3, ale Jönköpings, kteří mimo jiné dvakrát skórovali při odloženém vyloučení, ztrátu smazali a dvě a půl minuty před koncem šli dokonce do vedení 6:5. Při hře bez brankáře ale šest sekund před koncem třetí třetiny srovnal Wibring. Prodloužení pak pro Mullsjö rozhodl v 63. minutě Ganevik. Mullsjö využilo pauzy Helsingborgu a dostalo se na šestou pozici, sedmý Helsingborg má ale zápas k dobru.

Výsledky 22. kola Švédské superligy:

Team Thorengruppen SK – Storvreta IBK 6:11 (1:2, 3:3, 2:6)
Branky: 19. a 45. Hansson, 25. Bergfors, 28. Fransson, 40. Sundström, 44. Holmgren – 5. Stenberg, 15., 42. a 57. Ahlroth, 26. a 57. Winroth, 36. a 46. Pettersson, 40. a 56. Helmrich , 45. Sjögren. Střely: 21:40 (7:10, 7:14, 7:16). Diváci: 1 103.

Linköping IBK – Växjö IBK 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 28. JENDRIŠÁK, 52. Fritzell – 11. a 42. Ahlroth, 18. Hansson, 21. Andersson. Střely: 18:14 (4:4, 6:3, 8:7). Diváci: 813.

Höllvikens IBF – Pixbo Wallenstam IBK 10:5 (0:2, 6:0, 4:3)
Branky: 21., 24., 30. a 53. Karlson Martell, 22. a 59. Andersson, 26., 37. a 53. Larsson, 52. Wilhelmsson – 7. a 42. Bringestedt, 13. a 53. Henriksson, 58. Östholm. Střely: 36:28 (9:6, 17:5, 10:17). Diváci: 556.

IK Sirius IBK – IBF Falun 6:3 (1:0, 2:0, 3:3)
Branky: 6. a 35. Widh, 40. Jansson, 49. Elfving, 60. a 60. Berlin – 46. a 47. Hajo, 53. Aldeeb. Střely: 21:24 (8:5, 8:6, 5:13). Diváci: 956.

AIK IBF – IBK Dalen 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky: 2. Götz, 60. Stefansson – 13. Berglund, 15. Rokka, 33. Degeryd, 53. Sjöström. Střely: 33:24 (9:8, 10:6, 14:10). Diváci: 331.

Mullsjö AIS – Jönköpings IK 7:6 po prodloužení (2:1, 3:2, 1:3 – 1:0)
Branky: 3. Rosén, 15., 24. a 37. Gillek, 31. a 60. Wibring, 63. Ganevik – 4. Hessmer, 36. Ekström , 40. Glimberg, 54. a 58. Weidman, 57. Uhlin. Střely: 34:30 (9:8, 13:11, 11:11 – 1:0). Diváci: 1 375.