4. 3. 2018 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

Druhou výhru Könizu pečetil Dóža, nejlépe rozjeté čtvrtfinále má Wiler

Köniz se po výhře 6:2 ujal vedení 2:1 nad Zugem, druhou branku ve čtvrtfinále zaznamenal Patrik Dóža. Bodoval i Lukáš Veltšmíd, když pomáhal k výhře Alligators. Po základní části šestý Rychenberg vytěžil povedenou první třetinu ve třetím čtvrtfinále výhru a dostal se v sérii s Tigers do vedení 2:1. Nejlépe má svojí sérii rozjetou Wiler, který zatím vyhrál oba své dosavadní zápasy. Matthias Hofbauer dosáhl v utkání s Usterem na neuvěřitelnou metu 1000. kanadských bodů ve švýcarské lize.

V prvním kole zvítězili nejjasnějším rozdíle Floorball Köniz a také obhájce titulu a čerstvý vítěz poháru Wiler-Ersigen. Köniz musel otáčet zaspanou první třetinu, když na domácí půdě prohrával s Zugem 0:1. I zásluhou českého útočníka Patrika Dóži (1+1) ale skóre jednoznačně otočil a ke konci si náskok v klidu pohlídal.

Wiler ve svém zápase s Usterem zvládl vyrovnat již během první části, do šaten ale rovněž mířil s cílem zlepšit dosavadní průběh ze stavu 3:3. Zejména zásluhou svých dvou opor, Danyho Känziga a Matthiase Hofbauera, si favorit vypracoval náskok, který komfortně navyšoval.

Kromě úvodní výhry v play off měl navíc Wiler další důvod k radosti. Na 11:5 zvyšovala již zmíněná švýcarská legenda Matthias Hofbauer, pro kterého šlo o jubilejní 1000. bod v NLA. V nejvyšší soutěži hraje od roku 1997 a k této úctyhodné cifře mu stačilo necelá pětistovka utkání.

Během druhého kola se tři ze čtyř sérií vyrovnaly, vedení 2:0 si vypracoval akorát Wiler. Aligátoři s Lukášem Veltšmídem v sestavě vrátili Curychu první prohru. S výhodou domácího prostředí v zádech se dostali brzo do slibného vedení 3:0. Curych se nemohl dostat k většímu tlaku. Malans se dařilo přidávat branky, na jednu nahrával obránce Lukáš Veltšmíd.

Že se bude jednat o vyrovnanou sérii, se potvrdilo v odvetě Langnau a Rychenbergu. Tigers sedl závěr utkání na hřišti Rychenbergu, kde byl dlouho stav vyrovnaný. Zlom přišel ve 46. minutě, kdy švédský virtuóz Samuelsson odpověděl na snížení Rychenbergu na 3:4. Poté již přidávali Tigers branky do nechráněné obrany, v zápase se nejvýrazněji blýsknul Yannick Glauser (Tigers Langnau) čtyřmi góly.

I série Zugu a Könizu se po druhém zápase vyrovnala, prvně jmenovaný zvládl doma udržet svého soupeře na uzdě. Utkání se lámalo ve druhém dějství. Důležitou brankou se na výhře Zugu podílel i Jiří Koutný. Dvoubrankový náskok zvládli domácí udržet a nakonec zvítězit 9:6.

Jako jediný zvládl podruhé v řadě vyhrát Wiler, ačkoliv tentokrát již těsnějším rozdílem. Uster po jednobrankovém náskoku z první třetiny získal sebevědomí a ve 28. minutě zvyšoval Juhola již na 5:2. Zkušený Wiler zvládl během jedenácti minut sice srovnat, do poslední části ale nakonec směřoval se ztrátou. Otočit skóre se mu však nakonec podle očekávání podařilo, 55. minuta znamenala rozdílovou trefu v podání Simona Laubschera.

Náskok ve své sérii má po 3. kole i Köniz, kterému stačily k výhře dvě branky v každé třetině. Druhý gól ve čtvrtfinálovém souboji si připsal Dóža, svým zásahem korunoval výhru 6:2 v poslední minutě. Zug se příliš do zápasu nedostal a pouhé dvě branky byly na jakékoliv zdramatizování zápasu málo.

Přes dvě tisícovky diváků sledovaly napínavý třetí souboj Rychenbergu a Langnau. Většina přítomných nejspíše očekávala, že po výsledku 6:1 po první třetině je už rozhodnuto. Špatná druhá třetina domácích ale přinesla ještě napínavý závěr. Tigers se dostali na rozdíl dvou branek, po tlaku ke konci navíc v čase 59:14 snížil ve formě hrající Glauser na ztrátu jediné branky.

K vyrovnání se bohužel pro hosty nedostalo, pojistku na 8:6 přidal dvacet vteřin před koncem Holtz. Do dnešního čtvrtého souboje tak bude vstupovat lépe naladěn Rychenberg, kterému po základní části patřila šestá příčka.

SESTŘIHY ČTVRTFINÁLE:

VÝSLEDKY ČTVRTFINÁLE:

Köniz – Zug 7:3 (0:1, 5:1, 2:1)
Branky: 21. a 37. Maurer, 22. DÓŽA, 31. Michel, 33. Bolliger (DÓŽA), 44. Saner, 55. Dargren – 19. a 59. Fiechter, 27. Niederberger. Diváci: 421. Stav série: 1:0.

Langnau – Rychenberg 4:6 (1:3, 1:2, 2:1)
5. Kropf, 39. Beer, 44. Glauser, 53. Flühmann – 4. Aeschimann, 16. Kern, 18. a 34. Conrad, 55. Wöcke. Diváci: 392. Stav série: 0:1.

GC Curych – Malans 4:3 (1:0, 1:3, 2:0)
11. Julkunen, 38. Zürcher, 45. Pedolin, 60. Rüegger – 24. Nurmela, 28. Karlander, 37. Hartmann. Diváci: 186. Stav série: 1:0.

Wiler-Ersigen – Uster 12:5 (3:3, 4:0, 5:2)
7. Louis, 7. a 49. Johnsson, 12. a 40. Bürki, 34. a 46. D. Känzig, 34. Rentsch, 39. a 55. Hofbauer, 50. Meister, 59. Affolter – 4. a 19. Juhola, 11. Berweger, 41. Hummer, 53. Suter. Diváci: 422. Stav série: 1:0.

2. kolo:

Zug – Köniz 9:6 (2:2, 4:2, 3:2)
1. a 29. Nillson, 20. Poletti, 21. Fiechter, 25. KOUTNÝ, 36., 44. a 60. Grüter, 56. Thunvall – 3. Maurer, 11. Saner, 29. Schmocker, 35. Johansson, 49. a 52. Zaugg. Diváci: 428. Stav série: 1:1.

Rychenberg – Langnau 4:9 (2:2, 0:1, 2:6)
3. Huser, 7. Wöcke, 44. Hautaniemi, 60. Gutknecht – 5., 20., 41. a 50. Glauser, 28. Mosimann, 46. Samuelsson, 52. Flühmann, 59. Ruch, 60. Steiner. Diváci: 384. Stav série: 1:1.

Malans – GC Curych 8:2 (3:0, 2:1, 3:1)
3. a 27. Nett, 8. a 43. Braillard, 9. Vetsch, 21. Nurmela (VELTŠMÍD), 46. Hartmann, 52. Karlander – 30. Rüegger, 57. Zürcher. Diváci: 608. Stav série: 1:1.

Uster – Wiler-Ersigen 6:8 (2:1, 4:4, 0:3)
6. Henriksson, 16. Hummer, 24. Urner, 26. Suter, 28. Juhola, 40. Steiger – 11. Rentsch, 26. Alder, 31. Hofbauer, 32. Väänänen, 38. Johnsson, 46. a 56. D. Känzig, 55. Laubscher. Diváci: 393. Stav série: 0:2.

3. kolo:

Köniz – Zug 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
4., 31. a 59. Zaugg, 8. Johansson, 33. Maurer, 60. DÓŽA – 40. Nilsson, 44. Grüter. Diváci: 655. Stav série: 2:1

Rychenberg – Langnau 8:6 (6:1, 0:3, 2:2)
6. a 60. Holtz, 7. Studer, 11., 19. a 45. Conrad, 12. a 15. Schwerzmann, 60. Holtz – 9., 22, a 60. Glauser, 21. Samuelsson, 27. Brechbühl, 48. Siegenthaler. Diváci: 2094. Stav série: 2:1.