Finské play-off už se rozjelo a není nouze o překvapení. Hned v prvním zápase zaváhal mistrovský tým SSV. Hráči NST Laapenranta zvítězili na hřišti favorita na samostané nájezdy. Všechny čtvrtfinálové duely jsou srovnané. Začíná se hrát také o tři místa v příštím ročníku Salibandyliigy.
4. 3. 2008 Finsko (0) KOMENTÁŘŮ

Finsko: Všechna čtvrtfinále nerozhodná

Přestřelka se odehrává v souboji Classic a TPS Turku. Ve dvou zápasech padlo dohromady celkem 34 branek, ofenziva jasně vítězí. Na hladkou výhru Classic kontrovali TPS stejnou mincí. Hrdinou odvety se stal Riku Kekkonen, střelec čtyř branek.

Vyrovnaný souboj Trackers a Seinäjoki je po druhém duelu také srovnaný. Naději na vedení v sérii vzal florbalistům z Häämenliiny gól Taneli Tiilikainena. Ten skóroval v prodloužení v čase 62:24.

I poslední ze čtvrtfinálových sérií je po včerejšku nerozhodná. Na vítězství Josby reagovali hráči Erä v domácím prostředí stejným způsobem jako SPV. Vyhráli v prodloužení. Hrdinou televizního zápasu se stal Pasi Laitila. Ten srazil Josbu gólem v čase 64:09.

Rozjíždí se také boj o místa v novém ročníku Salibandyliigy. Jasným sestupujícím je tým Helsinki IFK. Jeho místo zaujme vítěz z duelu Loviisy s Nokian KrP. Oba týmy kralovaly dvěma divizím druhé ligy. Opravnou zkoušku bude moci složit poražený tým v další baráži s třináctým Happee.

Ve hře bude ještě jedno místo. OLS Oulu budou muset potvrdit elitní příslušnost ve třetí baráži. V té se utkají s vítězem série mezi FBT Pori a Adalens IF, týmy, které se umístily na druhých místech druhé nejvyšší soutěže.

V dresu Adalens IF nastupuje český útočník Matěj Vacek a právě on sehrál důležitou roli v posledním zápase základní části. V prodloužení vstřelil v Kuopiu rozhodující gól na 6:5 a zajistil tak svému týmu výhodu domácího prostředí v barážovém souboji s Pori v případném pátém rozhodujcím zápase.
“Je to super pocit, že jsem něčemu pomohl. Byl to poslední gól základní části, a jeden z nejkrásnějších, co sem kdy dal,” líčí s úsměvem Matěj Vacek.