FBC Ostrava slaví postup do semifinále. Foto: fbcostrava.cz
18. 3. 2018 Extraliga žen (5) KOMENTÁŘŮ

HOTOVO: Ostravské týmy jsou v semifinále, stejně jako Ivanti Tigers

 Florbalistky Chodova doplnily v semifinále ženské nejvyšší soutěže oba ostravské celky, tedy Vítkovice s FBC, které by navíc podle předpokladů měly spolu sehrát také semifinálovou sérii o místo v premiérovém ostravském Superfinále. Podle stejných předpokladů by druhá série měla být bitvou o Prahu 11, ve které se utká Chodov s Ivanti Tigers. 

Jako první se v neděli radovaly florbalistky FBC, které sice opět nevstoupily do zápasu s Libercem dobře, ale ve druhé polovině získaly zápas na svou stranu. Nejprve srovnala na 2:2 Kapcová, poté se dvakrát prosadila Lichnová a klid dodaly hostujícím hráčkám Pastušková s Káčovou.

Brankami Šamaniny s Mlejnkovou sice Liberec dokázal zdramatizovat průběh utkání, na více se ale nezmohl a tak po prohře 4:6 končí nejen liberecká sezona, ale také etapa, kdy jej vedl Lukáš Nesměrák.

Vítkovicím se naopak dobrý vstup podařil, když brzy vedly po brankách Koníčkové s Huskovou 2:0. Ve druhé polovině první části ale přišla jejich nejslabší pasáž, která byla poměrně nervózní a florbalistky Bohemians se dokázaly dostat na rozdíl jediné branky.

Klíčem k úspěchu se stala pro Vítkovice druhá třetina, ve které se dokázaly dostat až do vedení 1:5, které na začátku poslední třetiny ještě navýšily. Nakonec si z Děkanky odvážejí postup po nedělní výhře 7:3.

Večer zkompletovaly postupující kvartet florbalistky Ivanti Tigers, které položily základ ke čtvrté výhře již v první třetině, kterou vyhrály 5:1. Hráčkám Panthers je ale třeba přiznat fakt, že utkání nezabalily, o čemž nejlépe svědčí konečné skóre 8:5 pro Ivanti Tigers.

Semifinálové série začnou o Velikonocích, příští týden mají postupující florbalistky bez zápasů.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Nemo napsal:

  Tak jak Vítkovice, dají na (jakouž takouž) jistotu a zvolí si do semíčka Ostravu, nebo se cítí být dostatečně silné na některé z pražských soupeřek?

  • trener napsal:

   jistotu nemáš nikdy, ale proč by se měly x krát trmácet do Prahy…takhle odehrají všechno včetně superfinále doma, v Ostravě…

 • Fan 2 napsal:

  Vítkovice už nyní vědí s kým budou semifinále hrát. Mohou se tak o týden déle než ostatní týmy připravovat na svého soupeře. Vzhledem k ukončení čtvrtfinálových sérií měla volba pro semifinále v zájmu rovných podmínek proběhnout již včera.

 • Ventilační prachová částice napsal:

  Fan 2 to jste nějak popletl ne? Série skončily včera a dneska proběhl los, žádný týden výhody tam nevidím..

 • Fan 2 napsal:

  Omlouvám se, nevěděl jsem, že volba bude a vlastně už byla dnes. Pro čtvrfinále se volilo v neděli.

Napsat komentář

*