Liberec stojí jeden zápas od udržení v nejvyšší soutěži. Foto: FBC Liberec, Český florbal
22. 3. 2018 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Playdown: Znojmo s Libercem krok od záchrany

Jeden zápas dělí shodně Znojmo a Liberec od konce sezóny a rovněž záchrany v nejvyšší soutěži. Znojmo se ujalo vedení v první třetině a náskok udrželo až do konce. I Liberec byl prvním týmem, který ve svém zápase skóroval. Během druhé třetiny navíc vedl už 4:0 a došel si tak pro své třetí vítězství v sérii. Šesté zápasy jsou na programu ve čtvrtek 22. března.

Brno v minulém zápase zachránila závěrečná třetina, kterou vyhrála 6:1. Podobný tlak tentokrát nepřišel a hostům se nepodařilo dotáhnout tříbrankovou ztrátu, ačkoliv se ve 45. minutě dostali zásluhou Kadlece na rozdíl jediné branky. Znojmo ale pak znovu odskočilo a nakonec se radovalo z výhry 5:3. Brnu k výhře nepomohl ani návrat Aleše Jakůbka, který byl na hřišti velmi vytížený.

Výhodu domácího prostředí využil také Liberec. Ústí nezachytilo začátek utkání, ve 25. minutě zvyšoval na 4:0 Lukáš Kořínek. Ústeckým florbalistům nestačila ani řada přesilovek, nejblíže se dostali na rozdíl 3:5 po gólu Viktora Kopeckého. Do prázdné branky se však ještě trefil Salát a uzavřel tak kompletně utkání i svůj hattrick.

5. KOLO PLAY DOWN:

TJ ZNOJMO – BULLDOGS BRNO 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Branky: 8. Kucharič (Krejčíř), 16. Sláma (Číhal), 27. Horák (Sláma), 51. Šindelář (Kucharič), 59. Procházka II (Hándl) – 27. Kladivo (Ondráček), 45. Kadlec (Ondráček), 58. Coufal (Ondráček). Rozhodčí: Both a Černín. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 432.

FBC LIBEREC – FLORBAL ÚSTÍ 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Branky: 5. Jakub Kopecký (Baudisch), 21. Salát (Veselý), 22. Salát (Veselý), 26. Kořínek (Baudisch), 49. Baudisch (Kořínek), 59. Salát (Balatka) – 37. Stummer (Kolstrunk), 38. Krbec (Esterka), 55. Viktor Kopecký (Krbec). Rozhodčí: Nábělek a Štengl. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:2. Diváci: 258.