Ivana Lamková výrazně přispěla k povedené sezoně Panthers. Foto: Otakar Prášek. Florbalistky Panthers dokázaly potrápit Ivanti Tigers. Foto: Otakar Prášek.
22. 3. 2018 Extraliga žen (9) KOMENTÁŘŮ

Komentář: Outsideři nebyli jen lovnou zvěří, v semifinále očekávejme tuhé boje!

 



Čtvrtfinálové série nejvyšší ženské soutěže jsou minulostí. Ačkoliv na jejich sehrání skutečně bylo třeba pouze minimálních šestnácti zápasů, tak rozhodně ukázaly relativně dost pozitivních aspektů a k překvapením nebylo daleko. Server Florbal.cz ve svém komentáři přináší shrnutí.

Zlé jazyky by mohly namítnout, že teprve nyní začíná ta pravá sezona v nejvyšší ženské soutěži. Vzešla elitní čtveřice, ve které oproti minulým letům došlo k celoroční výměně FBC Ostrava za Bohemians a kvartet vyvolených si to nyní rozdá o zlato.

Jenže už čtvrtfinále nabídlo poměrně zajímavou podívanou, ačkoliv skončilo po šestnácti utkáních, což je nejkratší možná doba. Můžeme začít například u Jičína. Ten jako jediný utržil vyložený debakl, když v prvním utkání podlehl Chodovu 0:18, avšak postupem času rostl, ve druhém a třetím utkání dokázal docílit alespoň vyrovnaného stavu v jedné třetině, úplně poslední třetinu celé série pak dokonce vyhrál.

Činil se také Liberec, který vzdor úzkému kádru srdnatě bojoval s Ostravou, třetí utkání dovedl do prodloužení, v prvním a čtvrtém utkání pak na favorita série zle dotíral. Pozadu nezůstaly ani florbalistky Panthers, které sice – řečeno terminologií základní části – nezískaly s Ivanti Tigers ani bod, ale nebýt jejich velice špatných vstupů do zápasů, kdo ví, jestli by se jim to nepodařilo.

A konečně, snažila se také Bohemka, která sice dvakrát doplatila na katastrofální druhou třetinu, kterou prohrála dílčím skóre 0:7, ale svou bojovností dokázala především v začátcích zápasů Vítkovicím zatápět. A koneckonců, také ona se ve třetím utkání dočkala alespoň dílčího vítězství v jedné třetině.

Co to ukazuje? Především fakt, že všichni čtyři favorité by dvoutýdenní přestávku měli využít na vyladění formy do rozhodujících bojů, u každého jednoho by šly najít nedostatky. Zároveň je potěšitelné, že ani jeden ze čtveřice týmů mimo TOP 4 se nespokojil s pozicí lovné zvěře a zabojoval, byť o dílčí úspěchy. To je upřímně to vůbec nejlepší zjištění!

V semifinále se máme na co těšit. Bitva o Prahu 11, kterou loni florbalistky Tigers vedly 3:1, aby ji následně téměř ztratily, je atraktivní sama o sobě a je jasné, že oba týmy si nic nedarují.

Ovšem jsou tady také dva důvody, které posouvají do úplně jiné dimenze souboj mezi ostravskými celky. Pokud mluvíme o tom, že se outsideři ve čtvrtfinále nespokojili s rolí lovné zvěře, tak o kolo později by něco takového mohlo platit na Ostravu.

Jistě, Vítkovice v Koníčkové, Krzywak nebo brankářce Příleské – mimochodem, tak kvalitní brankářská dvojice ve Vítkovicích dost možná nikdy nebyla – posílily, totéž se ale dá říci o Ostravě, která si přivedla slovenskou legii v čele se zázračnými dvojčaty Kristínou a Paulínou Hudákovými.

Ostrava tak vůbec poprvé může reálně pomýšlet na to, že se Vítkovicím může postavit v otevřeném boji, především v domácích zápasech by rozhodně nemusela zůstat „tou čtvrtou vzadu“, ačkoliv Vítkovice ve druhé polovině základní části předváděly nejlepší florbal.

Druhým faktorem, který dokresluje tuto sérii je ono samotné vyvrcholení – premiérové Superfinále v Ostravě. Je jasné, že pro hráčky obou týmů jde o speciální motivaci a už jen pro samotnou účast udělají téměř cokoliv.

Mimochodem, o play off nakonec bojovala také Olomouc. Hanačkám se last minute postup nepovedl, za to už se stihly po výhře 4:0 nad Vinohrady zachránit. K záchraně měly po úvodním víkendu relativně daleko Židenice, které ale třemi výhrami v řadě otočily vývoj série a v pátek budou mít na domácí palubovce mečbol na udržení se v soutěži. K tomu si připočtěte menší přestřelku mezi oběma týmy a blížící se semifinále.

Ne, tyto boje rozhodně nenudí. Na obou frontách…


Autor: Michal Dannhofer



KOMENTÁŘE

 • dudacek napsal:

  Jenom malá oprava, florbalistky Tigers asi nevedly 3:0 na zápasy, když první prohrály 7:6 – 25. 3. 17:00 1 FAT PIPE FLORBAL CHODOV TIGERS FK Jižní Město 7:6 26. 3. 17:00 2 FAT PIPE FLORBAL CHODOV TIGERS FK Jižní Město 3:4 1. 4. 16:00 3 TIGERS FK Jižní Město FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:2p 2. 4. 17:00 4 TIGERS FK Jižní Město FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:3 5. 4. 19:30 5 FAT PIPE FLORBAL CHODOV TIGERS FK Jižní Město 9:1 7. 4. 18:30 6 TIGERS FK Jižní Město FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:3 9. 4. 17:00 7 FAT PIPE FLORBAL CHODOV TIGERS FK Jižní Město 3:4 – Více čtěte na: https://www.ceskyflorbal.cz/druzstvo/16274/zapasy#sthash.Lp0K1a3Z.dpuf

 • Fanoušek napsal:

  Asi špatně počítám, ale série 4×4:0 je 16 zápasů.

 • aleš havlik napsal:

  pane Dannhofere vy už se na to psaní článků vykakejte…je to fakt strašný

 • Aiden napsal:

  Raději nám vyhrabejte co se děje s ženskou repre … Eft za rohem a Rhyner mlčí

 • dudacek napsal:

  Vy jste jak supi, hlavně jestli vy děláte všechno dobře.

 • Libor napsal:

  Omlovam se ze pisi zde ale jelikoz nemam fb tak alespon tady. Gratuluji Olomouci k zachrane a myslim ze jim z toho vsem hrablo. Takove lzive informace co zverejnuji no to je tedy neco. Neni to nic noveho delaji to cely rok ale co je moc to je moc. To vazne vy vtom klubu neumite zverejnovat pravdu. Ale vlastne chlubit se cizim perim je jednoduche. Uvedomte si ze vam to zachranily jen holky . No a bombonek kazde dite vi kdo trenuje mf……jeste jednou se omlouvam ale kdo nechce nemusi cist. Muj jediny a posledni prispevek. Florbalu zdar.

Napsat komentář

*