Semifinálové série jsou vyrovnané 1-1. Foto: FB Torpedo Havířov
27. 3. 2018 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Zaostávající týmy v semifinále srovnaly krok

První semifinálové střety mezi nejlepšími čtyřmi týmy první ligy přinesly zajímavou podívanou. Domácí Havířov rozehrál sérii dobře, v prvním zápase zvítězil, jenže v druhém už narazil a Ostravané dokázali uzmout vedení a srovnat krok se soupeřem. Z druhé dvojice udělali první krok hráči Vinohrad, opatrný vývoj v utkání rozhodla až branka z prodloužení. Při nedělním klání Sokol přesvědčivě vedl, ale Black Angels změnili ráz utkání, srovnali a v těsném závěru zvítězili.

Torpedu se dařilo v úvodním souboji. Po první vyrovnané třetině si začali domácí postupně vytvářet vedení a na konci druhé vedli o branku. Závěrečnou část hned z kraje ovlivnily přesilovky na obou stranách. Klíčovou roli pak sehrála Kuttlerova branka, na kterou už hosté nedokázali odpovědět a v závěru jen domácí přidali dvě pojistky.

Druhé měření sil prbíhalo v jiném duchu, otěže přebrali Ostravané a v 50. minutě navyšovali vedení na 0:4. Nápor domácích znamenal dvě branky, ale obrat se nekonal a Nehila třetí trefou pojistil výsledek utkání.

Jan Hněvkovský v duelu s Vinohrady. Foto: Black Angels

Úvod do pražského semifinálového derby odstartoval už po 24 vteřinách střelou Pícha, ale pak se tempo hry výrazně uklidnilo, Vinohrady srovnaly a o vítězí rozhodlo až prodloužení v klasickém formátu hry pět na pět. To rozhodli bratři Stuchlíkové po necelých čtyřech minutách, kdy vysoký oblouk usměrnil z první Zbyněk.

Po posunutí času se v neděli, ještě za světla pustili hráči do druhého zápasu. Začátek jasně patřil Vinohradům a první třetina vyzněla tedy lépe pro ně, 1:5. Po první přestávce se do zápasu pomalu dostávali také domácí, nastartovali stíhací jízdu a na konci třetiny bylo srovnáno 6:6. Závěrečná perioda pokračovala v duchu té předchozí, Blaci si vytvořili náskok, který uhlídali jen těsně 9:8.