Torpedo Havířov a SKV slaví postup do finále. Foto: Florbal Havířov.
2. 4. 2018 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Finále 1. ligy si zahrají Havířov a Vinohrady

Je rozhodnuto o finálové dvojici, v níž se střetne mužstvo Havířova, které přehrálo Ostravu 3:1 na zápasy, a Vinohrady, ty přetlačily Black Angels, rovněž ve čtyřech zápasech.

Vítěz základní části učinil výrazný krok už při jejich druhé výhře, kdy hosté v neobvykle divoké přestřelce vyhráli 8:15, postup do finále stvrdili pak při sobotním klání a zejména díky vydařené třetí třetině dokráčeli k třetímu vítěství v sérii. Domácí Vinohrady pohostily Black Angels ve své hale už ve čtvrtek, k druhé výhře přispěl čtyřmi trefami Skřivánek. Sobotní zápas sérii uzavřel, většinu zápasu domácí dotahovali, v hektickém závěru srovnali a potřebné třetí vítězství získali až v prodloužení.

Na playoff, vskutku neobyčejně, dopadlo třetí klání mezi Ostravou a Havířovem. Gólové dostihy ovládli nakonec hosté a vybojovali si v sérii mečbol. Na cestě k druhému vítězství se pěti body podílel Mžyk a čtyřmi Černý. Hostům se podařilo odskočit až v druhé třetině, díky které si postupně vytvářeli větší vedení, které před početnou kulisou domácích příznivců udrželi až do závěrečného hvizdu.

Havířov, hrající s menší psychickou výhodou nejprve prohrával, ale opory týmu dokázaly otočit vývoj a strhly vedení na svou stranu. Ve třetí třetině už Ostravu hosté zlomili definitivně a vstřelili pět branek, na něž domácí ani jednou nedokázali odpovědět.

Pražské derby ve třetím měření sil nabídlo solidní a vyrovnanou bitvu. Sokolové nerozhodný stav uzmuli na svou stranu především zásluhou velice vydařené druhé periody, na konci které vedli 8:6. Třetí třetina branku nepřinesla a SKV se přiblížily finále.

Čtvrté utkání započali lépe Andělé, po dvou třetinách měli náskok 1:4. Vinohrady nastartovaly stíhací jízdu ve třetí třetině brankou Linharta. Zápas vrcholil, domácí se dostali na dostřel pouhé jediné branky, přišlo vyloučení Votruby za špatné vybavení a z přesilovky šest proti čtyřem srovnal dělovkou Lanc. V této sérii pokaždé platilo pravidlo, že tým který se prosadil v zápase jako první prohraje, a právě ono pravidlo zafungovalo i na počtvrté, když Vinohradům vystřelil v prodloužení postup do finále Skřivánek.

Výsledky 3. a 4. kola semifinále play off:

Florbal Havířov vs. 1. MVIL Ostrava 3:1

1.MVIL Ostrava WOOW – Florbal PEGRES Havířov 8:15 (4:3, 3:8, 1:4)
Branky: 2. Svačinka, 7., 33. a 49.Robenek, 9. Nehila, 15. a 36. Němec, 34. ombrovský – 4., 11. a 19. Mžyk, 22. a 33. Plášek, 25. Kožušník, 29. a 53. Klimeš, 30. a 36. loza, 39. Kučera, 39. Kozlík, 54. a 59. Černý, 57. Bezděčík. Diváci: 180.

1. MVIL Ostrava WOOW – Florbal PEGRES Havířov 2:9 (1:3, 1:1, 0:5)
Branky: 1. Svačinka, 29. Machálek – 6. Mžyk, 18. Plášek, 20. Klimeš, 34. a 55. Černý, 49. Robenek (vlastní), 54. Kozlík, 54. Kloza, 59. Bezděčík. Diváci: 220.

Black Angels vs. Sokol Královské Vinohrady 1:3

TJ Sokol Královské Vinohrady – BLACK ANGELS 8:6 (4:4, 4:2, 0:0)
Branky: 4., 16., 33. a 38. Skřivánek, 5. Hartman, 18. a 37. Linhart, 27. Z. Stuchlík – 2. Pícha, 8. a 14. Havránek, 10. Král, 30. Jelínek (vlastní), 40. Hněvkovský. Divíci: 141.

TJ Sokol Královské Vinohrady – BLACK ANGELS 6:5p (1:2, 0:2, 4:1, 1:0)