David Gillek, Mullsjö David Gillek čtyřmi body táhl Mullsjö za srovnáním stavu série. FOTO: Per Wiklund
10. 4. 2018 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Storvreta dovolila Mullsjö srovnat sérii, Falun si vybojoval tři mečboly

Falun vybojoval ve čtvrtém utkání tři mečboly pro postup do superfinále, zatímco Mullsjö po skvělém závěru dokázalo stav série srovnat na 2:2. Dál pokračuje skvělá fazóna Alexandera Galante Carlströma v play-off, který si drží průměr téměř 3 body na utkání.

Skóre zápasu Falunu s Linköpingem otevřel už v 1. minutě výstavní trefou Enström a ještě v první třetině zvýšil na 2:0 Galante Carlström. Ve druhé třetině snížil Matěj Jendrišák v přesilovce, ale Enström vrátil Falunu dvoubrankové vedení. Falun postupně vybudoval svůj náskok až na poměr 5:2, v 55. minutě snížil Björk a vykřesal ještě naději pro Linköping. Nicméně snížení na rozdíl jedné branky přišlo až 9 sekund před koncem a Falun tak své nabyté vedení ubránil a má až tři pokusy na zajištění postupu do superfinále.

To Storvreta naopak o svůj náskok ve třetí třetině přišla. Po obzvláště výstavním gólu Paulssona a trefě Rudda vedla 6:4. Pak ale přišlo pět a půl minuty před koncem snížení a 12 sekund před koncem utkání srovnal kapitán Mullsjö, veterán David Gillek, který si v utkání celkem připsal čtyři kanadské body. V prodloužení měla střelecky mírně navrch Storvreta, ale gólově udeřilo Mullsjö, tentokrát 23 sekund před koncem prodloužení, když se z nenápadné střely trefil Hedlund. Série je tak po čtyřech utkáních srovnaná a bude pokračovat pátým zápasem ve čtvrtek.

4. zápasy semifinále SSL:

Linköping IBK – IBF Falun 4:5 (0:2, 1:1, 3:2), stav série 1:3
Branky: 28. JENDRIŠÁK, 42. Lanver, 55. Björk, 60. Fritzell – 1. a 39. Enström, 10. a 45. Galante Carlström, 52. Fahlström. Střely: 19:20 (4:6, 3:7, 12:7). Diváci: 1 554. Sestřih z utkání:

Mullsjö AIS – Storvreta IBK 7:6 po prodloužení (1:3, 2:1, 3:2 – 1:0), stav série 2:2
Branky: 16. a 44. Eriksson, 22. Rosén, 27. Vestlund, 55. Palmqvist, 60. Gillek, 70. Hedlund – 3. Ahlroth, 5. a 45. Paulsson, 6. a 49. Rudd, 23. Lindholm. Střely: 37:26 (8:7, 15:8, 11:6 – 3:5). Diváci: 1 549. Sestřih z utkání: