IBF Falun. Foto: Per Wiklund. Falun si zajistil postup do superfinále přesvědčivým vítězstvím 12:2. FOTO: Per Wiklund.
11. 4. 2018 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Falun prvním finalistou, Linköping v pátém zápase neměl šanci

Falun naprosto ovládl páté utkání semifinálové série s Linköpingem a zajistil si tak postup do švédského superfinále. Linköpingu se nepodařilo zachytit tempo obhájce titulu a vzniklou ztrátu již nebylo možné smazat. I pro posledního českého zástupce v play-off superligy, Matěje Jendrišáka, tedy skončila sezóna.

Falun s vidinou postupu nechtěl nechat nic náhodě a hned od začátku zápasu držel otěže pevně ve svých rukou. Během prvních dvou třetin si vybojoval devítibrankový náskok a při gólových akcích rozebíral obranu Linköpingu. Ve třetí třetině se sice Linköpingu podařilo vstřelit dva góly, ale Falun přidal ještě tři trefy a zápas tak vyhrál rozdílem deseti branek a vybojoval si tak možnost obhajovat loňský mistrovský titul v superfinále. Na svého soupeře bude čekat minimálně do soboty, protože v sérii Storvrety s Mullsjö se musí odehrát ještě alespoň dva zápasy.

5. zápas semifinále SSL:

IBF Falun – Linköping IBK 12:2 (4:0, 5:0, 3:2), stav série 4:1, Falun postoupil do superfinále
Branky: 4. Adriansson, 10. H. Hajo, 11. Holmgren, 18. Hallén, 25. a 34. C. Hajo, 28. a 56. Johansson, 31. Galante Carlström, 32., 50. a 58. Aldeeb – 41. a 46. Karlsson. Střely: 25:17 (9:5, 9:3, 7:9). Diváci: 2 321. Sestřih z utkání: