Senzace: polské juniorky jsou v semifinále. Foto: Flickr IFF
4. 5. 2018 Reprezentace juniorek (4) KOMENTÁŘŮ

SENZACE NA MS JUNIOREK: ŠVÝCARSKO NEBUDE HRÁT O MEDAILE, VYŘADILO JEJ POLSKO!

 Tak tohle nikdo nečekal! Pro florbal je typické, že se o medaile pravidelně utkává čtveřice Švédsko – Finsko – Švýcarsko a Česká republika, přičemž země ze Skandinávie si to rozdávají o zlato, středoevropské velmoci se pak rvou o bronz. To ale na současném šampionátu juniorek nebude platit. Polsko totiž senzačně zdolalo Švýcarsko 5:2 a zahraje si o medaile proti elitním týmům.

Prvotřídní senzace! Právě něco takového je vítězství Polska nad Švýcarskem na probíhajícím šampionátu juniorek. Jistě si vzpomenete na slavnou scénku Zdeňka Izera, ve které mimo jiných referuje o zápasu mezi FK Chmel Blšany a Realem Madridem. Upřímně, právě něco takového je pro každý tým mimo TOP 4 – snad vyjma žen Slovenska –  utkání s celkem z TOP 4. Každý tak nějak tuší, že se překvapení nestane, přesto zde malá naděje existuje.

Ve švýcarském St. Gallenu se taková senzace stala. Švýcarky totiž senzačně podlehly Polkám 2:5, když už předtím remizovaly 3:3 se Slovenskem, což znamená, že se Polky utkají se Švédskem v semifinále mistrovství světa juniorek!

Dlužno podotknout, že Polky nenechaly nic náhodě, v utkání ani jednou neprohrávaly a na začátku třetí třetiny vedly již 4:1. Pro české fanoušky může být zajímavé, že jednou z hlavních opor je sestra vítkovické útočnice Justyny Krzywak – Zuzanna.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří české florbalistky s Finskem.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Ujo imro napsal:

  A namyslene slovenky o zachranu ……

 • Kris napsal:

  Švýcarky se zhroutily z toho domácího tlaku a bylo vidět, že na MS jim nefungovalo vůbec nic. Ale nedělal bych z toho vědu, je to jen jeden ročník, nic moc to neznamená a rozhodně to u těchhle mladých není zas takové překvápko a v minulosti se jich stalo více. Tuším, že v této věkové kategorii jsme s Polkama taky už v minulosti pohořeli (a nebo Norkama).

 • fanda napsal:

  Jak tady porad kritizujete Dannhofera, tak s tim Realem Madrid a Blsany to celkem trefil, to zase jo.

 • Majkl napsal:

  Zápas jsem viděl a musím smeknout před výkonem holek z Polska. V tom zápase vyhrál opravdu lepší tým, o žádném štěstí nemůže být ani řeč. Výborná taktická příprava, bojovnost v každém souboji, rychlost, kvalita zpracování a přihrávek… Čuměl jsem jak buk, jak to ti naši sousedé hrají. Švýcarky bezzubé všechny tři zápasy, asi slabší generace hráček.
  Polkám bych přál medaili, ale ne na úkor našich. Rozhodně případný zápas o bronz nebude procházka růžovou zahradou.

Napsat komentář

*