7. 5. 2013 Reprezentace - Junioři (0) KOMENTÁŘŮ

Mistrovství světa juniorů startuje už ve středu. Češi trénovali i vstávání

 Česká juniorská reprezentace netrpělivě vyhlíží start světového šampionátu. Výběr trenérů Janečka a Kysela už je od úterý v německém Hamburku. Dnes půjde brzy spát. Premiéra turnaje s Dánskem je totiž čeká už ve středu ráno v 9.30.

Šest let nezískala juniorská reprezentace medaili. Naposledy byla radost v roce 2007, kdy tým se šesti letošními superfinalisty získal stříbro. Tehdy hráli ve Švýcarsku za juniorku Jan Jelínek, Patrik Suchánek nebo Jiří Curney. Další dvě mistrovství světa skončili Češi na 4. místě.

Také letos je juniorský národní tým tvořený převážně hráči, kteří dostávali pravidelně šanci v extralize. Minulý týden měli mladíci soustředění v Bystřici nad Pernštejnem, o víkendu dostali volno a v úterý ráno vyrazili do Hamburku. „Před prvním duelem si vyzkoušíme zápasovou halu ve 3 trénincích,“ říká kouč Jiří Kysel.

Přípravu mu ovšem komplikují státní zkoušky z dospělosti. Loni se s nimi musely vyrovnávat juniorky, dvě z nich jezdily ze šampionátu v Nitře k testům domů, třeba Eliška Krupnová dorazila až na semifinále.

Letos je situace o něco jednodušší. „Čtveřice maturantů se k týmu připojí až večer před zápasem, den před prvním utkáním ji totiž čeká písemná část z anglického jazyka, po které zamíří rovnou na vlak,“ přibližuje Kysel.

Týká se to Jakuba Mendreka, Davida Sládečka, Jana Řehoře a Jiřího Šebesty, pátý absolvent Marek Fuchs, jenž měl skládat zkoušky dokonce v den zápasu s Finskem, si maturitu odložil na září. „Za to má náš obdiv,“ oceňuje Kysel.

Trénin českých juniorů v Hamburku

Trénin českých juniorů v Hamburku

V nominaci musel na poslední chvíli udělat jednu změnu: útočníka Future Viktora Kopeckého, který si na posledním tréninku na soustředění zlomil zánártní kůstku, nahradil Ondřej Perušič, který ještě o víkendu bojoval v barvách Sparty proti Pardubicím o záchranu v extralize.

Juniory čeká nezvyklý start do turnaje. Dánové se jim totiž postaví už v 9.30 ráno! „Takhle brzo jsem nikdy v téhle kategorii zápas nehrál. Uvidíme, co to udělá,“ dumá kapitán Tadeáš Chroust. „Ale na soustředění jsme měli budíček v 7.45, trénovali jsme na to,“ směje se.

Od Dánů nečeká žádné milé přivítání na turnaji. „Hrají velmi tvrdý, silový florbal. O postupu ze skupiny by se mělo ovšem rozhodovat v zápase proti Lotyšům. Víme, že je nesmíme podcenit,“ upozorňuje Chroust. Porážka seniorského národního týmu se stejným soupeřem a následný prosincový výbuch na MS ve Švýcarsku je pořád v živé paměti…

Tým je perfektně vyzbrojený po taktické stránce. „Každý den na soustředění jsme naši hru rozebírali na videu,“ líčí kapitán. Ovšem i kouč Kysel přiznává, že jeden otazník má. „Lotyši jsou pro nás velkou neznámou, první možnost je vidět bude až na turnaji,“ konstatuje.

Program zápasů ve skupině:
Středa, 09.30: ČESKO – Dánsko
Čtvrtek, 16.00: ČESKO – Finsko
Pátek, 16.00: ČESKO – Lotyšsko


Autor: adminKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*