8. 5. 2013 Reprezentace - Junioři (0) KOMENTÁŘŮ

MS juniorů: Budíček před sedmou a 14 gólů do dánské sítě

Česká reprezentace juniorů má za sebou první zápas. Proti Dánsku potvrdila roli favorita vyhrála 14:3. Komplikace neznamenal ani časný začátek zápasu, Češi dali svému soupeři desítku už ve druhé třetině.

Na první gól se čekalo do sedmé minuty, premiérovou trefu českého týmu zaznamenal zadák Šešulka. A i když Dánové v průběhu první části trochu zkomplikovali Čechům zápas gólem na 3:1, bylo zřejmé, že utkání má jasného favorita.

Radek Valeš

Radek Valeš

„Vstávali jsme sice před sedmou, ale byli jsme na tak časný začátek zápasu připravení. Už v úterý jsme měli trénink ve stejný čas,“ říká trenér Jiří Kysel.

Jeho svěřenci ve druhé třetině předvedli perfektní přesilovky. Dvakrát zužitkovali odložené vyloučení a jednou i hru 5 na 4.

„To se nám určitě se to povedlo, přesilovky vyšly a i hra 6 na 5,“
potvrzuje český trenér.

czedan2

Nakonec padlo do dánské branky 14 gólů a český celek nabral potřebné sebevědomí. „Dánové byli asi nejslabším týmem ve skupině, čekali jsme od nich víc a zápas byl asi trochu jednodušší, než jsme předpokládali,“ říká Kysel.

ROZHOVOR S JIŘÍM KYSELEM A RADKEM VALEŠEM

Už zítra v 16:30 ale Češi nastoupí proti jednomu z hlavních favoritů turnaje – Finsku.

Česko – Dánsko 14:3 (4:1, 6:1, 4:1)
Branky: 7. Šešulka (Svačinka), 8. Valeš (Nushart), 14. Fuchs, 16. Kieler (Šešulka), 21. Gruber (Svačinka), 25. Chroust (Kisugite), 31. Valeš, 32. Chroust (Kisugite), 34. Valeš (Chroust), 39. Chroust (Kieler), 47. Sládeček (Kisugite), 51. Valeš (Gruber), 54. Mendrek (Sládeček), 57. Smíšek (Mendrek) – 16. Johansen (Nielsen), 30. Sivapalan (Ostenfeld), 43. Johansen (Kohler). Rozhodčí: Larinovs, Kroese(Lot.). Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Diváci: 114.