Josef Pluhař nastartoval obrat svého týmu ve Vítkovicích. Foto: Facebook Florbal Mladá Boleslav Josefu Pluhařovi se dařilo proti Japonsku. Foto: Facebook Florbal Mladá Boleslav
28. 6. 2018 Reprezentace (4) KOMENTÁŘŮ

Skupinový double! Akademičky porazily Švédky, muži si poradili s Japonskem

Čtvrteční den byl pro akademické reprezentace České republiky velmi úspěšný. Oba výběry totiž dokázaly zvítězit nad svými soupeři a tím pádem také v základních skupinách. Vedlo se ženám, které porazily Švédky 7:2, muži si podle předpokladů poradili s Japonskem poměrem 22:1.

O předpokládaném vítězství mužů nebylo od začátku pochyb. Naši reprezentanti přežili trestné střílení Kentara Kuda v šesté minutě za stavu 1:0 a nadále soustředěně navyšovali svůj náskok. Soupeři dovolili poprvé a naposledy skórovat až necelé čtyři minuty před koncem za stavu 18:0, dlužno ale podotknout, že branka Takizawy byla velmi efektní. Na konečných 22:1 upravil tři sekundy před závěrečnou sirénou Marek Matejčík.

Švédky, které přivezly především obránkyni Stephanii Boberg a útočnici Cornelii Fjellstedt, prokázaly svou sílu v první třetině, kterou dokázaly vyhrát poměrem 2:0. V následujících čtyřiceti minutách ale měly otěže utkání ve svých rukou hráčky Česka, což se projevilo sedmi brankami v řadě. Na konečné výhře 7:2 se dvěma zásahy podílela Denisa Kotzurová.

Česko – Japonsko 22:1 (6:0, 7:0, 9:1)
Branky: 3. Pluhař, 7. Bagin, 8. Svatoš, 10. Valeš, 11. Pluhař, 19. Gruber, 23. Novák, 25. Pluhař, 25. Valeš, 28. Šindelář, 37. Delong, 38. Šindelář, 40. Šimek, 41. Delong, 43. Delong, 44. Šimek, 48. Delong, 50. Bagin, 58. Matejčík, 59. Bagin, 60. Sládeček a 60. Matejčík – 57. Takizawa
Střely na branku: 65:13. Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 2:0. Rozhodčí: Kumerdansk a Kristapsons (Lotyšsko). Diváci: 76. Nejlepší hráči: Vojtěch Bagin – Tsukasa Adachi.

Česko: Gurkovský – Řehoř, Novák, Pánek, Krejčíř, Sládeček, Vítovec, Marvánek – Gruber, Pluhař, Valeš – Svatoš, Bagin, Kolstrunk – Bräuer, Delong, Matejčík – Šindelář a Šimek. Trenéři: Radek Sikora a Pavel Brus.

Švédsko – Česko 2:7 (2:0, 0:4, 0:3)
1. Nilsson a 18. Sjöberg – 25. a 53. Kotzurová, 22. Řepková, 30. Kubišová, 36. Tožičková, 48. Hanzlíková a 55. Zittová.
Střely na branku: 35:24. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Rozhodčí: Burek a Czarnecki (Polsko). Diváci: 60. Nejlepší hráčky: Hanna Garman – Nikola Příleská.

Česko: Příleská – Vrbová, Kotzurová, Plášková, Frantíková, Šupáková, Theimerová, Havlíková – Enenkelová, Tožičková, Hanzlíková – Řepková, Bočanová, Kubišová – Preisslerová, Zittová a Kapcová. Trenéři: Sascha Rhyner a Jakub Robenek.