David Šimek David Šimek
8. 7. 2018 Švýcarsko (3) KOMENTÁŘŮ

Švýcarský Thun má českou posilu. Na Šimka se skládají i fanoušci!

 David Šimek si po pěti sezonách v české extralize vyzkouší zahraniční angažmá. Střelce Bohemians jako svou novou posilu představil švýcarský UHC Thun.

UHC Thun patří do společnosti švýcarské NLA poslední čtyři sezony, ale ani jednou se týmu nepodařilo postoupit do play off.

Letos ale tým potvrdil návrat Fina Mattiho Tauramy a druhou zahraniční posilou se stal David Šimek.
Thun nemá tak vysoký rozpočet jako konkurenční týmy a tak při snaze o posilování kádru vsadil na netradiční způsob – crowfunding, při kterém se na nové akvizice skládají samotní fanoušci. Akce běží až do 31. srpna a příznivci klubu si mohou kupovat za částky od 20 do 500 švýcarských franků vedle uvedení jmen na seznamu sponzorů třeba i účast na týmových večeřích.

Při představování Šimka v dresu Thunu si sportovní ředitel Philipp Gasser výběr nové posily pochvaloval: „Je to klidný, pokorný a veselý chlap. Kromě florbalových kvalit je pro nás důležitý i charakter.“
David Šimek se připojí ke svému novému týmu na začátku srpna. Thun mu prozatím zajistil práci v textilním závodu.

David Šimek a Jakub Šárka

David Šimek a Jakub Šárka

Smutnou zprávou pro Bohemians je i to, že zelenobílé barvy opustí také Jakub Šárka, který míří do švýcarské druhé ligy a bude hrát za Ticino. Tým tak ztratí ofenzivní duo, které společně nasbíralo 109 kanadských bodů a podílelo se tedy na více než třetině vstřelených gólů.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

  • Jedla napsal:

    Po konci základní části loňské sezony jsem si myslel, že se v Bohemce konečně blýská na lepší časy. Po tomhle výprodeji budou rádi za play-off.

  • Včelka napsal:

    Vzhledem k tomu, ze se ve Svycarsku musi na nově příchozí hráče financne poskládat uz i priznivci tymu (!!), bych to tak cerne nevidel.?

  • Pavel napsal:

    Tohle byli (jsou) rozdílový hráči. Bohemce přeji, aby nedopadli jak Bulldogs, když odešel Jirka Koutný a Mendrek.

Napsat komentář

*