Denisa Ratajová ve finálovém utkání Czech Open proti Falunu. Foto: Pavel Zahradníček - Czech Open
16. 8. 2018 Ženský florbal - Zahraničí (2) KOMENTÁŘŮ

Chtěla jsem se posunout dál, Švédsko mi pomůže, věří Denisa Ratajová

 Florbalistky Pixba byly papírovými favoritkami ženské elitní kategorie na turnaji Czech Open 2018 a předpoklady dokázaly naplnit. Českého fanouška mohlo potěšit, že k Elišce Krupnové letos přibyla také Denisa Ratajová, která se po zisku finského titulu rozhodla absolvovat další výzvu. Sama v rozhovoru říká, že působení ve švédském velkoklubu považuje za správný krok v kariéře.

Ratajová se do Česka vrátila po jednom týdnu s týmem. „Tento turnaj je pro Pixbo typický, hraje jej každý rok. Pro mě se jednalo spíše o aklimatizaci v týmu, ve Švédsku jsem zatím byla jen týden a těšila jsem se, až si zahrajeme zápasy,“ začala česká univerzálka. „Sobotní zápasy proti Vítkovicím a Chodovu byly dost těžké, jsem ráda, že jsme to ve finále dotáhly,“ dala kredit českým soupeřům Pixba, vždyť Chodov Pixbu podlehl až po nájezdech.

Nakonec si ale největší favoritky vezly domů zlato. „Je to super z hlediska sebevědomí, aby se tým sehrál, získal sebevědomí a užil si společné chvilky mimo Švédsko,“ hodnotila Denisa Ratajová.

Řeč přišla také na okolnosti jejího přesunu do nejprestižnější ženské ligové soutěže. „Chtěla jsem se zase o něco posunout a zlepšit se, věřím tomu, že mi Švédsko pomůže, myslím, že to pro mě bude správná cesta: obklopit se nesmírně kvalitními spoluhráčkami a hrát proti nejlepším florbalistkám na světě. To je má motivace a těším se na to,“ usmívala se.

První dny v Pixbu proběhly bez problémů. „Zatím je to super, holky se mě snaží zapojit do kolektivu, když něčemu nerozumím, tak mi Eliška pomůže. Jinak zatím komunikuji převážně v angličtině,“ prozradila.

Velkou ofenzivní zbraní Pixba by mohla být česká spolupráce Ratajové s Eliškou Krupnovou. „V reprezentaci spolu hrajeme asi třetí nebo čtvrtý rok, rozumíme si jak na hřišti, tak mimo něj, takže se těším a věřím, že tu možnost působit spolu na klubové úrovni využiji také v reprezentaci,“ plánuje.

Nakonec se zastavila u zisku finského titulu, o kterém rozhodla vítěznou brankou v Superfinále. „Obě série play off jsme vyhrály 3:0, ve finále jsme nezačaly úplně dobře, ale následně jsme daly dvě branky, což nás nakoplo a objevila se možnost přesilové hry, která vyšla. Byla jsem moc ráda, že se to povedlo,“ popisovala. Mohla porovnat také atmosféru s Českou republikou. „Nebylo tak bouřlivé a hlasité, takové komornější, nicméně v posledních deseti minutách bylo cítit, že takové dvě třetiny haly jsou na naší straně,“ zakončila Denisa Ratajová.


Autor: ČTK, Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • zvídavý klučina napsal:

    rád bych i rozhovor s dalšími hráčkami které odešly do zahraničí (resp. nových klubů v zahraničí). a Denise přeji hodně štěstí v novém angažmá!

  • Redakce napsal:

    Já se chtěl posunout k napsání dalšího článku. Nicméně není o čem, tak si jdu dát okurku. Těch je teď dost.

Napsat komentář

*