Střetnutí hráčů Náchoda a českobudějovických Štírů.
10. 9. 2018 1. liga (1) KOMENTÁŘŮ

Po úvodním víkendu zůstávají stoprocentní Hattrick Brno, Kladno a Chomutov

Začátek nového ročníku 1. ligy započal už v pátek, pokračoval druhým kolem, které se nekompletně odehrálo v neděli, a nabídl bohatou gólovou podívanou nebo také  střetnutí nováčků. Hattrick jednoznačně porazil mužstvo Náchoda a zvítězil i v Karlových Varech. Dvě výhry slaví také Kladno, s šesti body v kapse je rovněž Chomutov. Štíři z Českých Budějovic zaznamenali premiérovou tříbodovou výhru.

Brněnský celek posilněn o nové tváře se superligovými zkušenostmi načasoval formu na úvod ligy perfektně. Nejprve Hattrick deklasoval Náchod 10:0, hra se odehrála v režii Luďka Ondráčka a Davida Coufala, první jmenovaný si připsal sedm bodů za tři branky a čtyři asistence. Ve florbalu ne příliš obvyklou nulu uhájil Kejík. Druhé střetnutí rozjetých Brňanů měly přibrzdit Karlovy Vary. Ty si počínaly velmi dobře a vyrovnané utkání rozhodla až třetí třetina, ve které získali Brňané tříbrankové vedení.

Hurrican vytěžil dva body v souboji s Ústím, které se vrátilo po roce v Superlize, do první ligy. V úvodu se prosadili spíše domácí, postupně se ale do vedení dostávaly Vary. Následně vyprchal čas základní hrací doby. Ani prodloužení branku nepřineslo. Při samostatných nájezdech rozhodla nová akvizice sestavy hostů, Michal Strachota, který přišel z pražského Chodova.

Zahájení vyšlo Petrovicím velice povedeně, při prvním sezonním klání přetlačily soupeře z Ostravy 8:2. Také Petrovicím přispěly výkony nového hráče Petra Skácela a především pět bodů Tomáše Daniše.

Soupeřem Startu byl kunratický Slovan Havířov. Zápas hraný v ostravské ČPP Areně rozhodně nepostrádal branky, těch padlo 23, jenže o většinu se postarali hosté a v divoké přestřelce se radovali z vysoké výhry 15:8.

České Budějovice si odpracovaly vstup do první ligy proti Black Angels. Úvod jednoznačně patřil domácím, čtyři branky dal Hanák a Štíři vstoupili do třetí třetiny s tříbrankovým náskokem, ten ale rychle ubýval až Blacks šesti přesnými zásahy dokonali obrat.

Jihočeši v neděli zvítězili na palubovce Náchoda, který rovněž postupoval z Národní ligy. Hubenou výhru 2:3 rozhodla až závěrečná třetina, rozdílovou branku trefil z trestného střílení Hejplík.

Dvě přesvědčivé výhry má za sebou Chomutov. Nejprve nastoupil do regionálního derby s Litvínovem. Ve druhé třetině, před zraky početné divácké kulisy, Chomutovští odksočili do pohodlného vedené a závěr si pohlídali.

V rámci druhého kola hráli Chomutovští v Praze proti Black Angels. Ač se jako první prosadili domácí, byli to hosté, kdo se později ujali vedení, které bedlivě hlídali až do závěrečné sirény.

Povedeně se v úvodních dvou zápasech prezentovalo Kladno, nejprve se si Kanonýři poradili se Startem 3:7, hatrickem se blýskl Mayer, bodovala i nová posila Miloš Tyl. Zmiňovaná dvojice se bodově činila při domácím souboji s Petrovicemi, o vývoji rozhodla především efektivní hra ze strany Kladna.

Výsledky 1. kola:

Z.F.K. AQM Petrovice – 1. MVIL Ostrava WOOW 8:2 (2:0, 3:1, 3:1)
Branky: 8., 23. a 49 Daniš, 11. Skácel,  28., 33. a 54. Kašpar, 43. Zbořil  – 25. Robenek, 60. Šarközy. Diváci: 56

FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice – Kanonýři Kladno 3:7 (1:2, 1:2, 1:3)
Branky: 19. Kosař, 35. Volf, 60. Pertlík – 12. Tyl, 18., 28. a 37. Mayer, 49. Richtr, 57. Chvojka, 59. Hartman. Diváci: 88

Florbal Chomutov – SK BIVOJ LITVÍNOV 8:3 (2:1, 4:1, 2:1)
Branky: 8. a 25. Jäschke, 13. Kopp, 24. Pastor, 37. a 48. Stibor, 39. Fiala, 42. Štěrba – 15. Skuhrovec, 38. Krejčí, 57. Vitvar. Diváci: 333

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Florbal Primátor Náchod 10:0 (2:0, 4:0, 4:0)
Branky: 10. a 21. Fuchs, 15. Grábl, 21. 47. a 50. Ondráček, 24., 34. a 57. Coufal, 49. Dvořák. Diváci: 174

Florbal Ústí – FB Hurrican Karlovy Vary 5:6 pn (3:1, 1:2, 1:2, 0:0)
Branky: 8. Novák, 13.  Poloprutský, 19. a 52. Kopecký, 37. Kolstrunk – 14. Strachota, 25. a 27. Pruner, 42. Klápa, 49. Jaroš,(rozhodující nájezd –  Strachota). Diváci: 211

FBC Štíři České Budějovice – BLACK ANGELS 5:8 (2:1, 3:1, 0:6)
Branky: 5., 12., 23. a 25. Hanák, 34. Králík – 16. Novotný, 34., 44. a 56. Kopecký, 41. a 45. Renčín, 42. a 42. Boček. Diváci: 202

Výsledky 2. kola:

1. MVIL Ostrava WOOW – Florbal Ústí 4:5 (2:0, 1:5, 1:0)
Branky: 15. Šarközy, 19. Svačinka, 39. Horák, 59. Tesárek – 30., 37. a 38. Kopecký, 34. a 36.Novák. Diváci: 80

Florbal Primátor Náchod – FBC Štíři Č. Budějovice 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky: 9. Kováčik, 60. Bureš – 11. a 55. Hanák, 60. Hejplík. Diváci: 90

Kanonýři Kladno – Z.F.K. AQM Petrovice 8:5 (3:0, 3:3, 2:2)
Branky: 7., 14. a 47. Tyl, 18. Richtr, 26. Hartman, 34.  Pertlík, 37. a 60. Mayer – 27. a 41. Kašpar, 39. Horák, 40. Daniš, 56. Zbořil. Diváci: 153

TJ Slovan Havířov – FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice 8:15 (1:6, 4:6, 3:3)
Branky: 14., 40., 41. a 45. Smeták, 22. a 60. Piskorz, 34. Fifeger – 2. a 19. Plaček, 4. a 30. Škoula, 8., 32., 59. Pražák, 11. a 18. Filip Chmelíček, 23. Štyler, 31. a 35. Prášek, 35. Řehulka, 36. Kříž, 52. Kerzel, 53. Kezua. Diváci: 34

BLACK ANGELS – Florbal Chomutov 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)
Branky:
6. Vaculík, 43. Boček, 57. Renčín – 17. Kopp, 18. a 34. Stibor, 51. Pastor, 52. Semerád. Diváci: 77

FB Hurrican Karlovy Vary – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:7 (1:2, 2:1, 1:4)
Branky: 12. a 46. Klápa, 25. Lisa, 35. Strachota – 1. Ondráček, 4., 53. a 59. Coufal, 26. Fuchs, 45. Brom, 57. Grábl. Diváci: 124

Autor: Redakce Florbal.cz