Ze souboje Torpedo Havířov - Ústí nad Labem, vzelšli vítězně domácí.
16. 10. 2018 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Torpedo doma porazilo Ústí, Slovan vyhrál prvně za tři body

Hernímu víkendu předcházela páteční dohrávka šestého kola mezi Torpedem a Ústím, z výhry se radovali po vyrovnaném střetnutí domácí. Litvínov dlouho držel krok s Black Angels, ale Pražané si vedení ve třetí třetině pohlídali. Hattrick se skvěle uvedl v Kunraticích, na výhru dosáhl, i přesto, že si závěr zkomplikoval. Chomutov uválčil body v Ostravě a stále se drží v kontaktu se špičkou. Kladno přetlačilo Karlovy Vary, Tyl opět zářil. Slovan po prvé vítězí za tři body.

Na výjezdové utkání na východ republiky se vydal celek Ústí nad Labem. Havířovu přiřkl výhru čtyřbrankový Černý, rozuzlení nabídla až závěrečná třetina. Ústí nakonec bralo tři body až z druhého střetnutí, v Petrovicích. Hostům vyrazně pomohly trefy Kopeckého.

Bivojové hájili domácí palubovku před Black Angels statečně, ale do vedení se během zápasu nedostali ani jednou a Andělé zolimili vývoj ve svůj prospěch ve třetí třetině.

Zatím neporažené Brno vítězilo i v Kunraticích, v prvních dvou třetinách si vybudovalo komfortní vedení, zejména zásluhou Coufala a Ondráčka. Start vytáhl drápky až ve třetí třetině, to už bylo příliš pozdě a Hattrick odváží všechny tři body.

Torpedo si počínalo vítězně jak proti Ústí, tak proti dalšímu soupeři, z Českých Budějovic přijeli Štíři. Jihočeši nestíhali rozjeté domácí duo Klimeš – Černý, oba střelci si připsali do kanadského bodování po čtyřech brankách. Havířov bezpečně zvítězil 9:5.

Ostrava doufala v prolomení nelichotivé série v domácím zápase proti Chomutovu. Jenže Petr Pastor z kapsy vytáhl hned pět branek a s Novotným prakticky rozhodli o výhře hostů.

Pikantní mohlo být střetnutí pro některé účastníky zápasu Kladno – Vary, jelikož okusili florbalové prostředí na obou stranách. Michal Klápa se proti bývalému klubu prosadil dvakrát, radost z výhry to ale Kanonýrům nevzalo. Miloš Tyl zaznamenal čtyři přesné zásahy a pokořil hranici dvaceti branek a momentálně vévodí individuálním statistikám.

Ze tří bodů se rovněž raduje Slovan, který v havířovské hale přivítal Náchod. Souboj týmů na chvostu jednoznačně ovládli domácí, v úvodní třetině vedli už pohodlně 6:1 a i přes vyrovnanou prostřední část, pak ve třetí periodě dokázali vstřelit další čtyři góly. Na výhře Slovanu se podílel třemi brankami Smeták, dvěma Kozelský, Kuczera a Prorok.

Dohrávka 6. kola:

Florbal Exelsior Havířov – Florbal Ústí 6:4 (2:1, 1:2, 3:1)
4., 20., 24.  a 48. Černý, 55. Tychtl, 56. Kraus – 4. Kopecký, 35. Esterka, 39. Vavruška, 50. Novák. Diváci: 204.

Výsledky 8. kola:

SK BIVOJ LITVÍNOV – BLACK ANGELS 6:11 (1:2, 4:5, 1:4)
11. Hulič, 26. Jireček, 27. Fanta, 30. Pudil, 34. Skalitz, 44. Pecháček – 4. Tichý (vlastní), 11. Ludvík, 25. Renčín, 31. Hromada, 32. a 59. Vaculík, 35. a 40. Hněvkovský, 51. Boček, 52. Neklan, 54. Moravec. Diváci: 62.

Z.F.K. AQM Petrovice – Florbal Ústí 3:8 (0:3, 1:5, 2:0)
30. Chvastek, 48. Michna, 60. Hrubý – 10. Koník, 17., 34. a 37. Kopecký, 20. Kühnel, 39. Poloprutský, 40. Novák, 40. Semerád. Diváci: 25.

FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:8 (0:4, 1:3, 4:1)
25. Prášek, 43. a 50. Filip Chmelíček, 50. T. Volf, 59. O. Volf – 7. Grábl, 14., 15. a 21. Coufal, 19. Hronek, 27. a 40. Fuchs, 49. Kůra. Diváci: 47.

Florbal Exelsior Havířov – FBC Štíři Č. Budějovice 9:5 (2:0, 4:2, 3:3)
9. Kozlík, 12., 23., 46. a 60. Klimeš, 24., 30., 35. a 41. Černý – 30. Králík, 31. Bučok, 49. a 56. Matějček, 60. Hanák. Diváci: 132.

1. MVIL Ostrava WOOW – Florbal Chomutov 5:6 (1:2, 1:2, 3:2)
18. a 54. Klimek, 36. Šarközy, 45. Děček, 49. Tesárek – 6., 38., 40., 49. a 51. Pastor, 13. Novotný. Diváci: 50.

Kanonýři Kladno – FB Hurrican Karlovy Vary 8:5 (2:0, 4:2, 2:3)
17. Sachr, 17., 32., 35. a  35. Tyl, 37. Nushart, 52. a 60. Louvar – 29. Nicklas, 35. Běloch, 41. Mutínský, 45. a 57. Klápa. Diváci: 156.

TJ Slovan Havířov – Florbal Primátor Náchod 12:3 (6:1, 2:2, 4:0)
Branky: 6., 57. a 58. Smeták, 8. a 40 Kozelský, 13. Hromádka, 13., 20. a 46. Kuczera, 16. a 58. Prorok, 39. Vavrečka – 14. a 37. Savický,34. Bureš. Dváci: 88.