Náchod dokázal otočit zápas v Petrovicích.
13. 11. 2018 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Vary jednoznačně porazily Start, Náchod otočil nepříznivý vývoj v Petrovicích

Polovina základní části je za námi. Ve 12. kole si pro výhru s přehledem došly Vary na palubovce Startu. Zajímavou podívanou přineslo klání mezi Ústím a Black Angels. Kladno splnilo úlohu favorita a vyhrálo v Litvínově. Torpedo překvapivě padlo v Ostravě, Náchod dramatickým způsobem obral o dva body Petrovice a Brno stále hájí domácí neporazitelnost.

Návrat bratrům Zavadilům do Kunratic vyšel na jedničku, dvojice v nýnější sezoně nastupující za Karlovy Vary, režírovala dominantní výhru 0:11. Jan Zavadil zaznamenal čtyři branky, Václav udržel čisté konto.

Vyrovnané měření sil proběhlo na Slunetě v Ústí, kam zavítali pražští Black Angels. Poměrně opatrná první třetina vyústila v jedinou branku. Druhá část nechala hostům vytvořit náskok 1:4, ten ale Ústečané snížili na 4:5. Domácí i ve třetí třetině jen dotahovali a hosté nakonec udrželi vedení.

První perioda v Litvínově nabídla shodné skóre 2:2. Kanonýrům ze vydařila navazující druhá část, v níž se prosadili čtyřikrát. V závěrečné přestřelce měli kladenští hráči opět na vrch a z bitvy vzešli vítězně.

Ostravané si vyšlápli na favorizované Torpedo. Konstantním tempem od druhé třetiny domácí navyšovali náskok, významně se na výhře podílel Adam Tesárek, kterému do kanadského bodování přibylo 5 bodů za hattrick a dvě náhry. Vilím sice vykřesal naději, ale hosté se k vyrovnání ve třetí třetině nedostali.

Na venkovní utkání do Petrovic cestoval Náchod. Začátek vyzněl lépe pro domácí 5:2. Rytíři se otřepali a v prostřední části se přiblížili náskoku soupeře dvěma zásahy. Ve třetí třetině hosté stále ztáceli, necelé dvě minuty před koncem srovnal při hře v šesti Vojtěch Bureš, z jehož hole vzešla i branka v prodloužení.

Sérii domácí neporazitelnosti se těší Hattrick Brno, kterou neprolomilí ani Štíři z Českých Budějovic. Bleskový vstup domácích napověděl, jak bude vypadat zbytek utkání. Druhé třetina ale vyšla lépe hostům. Závěr si Brno ale zkušeně pohlídalo třemi brankami.

Výsledky 12. kola:

FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice – FB Hurrican Karlovy Vary 0:11 (0:6, 0:2, 0:3)
11., 15., 17. a 25. J. Zavadil, 15. a 25. Klápa, 16. Běloch, 19. Mutínský, 42. Pruner, 46. Nicklas, 57. Strachota. Diváci: 153.

Florbal Ústí – BLACK ANGELS 6:7 (0:1, 3:3, 3:3)
26. Cabejšek, 37. Kolstrunk, 38. a 51. Novák, 46. Kopecký, 58. Stummer – 20. Ludvík, 22. Ježek, 27. a 34. Hněvkovský, 42. a 44. Renčín, 56. J. Boček. Diváci: 206.

SK BIVOJ LITVÍNOV – Kanonýři Kladno 7:12 (2:2, 1:4, 4:6)
7. Vodička, 16. a 46. Krejčí, 38. a 44. Hocelík, 43. Pecháček, 47. Pitek – 5. a 57. Teslík, 9. a 41 Louvar, 28. a 45. Kalina, 29. Sachr, 34. a 51. Nushart, 38. Pecha, 50. Riebauer, 51. Pfaur. Diváci: 59.

1. MVIL Ostrava WOOW – Florbal Exelsior Havířov 7:4 (2:1, 2:1, 3:2)
7., 12. a 60. Tesárek, 29. Dombrovský, 31. Hranický, 42. Trulík, 55. Fňukal – 5. a 54. Vilím, 28. a 57. Černý. Diváci: 165.

Z.F.K. AQM Petrovice – Florbal Primátor Náchod 7:8p (5:2, 0:2, 2:3, 0:1)
2. Chvastek, 4. a 44. Kašpar, 5. Daniš, 14. Ivan, 18. Křiva, 51. Jakubec – 4., 9. a 57. Černý, 27., 59. a 61. Bureš, 34. Zíbr, 56. Savický, . Diváci: 54.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC Štíři Č. Budějovice 7:2 (4:1, 0:1, 3:0)
1. Hronek, 2. Dvořák, 4. Machálek, 8. Ondráček, 41. Fuchs, 51. Máček, 55. Kůra – 3. a 32. Ondřej Havelka. Diváci: 122.