Pardubickým se v duelu proti Vinohradům skvěle vydařil začátek. Foto: Sokol Pardubice, Český florbal Pardubickým se v duelu proti Vinohradům skvěle vydařil začátek. Foto: Sokol Pardubice, Český florbal
12. 11. 2018 Superliga (9) KOMENTÁŘŮ

Prvních 12 minut rozhodlo. Pardubice zdolaly v televizní předehrávce Vinohrady

Skvělý vstup do utkání vynesl Pardubicím tři body. Východočeši ovládli derby sokolů 7:3, přičemž už ve 12. minutě vedli 4:0. Svěřenci trenéra Štancla si tak v tabulce aspoň na chvíli výrazně polepšili a podařilo se jim zlomit sérii čtyř proher.

Sokol Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady 7:3 (4:0, 1:1, 2:2)

Branky: 5. Žáček (Černý), 5. Kourek, 7. Škeřík (Petr), 12. P. Pakosta (Savický), 28. P. Pakosta (Zozulák), 51. Petr (Savický), 56. Zozulák (TS) – 38. Gregor (Hartman), 55. Svoboda (Z. Stuchlík), 57. Gregor (Jelínek). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 557.

Už v páté minutě to bylo po dvou bleskově využitých protiútocích 2:0. Ve 12. minutě zvyšoval Přemek Pakosta na 4:0 a vyhnal z vinohradské branky gólmana Mazáka. Nutno však podotknout, že obrana hostů svému brankáři v první třetině vůbec nepomohla.

Vinohradští se poprvé prosadili až ve 38. minutě, kdy se ze vzduchu trefil Lukáš Gregor. Ještě v říjnu útočník Pardubic nakonec vsítil dvě branky, ale z výsledku radost určitě neměl. Vinohrady totiž v předehrávce 13. kola superligy prohrály v Pardubicích 3:7.