Čeští reprezentanti dnes vyběhnou k duelu se Švýcarskem. Foto: Martin Flousek, Český florbal Čeští reprezentanti dnes vyběhnou k duelu se Švýcarskem. Foto: Martin Flousek, Český florbal
4. 12. 2018 Mistrovství světa (7) KOMENTÁŘŮ

Češi chtějí v duelu se Švýcarskem napravit reputaci. Pořád věříme naší cestě, říká Milan Fridrich

 V neděli večer to s českým výběrem vypadalo po prohře s Lotyšskem všelijak. Včerejší senzační výhra Němců vrátila domácí reprezentaci zpátky do hry. I tak ale za české florbalisty musí promluvit výkony na hřišti. A jak říká asistent trenéra Milan Fridrich, z nastolené cesty se uhýbat nebude. Zápas se Švýcarskem se hraje dnes od 19:30.

Nepovedený duel s Lotyšskem, který Češi prohráli 3:4, se začal lámat na začátku druhé třetiny. To Češi dvakrát inkasovali. „Začali jsme být o něco víc statičtější a dostali jsme tím soupeře výrazně do hry. Z Lotyšska se stane velmi nepříjemný soupeř, když cítí šanci na výhru, což se pak potvrdilo,“ vrátil se ještě k nedělnímu střetnutí Milan Fridrich, jeden z asistentů Petriho Kettunena.

Problém nebyl jen ve hře dozadu, ale také v ofenzivě. „Kromě třetí třetiny jsme se málo tlačili do střelby. Spíš jsme situace ještě přehrávali na někoho jiného. Je potřeba mít větší tlak do brány. A to podle mě přišlo až moc pozdě,“ zhodnotil rovněž útočnou snahu českého týmu.

Dnes čeká domácí výběr zápas pravdy. Ačkoliv Čechům už postup do čtvrtfinále neuteče a mohou si dovolit se Švýcarskem prohrát, budou chtít jistě napravit své renomé. „Musíme zápas s Lotyšskem hodit za hlavu a dobře se na Švýcary připravit. Pořád věříme naší cestě, kterou jsme na začátku nastavili,“ hlásí Fridrich.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Jan napsal:

  Je až neuvěřitelné, jak jsou naši hráči v čele s realizačním týmem i po prohře stále tak arogantní a s jejich egem to nehlo ani o píď. Tvářejí se jako mistři světa, mluví jako mistři světa, ale hra odpovídá 7-8 místu. Mají obrovskě štěstí že Německo nemělo den, jinak by s nimi zametli jak s Lotyšši. Nášemu nároďáku se nedá upřít snaha a koncentrace, ale Lotyšško bylo ve vzájemném zápase lepší jak fyzycky, tak týmově.

  • vocasvodvosla napsal:

   naprosto souhlasim, ze lotyssko bylo lepsi…a i proti nemecku to nebyla zadna slava sice jsme vyhrali ale kdyby to skoncilo remizou vubec bych se nedivil….nase repre hold na medaile nema…jj doufam, ze dneska dostaneme alerspon desitku 😀

   • Miki napsal:

    chlapče je to sport a nevím zda i ty hraješ, nicméně neznám sportovce co nechce vyhrát. A to že jim to nešlo s Lotyšskem, ano nebyla to hezká podívaná, ale přát jim at prohrají to nechápu. Je to závist nebo co, vždyt jsou to Češi a ty asi taky tak by jsi jim měl přát at napraví co dosud nebylo nejlepší. A hlavně za mě at vyhrají.

   • adrian napsal:

    Panebože copak jde o život, je to jenom sport.Nechápu, jak může Čech takhle hnusně jízlivě přát Čechům, aby prohráli. I když – vlastně chápu, protože Čecháček umí jenom remcat a nadávat. Když se daří tak to je každej vlastenec a když se nedaří, tak jsou všichni sprostý. Je to tak v hokeji, ve fotbale, ve všem… fakt tuhle typicky českou vlastnost nesnáším …. Já klukům přeju, ať se jim daří, dneska to bylo pěkný a pořád doufám v placku. 🙂

 • georgepetr napsal:

  To, že naši nehrají žádný extra florbal vidíme všichni. Snaha nejde upřít, ale podle mně je problém v hlavě. Ta tíha očekávaného úspěchu prostě naše svazuje. Co ale nechápu vůbec je pozice Jiřího Curneye v mužstvu. Podle mně zatím naprosto nedůstojná. Celkově má zatím odehráno něco přes čtyři minuty a to je na nejlepšího střelce a vůbec hráče naší ligy hodně málo. Nemyslím, že by byl horším hráčem než někteří naši „hvězdní“ útočníci ze zahraničí. Byl jsem na zápase s Lotyšskem a jeho chování na střídačce je naprosto úžasné. Přestože nenastoupil ani na vteřinu, neustále byl v zápase, povzbuzoval spoluhráče, prožíval každý okamžik hry. Prostě úžasný srdcař, který se takto projevuje i v ligových zápasech. A myslím, že pokud chtěl trenér něco s týmem udělat, v první řadě měl do hry zapojit Curneye a posadit jiné hráče, kteří tam byli jen do počtu. Ptám se, jaká je tedy jeho pozice v týmu? Není to 18-ti letý klučík, který sbírá zkušenosti. Zná někdo odpověď?

  • adrian napsal:

   Do trenérovy hlavy nikdo nevidíme, nevíme, proč Curney sedí na lavičce, ale co jsem dnes já viděl, že to zas taková sláva z jeho strany nebyla, když byl dnes v sestavě. A nebylo to poprvé, kdy v repre zápasech nebyl až tak viditelný. Těžko říct.

 • Škoda, zlatá naše extraliga

Napsat komentář

*