Kohonen startuje na svém 11. šampionátu! Foto: Flickr IFF Kohonen startuje na svém 11. šampionátu! Foto: Flickr IFF
5. 12. 2018 Mistrovství světa (2) KOMENTÁŘŮ

Mika Kohonen na Světových hrách 2021? Ne, to už ne, říká finský veterán

 Před dvěma lety proměnil nájezd ve finálovém rozstřelu se Švédskem a Finové pak slavili třetí titul mistrů světa v historii. Málokdo asi čekal, že i v 41 letech dostane pozvánku na další šampionát, který se teď koná v Praze. A co jeho další působení?

Rok a půl zpátky Mika Kohonen nechyběl na Světových hrách, kam dostalo pozvánku pouze 12 hráčů do pole. Ani to však kouče Nykkyho nepřimělo, aby finského veterána nechal doma. Na tomto mistrovství má zatím finský univerzál na kontě dvě asistence a usadil se ve třetí obraně po boku dalšího matadora Tatu Väänänena.

„Mistrovství světa je samozřejmě velká akce. Trvá o něco déle než Světové hry, je tady mnohem víc týmů, čeká vás více zápasů,“ zhodnotil pro oficiální Youtube kanál IFF, jaké jsou největší rozdíly mezi Světovými hrami a mistrovstvím.

Kohonen startuje na svém 11. šampionátu! Foto: Flickr IFF

Mika Kohonen hraje na šampionátu v obraně s Väänänenem. Foto: Flickr IFF

Následně odpovídal na trochu odlehčenou otázku, jestli se objeví i na dalších Světových hrách v roce 2021 v americkém Birminghamu. „Ne, to ne. Možná se tam objevím jako divák, ale ne jako hráč,“ dodal trojnásobný mistr světa.

„Chci se teď soustředit na světový šampionát a pak na sezonu v Happee. A poté uvidíme, co bude dál,“ dodal Kohonen, že ještě není jisté, zda bude pokračovat i po tomto ročníku. V probíhající sezoně má na svém kontě v dresu finského Happee 14 bodů. Jeho tým je na průběžném čtvrtém místě finské Salibandyliigy. Rozhodně se tak nedá říct, že je tam Kohonen pouze do počtu.

Finové mají zatím na šampionátu dvě výhry, úvodní zápas se Švédskem ztratili až v závěru. Pokud vše dopadne podle papírových předpokladů, střetnou se v semifinále s Českem. Bude Kohonen opět klíčovým mužem svého celku?


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

  • Ole napsal:

    Je to frajer.

  • Ota napsal:

    Je vidět, že má neuvěřitelnej přehled na hřišti. Rozdává jednu přesnou přihrávku za druhou. Ale nemůžu si pomoct, vypadá, jako by se po pár rychlejch krocích rozpadl. Zatím ho takhle dozadu nikdo neprověřil, jsem zvědav na naše borce a případně na Švédy.

Napsat komentář

*