Tim Braillard vystřelil Švýcarům postup mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. Foto: Flickr IFF Tim Braillard v prodloužení vystřelil Švýcarům postup mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. Foto: Flickr IFF
7. 12. 2018 Mistrovství světa (0) KOMENTÁŘŮ

Souhrn 6. hracího dne MS: Švýcaři se na postup do semifinále nadřeli

 Švýcarsko mělo proti Norsku namále. Čtyři minuty před koncem totiž norský veterán Ketil Kronberg srovnal na 2:2 a duel dospěl až do prodloužení. V něm Švýcary zachránil Tim Braillard, který poslal svůj tým do semifinále. Slováci po včerejší hořké porážce od Lotyšska nasázeli Australanům 12 gólů a zítra budou usilovat o zisk deváté příčky.

Čtvrtfinále:

Švýcarsko – Norsko 3:2 (1:1, 0:0, 1:1) po prodl.

Norové kladli na začátku zápasu velký odpor. První gól tak favorita přišel z ničeho nic. Berry vyhrál souboj u mantinelu, míček si vzal Laely, nahrál Rüeggerovi a ten skóroval. Ve 14. minutě bylo srovnáno. Bjerknes si zpracoval míček na mantinelu a střelou tahem propálil Meiera v brance Švýcarů. Diváci pak čekali na další branku až do 42. minuty. Rychlý ťukes Švýcarů zakončil gólem z velkého brankoviště Maurer.

Norsko se však ani po tomto zásahu nevzdalo. Matador Ketil Kronberg pádil po skvělém výhozu brankáře Jelsnese dopředu, utekl švýcarské obraně a bekhendovým pokusem obelstil i brankáře. Norové ještě měli v závěru šanci rozhodnout, ale Švýcaři jejich šanci přežili. Prodloužení trvalo jen půl minuty. Tim Braillard natáhl ke střele z dálky a zajistil Švýcarům semifinále.

Česko – Dánsko 10:1 (3:1, 4:0, 3:0)

Češi konečně zažili dobrý vstup do zápasu proti slabšímu soupeři. V páté minutě otevřel skóre Rýpar a jen o 14 vteřin později zvýšil vedení domácího týmu Šebek, pro kterého to byla první trefa na šampionátu. V 11. minutě se ozvali Dánové. Ne moc razantní střelu Glasse si Souček nešťastně srazil do branky. Klid na české florbalky vrátil Patrik Dóža, jenž ve 14. minutě vyběhl od mantinelu na střed a pěknou střelou stanovil skóre 3:1 po úvodní třetině. Češi ve druhé části přidali další čtyři trefy, a proto duel s Dánskem dohrávali v klidu. Nakonec vyhráli 10:1 a naladili se tak dobře na sobotní semifinále. Třemi góly a jednou asistencí se prezentoval Matěj Jendrišák, tři body zapsal Josef Rýpar. O zápase jsme podrobně psali zde.

O 9. až 12. místo:

Austrálie – Slovensko 3:12 (2:2, 0:4, 1:6)

Slováci prožili ve středu velké zklamání. Po jasných triumfech ve skupině narazili na prvního silnějšího soupeře a s houževnatým Lotyšskem padli 1:6. Stejně jako před dvěma lety v Rize je tak čekal boj o devátou příčku. Do něj Řezanina a spol. nevstoupili úplně přesvědčivě a po úvodní části to bylo s Austrálií 2:2. Od druhé třetiny se však začal naplno projevovat kvalitativní rozdíl mezi oběma týmy a favorit pak dokráčel k jasnému vítězství 12:3. Čtyřmi body se připomněl Martin Kubovič. Třikrát se do statistik zapsali Lukáš Mráz a Michal Dudovič. Slováky zítra čeká poslední duel na šampionátu s Estonskem.

V zápase Slováků opět zafungovala spolupráce Dudoviče s Řezaninou. Foto: Flickr IFF

V zápase Slováků opět zafungovala spolupráce Dudoviče s Řezaninou. Foto: Flickr IFF

Kanada – Estonsko 2:9 (1:4, 1:1, 0:4)

Estonci proti Kanadě vybojovali svou čtvrtou výhru na šampionátu. Soupeř ze zámoří se v první třetině dlouho držel na dostřel. Ve čtvrté minutě dokonce Grenapin srovnával na 1:1. Další gól přišel až pět minut před první pauzou. To se prosadil Estonec Kasenurm a na 3:1 zvýšil kanonýr Rydell. Jeho branka byla, jak se později ukázalo, vítěznou trefou Estonsců. Ti totiž nakonec porazili Kanadu vysoko 9:2. Zítra se tak střetnou se Slovenskem o devátou příčku.

Estonci proti Kanadě dokráčeli k vysokému vítězství. Foto: Flickr IFF

Estonci proti Kanadě dokráčeli k vysokému vítězství. Foto: Flickr IFF

O 13. až 16. místo:

Singapur – Thajsko 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)

Z pozice favorita šli do zápasu Singapurci, kteří zatím na šampionátu uhráli tři body za jednu výhru a jednu remízu, naopak Thajsko skončilo ve skupině C poslední a nezískalo ani bod. Ještě po první části Singapur vedl těsně 1:0. Thajsko pak sice srovnalo, ale Shaharudin ve 33. minutě vrátil vedení modrobílým. Závěr prostředního dějství Singapurcům vůbec nevyšel. Dvě minuty před sirénou srovnal Kayairit a když zbývalo do konce druhé třetiny pouhých osm vteřin, poslal Thajsko poprvé v utkání do vedení Ratanaprathum. Oba týmy v závěrečné dvacetiminutovce přidaly po jedné brance, Singapur nevyužil dvě přesilovky, a proto se z těsného triumfu radují Thajci. Zítra se tak s Polskem utkají o 13. místo, Singapurce čeká boj o 15. příčku s Japonci.

Thajci se mohou radovat ze své první výhry na šampionátu. Foto: Flickr IFF

Thajci se mohou radovat ze své první výhry na šampionátu. Foto: Flickr IFF

Polsko – Japonsko 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)

Polsko zatím nezažívá dobrý šampionát. Chuť si svěřenci českého trenéra Jana Holovky alespoň trochu spravili v duelu s Japonskem. Už po první části vedli 3:0 a mířili k vítězství. V celém utkání byli Poláci o hodně střelecky aktivnější a nakonec porazili Japonsko 6:2. Třemi body se na výhře podílel Karol Pelczarski, dva body přidali Michal Sieńko a Lukasz Chlebda. Poslední jmenovaný, který si v minulosti vyzkoušel angažmá v FBC Ostrava, je se sedmi body nejproduktivnějším hráčem Polska. Stejný počet bodů má na šampionátu také nejlepší Japonec Ichiro Ueda. Poláky čeká souboj o 13. místo, Japonci se budou snažit vyhnout se poslední 16. příčce.

Poláci zdolali Japonsko a ještě mohou usilovat o 13. příčku. Foto: Flickr IFF

Poláci zdolali Japonsko a ještě mohou usilovat o 13. příčku. Foto: Flickr IFF

Výsledky 6. dne:

Program. 7. dne:

Pavouk vyřazovací části:


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*