robin nilsberth storvreta Robin Nilsberth se v 19. kole blýskl bilancí 4+1 při výhře nad Lindås. FOTO: Per Wiklund
10. 1. 2019 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Polovina zápasů 19. kola SSL dospěla až do prodloužení

Týmy ze spodních pater tabulky Švédské superligy dokázaly v jejím 19. kole značně potrápit favority z příček zajišťujících play-off. Kalmarsund a Höllvikens obraly svého soupeře o bod, Örebro dokonce Dalen obralo o body dva.

Zápas Örebro s Dalenem měl velmi vyrovnaný průběh po celou dobu. Na SSL velmi slabých 342 diváků především ve třetí třetině sledovalo větší střeleckou aktivitu domácích, kteří gólem až v poslední minutě srovnali stav na 4:4. Překvapení pak dokonali v prodloužení, kde jim vítězství vystřelil sedmnáctiletý Emil Ruud. I přesto Örebro zůstává na sestupových příčkách, týmy na místech před ním mají navíc zápas k dobru.

Vcelku jednoznačný výsledek zápasu mezi Mullsjö a Helsingborgem se rodil až ve třetí třetině, kterou domácí vyhráli o čtyři branky. Hattrickem se na nakonec pohodlné výhře podílel Kim Ganevik, čtyři asistence pak přidal Sebastian Palmqvist. Mullsjö tak na šesté příčce odskočilo Pixbu na rozdíl pěti bodů.

I Höllvikens, kteří byli před 19. kolem třetí od konce tabulky, potrápili svého papírově silnějšího soupeře, čtvrté Växjö. Zejména skvělou třetí třetinou, ve které dokázali smazat tříbrankovou ztrátu, si zajistili alespoň bod za remízu v základní hrací době. V prodloužení už byli úspěšnější hráči Växjö, když se ve 23. sekundě trefil Manuel Maurer.

Falun, který si nemůže dovolit ztratit žádné body, pokud chce pomýšlet na první místo v tabulce, proti Pixbu rozhodl o své výhře ve druhé části, kterou ovládl 6:1. Pixbo sice ve třetí třetině snížilo náskok soupeře, hráči Falunu si ale vedení pohlídali a zvítězili 9:7. Díky více nastříleným brankám se do čela produktivity vrátil Alexander Galante Carlström.

Zápas chudý na góly viděli diváci v Kalmaru, kde domácí Kalmarsund vyzval Linköping. Skóre otevřel až 7 sekund před koncem druhé třetiny Max Wahlgren, vyrovnání přišlo z hole Kima Nilssona zase 58 sekund před koncem třetí části. Už se schylovalo k trestným střílením, ale sekundu před koncem prodloužení zajistil Linköpingu bod navíc Martin Hovlund. V brance Kalmarsundu se představil Jan Binder, který pochytal 19 z 21 střel soupeře.

Naopak gólově velmi bohaté utkání nabídl duel mezi Storvretou a Lindås, ve kterém padlo 19 branek. Storvreta po dvou třetinách vedla 10:5, Lindås ve třetí třetině zvládli pouze zmírnit náskok soupeře. Hned 7 branek Storvrety vstřelili obránci, o čtyři se postaral Robin Nilsberth, který navíc na další branku přihrál, třemi zásahy se pak blýskl veterán Jesper Berggren, který si rovněž připsal i jednu asistenci. Čtyři body v zápase zapsali ještě útočník Storvrety Albin Sjögren a tahoun Lindås Patrik Malmström.

Výsledky 19. kola Švédské superligy:

IBF Örebro – IBK Dalen 5:4 po prodloužení (1:1, 1:1, 2:2 – 1:0)
Branky: 16. a 53. Hjelm, 30. Lundmark, 60. Lindgjerdet, 63. Ruud – 3. Sonidsson, 38. Larsson, 46. Nystedt, 48. Kronberg. Střely: 24:19 (7:8, 6:6, 9:5 – 2:0). Diváci: 342.

Mullsjö AIS – FC Helsingborg 9:4 (1:0, 2:2, 6:2)
Branky: 20. Malmgren, 22., 48. a 57. Ganevik, 36. Eriksson, 41. Vestlund, 45. Rosén, 46. Kivipaasi, 57. Knuthas – 23. Nilsson, 38. Lindholm, 56. Lindblad, 57. Petersson. Střely: 32:18 (7:7, 13:4, 12:7). Diváci: 623.

Växjö IBK – Höllvikens IBF 7:6 po prodloužení (3:1, 2:1, 1:4 – 1:0)
Branky: 12. Jonsson, 18. Holmér, 20. Jansson, 21. Andersson, 24. Nivestam, 53. Bergfors, 61. Maurer – 13. Bergström, 23. a 53. Karlsson, 44. Karlson Martell, 58. Strandljung, 60. Gullberg. Střely: 31:21 (11:9, 12:4, 7:8 – 1:0). Diváci: 846.

Pixbo Wallenstam IBK – IBF Falun 7:9 (2:1, 1:6, 4:2)
Branky: 5. a 49. Östholm, 6. a 45. Sköld, 30. Stefansson, 41. a 43. Fritzell – 15., 23. a 29. Enström, 24. Johansson, 35. a 38. Galante Carlström, 37. Larsson, 45. Aldeeb, 52. Lundmark. Střely: 21:28 (4:11, 8:9, 9:8). Diváci: 581.

FBC Kalmarsund – Linköping IBK 1:2 po prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)
Branky: 60. Nilsson – 40. Wahlgren, 65. Hovlund. Střely: 22:21 (5:7, 3:9, 13:3 – 1:2). Diváci: 802.

Storvreta IBK – Lindås Rasta IBK 11:8 (5:2, 5:3, 1:3)
Branky: 9., 18., 20. a 29. Nilsberth, 15. a 34. Sjögren, 18., 30. a 35. Berggren, 30. Pettersson, 60. Ahlroth – 4. Källerteg, 7. Henriksson, 24. a 57. Malmström, 34. Agus, 34. Ambring, 49. a 58. Jansson. Střely: 30:30 (10:10, 10:11, 10:9). Diváci: 814.