Aleš Zálesný se v prvním zápase po návratu hned uvedl brankou. Foto: FBC Ostrava, Český florbal
12. 1. 2019 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Zálesný se po návratu podílel brankou na debaklu Střešovic. Favorité z Vítkovic a Chodova překvapivě zaváhali

Nabité 19. kolo rozhodně nenudilo. Mezi zápasy rozhodně vyčnívala zaváhání favoritů. Chodov po nájezdech padl v České Lípě, Vítkovice zase ztratily všechny tři body na Vinohradech. Ostrava s Alešem Zálesným ukončila dlouhou sérii porážek díky vysokému vítězství nad Tatranem. Mladá Boleslav zůstává po výhře v Brně na prvním místě, Curney v utkání překonal úctyhodnou hranici 600 bodů v základní části.

Jako první se o velké překvapení postarala Česká Lípa. V zápase plném obratů nejdříve pustila Chodov do vedení, aby vzápětí po skvělé druhé třetina otočila. Krátce po úvodu třetí třetiny se navíc svěřenci Lenky Bartošové dostali do vedení 6:4.

Pražanům se i díky nedisciplinovanosti domácích podařilo vrátit nerozhodný stav, po pár minutách ale museli opět dotahovat. Necelou minutu před koncem poslal zápas do prodloužení Martin Pražan, když se svým týmem využil hru v šesti hráčích.

Rozhodnout se nakonec muselo až v samostatných nájezdech, ve kterých Česká Lípa proměnila všechny své tři pokusy a došla tak k vítězství. Pro Chodov se jedná o nepříjemnou ztrátu ve vyrovnaném souboji o první čtyři místa.

Štěpán Slaný se postaral o vítězný nájezd. Foto: FBC Česká Lípa, Český florbal

Návrat jaksepatří. Aleš Zalesný hned v prvním zápase po svém návratu ze Švýcarska dopomohl k vysoké výhře Ostravy. Domácí přitom v lize naposledy vyhráli na začátku listopadu.

První třetina, kde bylo k vidění více vyloučení než branek, spíše napovídala o vyrovnaném průběhu, po dalších dvou částech ale domácí došli k vysokému vítězství. Jedním gólem se na výhře podílel navrátilec Zálesný.

Další šok si přichystaly Vinohrady, které zaskočily favorita z Vítkovic. Už v první třetině Sokol napověděl, že na hosty nečeká nic lehkého. Po druhé třetině bylo pro hosty v modrém ještě hůře. Hartman s Jelínkem se postarali o vedení 4:1, na které už Vítkovice nedokázaly zareagovat.

Nejblíže se dostaly 47. minutě, kdy na 4:3 snížil Marek Bräuer. Domácí ale těžkou situaci ustáli a na konečných 5:3 rozhodl Petr Hartman. Vinohrady díky výhře poskočily tabulkou a na play off ztrácí pouze pět bodů.

Velice nespokojený s výkonem svých svěřenců byl trenér Pavel Brus.

Výsledek jak výsledek, ale výkon. Po dnešku u některých vyvodím důsledky. Neschopnost se připravit na zápas, alibismus, amatérismum,“ řekl po utkání pro web Českého florbalu.

Vinohrady se postaraly o další překvapení 19. kola. Foto: Sokol Královské Vinohrady, Český florbal

Nepříjemné zaváhání za sebou má i Liberec, pro který jde o druhou prohru v řadě. Tým, který letos předvadí skvělé výsledky v lize i poháru, nestačil na hostující Bohemians. V přestřelce rozhodovalo už prvních dvacet minut, kdy si zelenobílí vybojovali dvoubrankový náskok. Liberci se navíc nepodařilo vyhrát ani jednu z dalších dvou třetin a musel se tak smířit s prohrou. Domácí tak odmítli šanci odskočit šestému Tatranu.

Na čele zůstává nadále Mladá Boleslav, která se po návratu z Poháru Mistrů překvapivě dlouho trápila proti dobře bránícímu Brnu. Větší náskok si hosté připsali až ve třetí třetině, kterou suverénně ovládli 5:0. Na utkání bude v dobrém vzpomínat Jiří Curney, který si připsal pět bodů a zároveň překonal hranici 600 bodů v základní části.

PŘEDEHRÁVKA 19. KOLA:

ČESKÁ LÍPA – FLORBAL CHODOV 8:7sn (1:4, 4:0, 2:3, 1:0)

Branky: 16. Jansa (Kněžour), 25. Kadlec (Ekl), 34. Ekl (Jansa), 37. Jansa (Kněžour), 38. Krajcigr (Tichý), 42. Spilka (Vlček), 59. Novotný (Štěrba) – 3. M. Vávra (Ondrušek), 4. Krbec (Řezáč), 7. Koutný (Krbec), 17. M. Vávra (Doubek), 51. Krbec (Vošta), 55. Ondrušek (Pražan), 60. Pražan (Ondrušek). Rozhodčí: Bališ a Varga. Vyloučení: 2 + Štěpán Slaný (CLP) OS:1. Využití: 0:1. Diváci: 185.

ZÁPASY 19. KOLA:

FBC OSTRAVA – TATRAN STŘEŠOVICE 8:1 (2:0, 2:0, 4:1)

Branky: 15. Šindler (Daniš), 15. Hrabal (Lipový), 23. Mendrek (Eichner), 34. Sládek (Daniš), 42. Sládek (Šindler), 47. Zálesný, 52. Mendrek (Sládek), 52. Hrabal (Mendrek) – 60. Tlapák (Pixa). Rozhodčí: Kačer a Vašíček. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Diváci: 373.

PANTHERS OTROKOVICE – TJ ZNOJMO 6:4 (1:1, 2:1, 3:2)

Branky: 16. Kittel (Pešat), 29. Kostka (Volek), 34. Sovják (Zapletal), 46. Vykopal, 53. Volek (Vykopal), 59. Sovják (Pešat) – 2. Čihal (Procházka II), 25. Kucharič (Šindelář), 54. Čihal (Procházka II), 60. Šindelář (Procházka II). Rozhodčí: Both a Černín. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváci: 312.

FBC LIBEREC – FBŠ BOHEMIANS 7:11 (2:5, 4:4, 1:2)

Branky: 3. Valeš (Marek), 9. Rozkovec (Kořínek), 22. Kroupa (Veselý), 24. Balatka (Valeš), 26. Salát (Kořínek), 37. Salát (Veselý), 56. Salát (Veselý) – 1. Juha (Dobisík), 5. Krebner (Šebek), 11. Kopecký (Růžek), 12. Šebek (Čihák), 13. Růžek (Kopecký), 23. Krbec (Šebek), 29. Buršík, 31. Šebek (Buršík), 40. Krebner (Ďopan), 44. Krebner (Buršík), 49. Kopecký (Kindl). Rozhodčí: Čížek a Laštovička. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 151.

BULLDOGS BRNO – FLORBAL MLADÁ BOLESLAV 4:10 (1:3, 3:2, 0:5)

Branky: 11. Mráz (Němec), 28. Pešek (Kadavý), 28. Konečný (Grlický), 32. Grlický (Ulman) – 8. Natov (Curney), 17. Tomáš Chroust (Pluhař), 20. Curney (Jelínek), 32. Curney (Jelínek), 36. Curney (Natov), 43. Tomašík (Jelínek), 48. Bína (Natov), 51. Tadeáš Chroust (Novák), 52. Novák (Krzyžanek), 59. Natov (Curney). Rozhodčí: Drápal a Pospíšil. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Diváci: 206.

SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY – 1. SC VÍTKOVICE 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Branky: 17. Jelínek, 26. Hartman (Skřivánek), 31. Jelínek (Skřivánek), 32. Hartman (Jelínek), 57. Hartman (Skřivánek) – 6. Herblich (Besta), 36. Bräuer (Besta), 47. Bräuer (Firda). Rozhodčí: Dolanský a Sýkora. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 86.