Nervydrásající duel pátého semifinále mezi Classic a Erä se rozhodoval až v samostatných nájezdech. Účastník European Cupu měl nakonec pevnější nervy, a i když v průběhu zápasu ztratil jasné vedení, zahraje si opět finále Salibandyliigy.
24. 3. 2008 Finsko (0) KOMENTÁŘŮ

Finské finále bude opět Classic – SSV

Druhý tým po základní části se dlouho trápil. Ofenzivně laděný Classic nedokázal na domácím hřišti ve třetím semifinále zvítězit, přitom od první minuty vedl. V polovině třetiny přišel kolaps, když Erä třikrát během dvou minut rozvlnilo síťku za zády brankáře Classicu Jussi Viitanena. Kanonýr Lassi Vänttinen sice ještě do konce třetiny snížil, ale Jani Helenius na začátku druhé třetiny zvýšil na 2:4. Classic nakonec srovnali na 6:6 a prodlužovalo se. V prodloužení gól nepadl, a tak přišly na řadu samostatné nájedy. Rozhodující nájezd proměnil Juhana Särkelä, a tak se hráči Erä může radovali z vedení 1:2 na série.

Zkušenost nakonec dostala Classic až do pátého zápasu. Ve čtvrtém semifinále vyhráli jasně na hřišti Erä 8:5.

Pátý zápas ale předčil všechna očekávání. Erä se podařilo opět dovést zápas do samostatných nájezdů. A to i přesto, že ještě v 53. minutě prohrávali o pět gólů 3:8. Šílený závěr v režii Tapanilan ukončil Jussi Kosola, který tři vteřiny před sirénou srovnal. Poslední dva góly dali hráči Erä při power-play.

Loterie nájezdů však tentokrát modrobílému týmu nepřála. Juusso Kiviharju proměnil oba své nájezdy a v rozhodující, sedmé sérii selhal hrdina třetího semifinále Juhana Särkelä. Classic stejně jako vloni vyzvou SSV.

SSV Helsinki i po vyrovnaných partiích postupuje přes Seinäjoki hladce 3:0 na série. Do finále Salibandyliigy se SSV dostalo po výhrách 5:4 pp., 5:4 pp. a 7:6.

V pátečním utkání to pro SSV ale nevypadalo dobře, SPV se rychle dostalo do vedení 3:0. Viikingit ještě do přestávky začal ukazovat sílu Seury a Kukkola s Kivilehtem snížili na 2:3. Ve druhém dějství sice SPV vstřelilo opět rychlou branku, ale do konce třetiny Seura otočila na 5:4.

Ve třetí třetině Järvi a Lehti zvýšili náskok Viikingitu, ale SPV ještě zdramatizovalo konec zápasu když se dvakrát trefil Kuusela. Vyrovnat SPV už nedokázalo, a tak Viikingit slaví postup do finále, ve kterém bude obhajovat titul.