Sirius. Foto: Per Wiklund Siriusu stačí k postupu do play-off zisk jednoho bodu z posledního utkání. FOTO: Per Wiklund
21. 1. 2019 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Falun padl se Siriusem a na Storvretu ztrácí už pět bodů

Falun zejména kvůli nepovedené třetí třetině prohrál se Siriusem a náskok Storvrety na prvním místě se tak zvětšil už na pět bodů. Örebro se přiblížilo na bod od nesestupové pozice, když si připsalo dva body v zápase proti Lindås. Växjö v přímém souboji o čtvrté místo nedalo Linköpingu šanci a zvítězilo 11:4.

Letošní nováček soutěže Kalmarsund stále živí šanci na postup do play-off. Po pohodlné výhře nad Höllvikens, na které se alespoň jedním bodem podíleli tři ze čtyř Nilssonů, přičemž nejstarší z nich Kim vstřelil tři branky a na jednu přihrál, má Kalmarsund na desátém místě stejný počet bodů jako devátý Sirius i jako osmé Pixbo, to má ale zápas k dobru. Sedmí Jönköpings mají navíc pouze o jeden bod víc – souboj o poslední postupová místa zřejmě bude až do konce sezony velmi napínavý.

Sirius, který si musí na zádech hlídat právě Kalmarsund, vyzval Falun, který naopak cílí na nejvyšší příčku. Po dvou třetinách vedl Falun 4:2, ale poslední třetinu hrubě nezvládl a inkasoval šest branek. Ani branky Holmgrena a Lundmarka Falunu nestačily a Sirius překvapivě zvítězil 8:6. Čtyřmi body se na výhře podílel Jakob Drews.

Storvreta tedy nečekaně získala možnost odskočit svému pronásledovateli na rozdíl pěti bodů, což se jí v zápase s Dalenem podařilo. O svém vítězství rozhodl tým z Uppsaly ve druhé třetině, kterou vyhrál 3:0. Albin Sjögren se díky čtyřem bodům dostal na druhé místo tabulky produktivity SSL, na vedoucího Alexandera Galante Carlströma ztrácí jeden kanadský bod.

Zápas Växjö a Linköpingu byl přímým soubojem těchto dvou celků o čtvrté místo v tabulce. Växjö od první třetiny kontrolovalo zápas a především díky velmi dobré úspěšnosti střelby se rychle dostalo do vedení, které si pak udrželo a navyšovalo po zbytek zápasu. Linköping se tedy propadl na páté místo, má ale stejný počet bodů jako nyní čtvrté Växjö.

Souboj posledních dvou celků tabulky vyzněl lépe pro Örebro, které porazilo Lindås 7:6 po prodloužení. Díky těmto dvěma bodům má na dosah únik ze sestupových pozic, protože na dvanácté Höllvikens ztrácí jediný bod. Lindås šli sice do třetí třetiny s jednobrankovým náskokem, ale Örebro dokázalo vyrovnat a vzápětí strhnout vedení na svou stranu. Minutu a půl před koncem sice vyrovnal Agus, ale v prodloužení rozhodl o bodu navíc pro Örebro Marcus Ekengren.

Mullsjö mělo možnost se díky ztrátě Falunu dostat na dostřel druhému místu a touto možností v zápase s Jönköpings nepohrdlo. O svém vítězství rozhodli hráči Mullsjö ve třetí dvacetiminutovce, ve které vstřelili tři branky, na které Jönköpings nedokázali odpovědět.

Výsledky 22. kola Švédské superligy:

FBC Kalmarsund – Höllvikens IBF 8:3 (3:1, 1:1, 4:1)
Branky: 1. Johansson, 7. a 53. Haglund, 17. Ad. Nilsson, 34., 51. a 59. K. Nilsson, 56. Stjernberg – 11. Andersson, 31. Hansson, 52. Wilhelmsson. Střely: 20:17 (8:4, 3:8, 9:5). Diváci: 783.

IBF Falun – IK Sirius IBK 6:8 (2:1, 2:1, 2:6)
Branky: 9. a 44. Holmgren, 13., 26. a 41. Lundmark, 25. Enström – 1. Söderling, 40. a 54. Björk, 42., 48. a 50. Drews, 42. Eriksson, 60. Widh. Střely: 27:20 (11:8, 9:5, 7:7). Diváci: 1 637.

Storvreta IBK – IBK Dalen 7:4 (1:1, 3:0, 3:3)
Branky: 12. Stenberg, 28., 49. a 52. Sjögren, 36. Samuelsson, 38. Pettersson, 54. Berggren – 9. Holmgren, 55. Wallgren, 58. Kronberg, 59. Larsson. Střely: 41:21 (11:7, 17:1, 13:13). Diváci: 1 204.

Växjö IBK – Linköping IBK 11:4 (4:1, 4:3, 3:0)
Branky: 11. Roos, 12. Sankell, 14. a 29. Maurer, 14. Andersson, 30. Hansson, 34. Jansson, 35. Persson, 47. Folkesson Algman, 49. Ahlroth, 53. Rigogiannis – 19. Hovlund, 22. Zetterström, 27. Wahlgren, 31. Karlsson. Střely: 23:21 (7:5, 9:9, 7:7). Diváci: 1 181.

IBF Örebro – Lindås Rasta IBK 7:6 po prodloužení (2:1, 2:4, 2:1 – 1:0)
Branky: 3., 33., 53. a 54. Lindgjerdet, 11. Lindholm, 34. Lundmark, 65. Ekengren – 17. Lövdahl, 28. Reichenberg, 30. Malmström, 31. Jansson, 38. Towell, 59. Agus. Střely: 29:18 (6:4, 11:5, 11:8 – 1:1). Diváci: 855.

Jönköpings IK – Mullsjö AIS 3:6 (0:1, 3:2, 0:3)
Branky: 25. Glimberg, 26. Hessmer, 32. Wadsten – 2. a 31. Palmqvist, 39. a 48. Hedlund, 43. Braillard, 57. Ganevik. Střely: 23:22 (5:8, 9:5, 9:9). Diváci: 1 649.