Kanonýři Kladno nešetřili Mvil Ostrava.
12. 2. 2019 1. liga (3) KOMENTÁŘŮ

Štíři jdou do play off, Kladno rozsápalo Ostravu

Výhra Českých Budějovic nad Startem pojistila Jihočechům účast v play off, pořadí na nejlepších čtyřech místech jisté zdaleka není. Vedoucí pozici stále drží Black Angels po výhře nad Torpedem Havířov, jenže Hattrick rovněž nezahálel, v Petrovicích k vítězství Brňany přiblížil Brom čtyřmi brankami. Derby Ústí a Chomutova rozhodla třetí třetina, ve které uspěli domácí.

První střetnutí Torpeda Havířov a Black Angels jasně vyznělo pro Pražany 14:2, při druhém klání toužili žlutočerní oplatit vysokou porážku na domácí půdě. Jenže první třetina patřila Black Angels 0:4 a v podstatě naznačila směr utkání. Na světlé pasáže Havířova dokázali Pražané vždy zareagovat a utkání dotáhli do vítězného konce.

Stejným výsledkem jako Black Angels (5:13), zvítězil i druhý celek tabulky Hattrick Brno, který zavítal do Petrovic. Pohodové vítězství si hosté pojistili v průběhu druhé třetiny, v níž Tomáš Brom dal čtyři góly. V závěru už došlo jen k lehké korekci na skóre, zároveň v ní Coufal zkompletoval hattrick.

Regionální derby mezi Ústím nad Labem a Chomutovem nabídlo vyrovnanou bitvu, v první polovině utkání byl stav shodný 4:4. V druhé polovině se dostali Ústečané do čtyřbrankového vedení. Šafařovský, hájící barvy Chomutova snížil v 58. minutě na 9:7, dalšímu snížení už nedošlo.

Pro vydřené body si po obratu dokráčeli hráči Náchoda v Litvínově. Místní Bivojové vstoupili do utkání povedeněji, v úvodní třetině si vytvořili dvoubrankové vedení. Rytíři se po přestávce začali prosazovat, po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 3:3. Bivoje trápila ve třetí třetině disciplinovanost a Náchodští se chopili příležitosti, v poslední minutě utkání rozhodli třemi přesnými zásahy. Náchod tak prozatím opouští poslední příčku, kterou přenechává právě Litvínovu.

Jistotu bojů o postup v tuto chvíli mají České Budějovice, které přidaly výsledkovou pojistku proti Startu98, Štíři v Kunraticích přetlačili domácí 7:3.

Překvapivým výkonem se prezentoval Slovan Havířov, který si na domácím hřišti došel pro tři body proti favorizovaným Karlovým Varům. Slovan úřadoval v prostřední části a ve třetí třetině si Kozelský připsal už svoji třetí branku, která znamenala vedení domácích 9:2. Hurrican ještě zaznamenal dvě trefy, ale k vyrovnání se už nepřiblížil.

Kanonýři rozstříleli Ostravu. Úzký kádr Ostravy přicestoval s devíti hráči do pole a už od začátku hosté nestíhali. Hladovost Kanonýrů neustále rostla a vyústila v dvacet branek, během druhé třetiny bylo prakticky rozhodnuto. Šestibrankoví střelci byli na straně Kladna hned dva, Mayer a Nushart.