Náchod v posledním kole zabral a zajistil si alespoň účast v play-down.
26. 2. 2019 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Vítězem základní části jsou Black Angels, Litvínov sestupuje

Základní část 1. ligy je za námi! V posledním kole si o první příčku zahráli v přímém souboji muži Brna a Black Angels, domácí Hattrick odvracel nepříznivé skóre 0:6, Pražané se tak stali vítězi základní části. Náchodští Rytíři se vyhnuli sestupu nečekanou výhrou nad Ústím nad Labem na jeho hřišti. Bivojové tak i přes vítězství proti Slovanu zůstávají na poslední příčce a čeká je přímý sestup.

Pojistku třetího místa si zařídil Chomutov při domácí výhře nad Českými Budějovicemi, které s přehledem přehrál rozdílem 12 gólů. Po dvou třetinách už nebylo takřka o co hrát, když Chomutovští vedli 12:1. Do svých osobních statistik si může po tomto zápase připsat Tadeáš Melíšek šest bodů za dvě branky a čtyři nahrávky, hattrick zaznamenal na straně Chomutova Jiří Šafařovský.

Pomyslné finále základní části se odehrálo v maloměřické sportovní hale, kde si to o první příčku rozdali hráči Hattricku s Black Angels. Namísto taktické bitvy přišlo překvapivé vedení hostů, které v druhé třetině bylo 0:6. Ale povedený závěr prostřední části Brňanům pomohl k stíhací jízdě ve třetí třetině. Hosté si ale ubránili odstup a jako vítěz nyní vybírají soupeře pro play off první.

Přímému sestupu, doslova na poslední chvíli, unikl Náchod, kterému se podařilo uválčit výhru za tři body na palubovce loňského účastníka Superligy, Ústí nad Labem. Na výhře hostujícího celku se výraznou měrou podílel třemi trefami Jan Světlík. Zásadní byla především druhá třetina, ve které si hosté dokázali vytvořit vedení 5:3.

Výhra v prodloužení Petrovicím proti Hurricanu nestačila na devátou příčku a play-down se tedy nevyhnou. Utkání, ve kterém se hattrickem blýskl Bohdan Kopelec, rozhodl v prodloužení svojí druhou trefou v utkání Horák.

Konec letošního ročníku má za sebou kunratický Start98. Utkání rozhodl v 58. minutě Adam Kulík. Těsná výhra 5:4 staví Pražany na devátou příčku.

Rozjeté Kladno si došlo pro body při výjezdovém utkání v Havířově, kde se Kanonýrům postavilo místní Torpedo. Nerozhodný stav 7:7 rozsekl v 55. minutě Kryštof Hartman, čímž přisoudil hostům tři body za výhru.

Vítěznou tečku s hořkou příchutí udělali Litvínovští Bivojové proti Slovanu Havířov. Utkání, do kterého perfektně vstoupili vedením 4:0 po první třetině a následně dotáhli do výsledku 5:3 zajišťujícím tři body, nestačilo na příčky pro play-down, právě kvůli výhře Náchoda.