wilhelmsson höllvikens Johannes Wilhelmsson se blýskl sedmi body a vede kanadské bodování SSL. FOTO: Per Wiklund
8. 3. 2019 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Sedmibodový Johannes Wilhelmsson řídil výhru Höllvikens

Pixbo zvítězilo v důležitém utkání nad Växjö a postup do play-off mu téměř jistě neunikne. Storvreta sice ztratila jeden bod s Linköpingem, ale její pozice na čele tabulky již nemůže být ohrožena. Hráči Jönköpings a Kalmarsundu momentálně nejsou v postupové osmičce, ale poslední dva zápasy pro ně budou klíčové. Především utkání Kalmarsundu se Siriusem může pořadím kolem osmého místa ještě zamíchat.

Zápas, ve kterém padly pouze dva góly ze hry, sehrály týmy Helsingborgu a Örebra. V první třetině se ujal vedení Helsingborg, ve druhé třetině ale Örebro vyrovnalo a po bezbrankové třetí třetině a prodloužení následovaly samostatné nájezdy. V nich vystřelil svému týmu vítězství Marcus Ekengren a Örebro tak bralo bod navíc.

Devět gólů ve druhé třetině nabídlo utkání mezi Linköpingem a Storvretou. Ze zápasu, ve kterém se příliš nestřílelo, si oba týmy odnesly úspěšnost střelby kolem 50 %. Hattrickem se blýskl Max Wahlgren, který všechny tři góly vstřelil ve druhé třetině. Vítěznou branku vstřelil ve druhé minutě prodloužení Alexander Rudd po kombinaci s Albinem Sjögrenem.

Utkání, které rozhodlo o tom, kdo bude po 33. kole na 5. příčce tabulky, vyšlo lépe Pixbu. To o svém vítězství rozhodlo už v první třetině, kterou vyhrálo 5:0 a následný náskok už si nenechalo vzít, naopak ho ve třetí třetině ještě o jeden gól navýšilo. Šest bodů za čtyři branky a dvě asistence si připsal Andreas Stefansson. Ani šest bodů ale nebylo nejlepším individuálním výkonem ve 33. kole.

Nejnižší návštěva 33. kola viděla galapředstavení Johannese Wilhelmssona, který v zápase proti Lindås jeden gól dal a na šest dalších přihrál svým spoluhráčům. Dvě kola před koncem má tak v tabulce produktivity sedmibodový náskok na Alexandera Galante Carlströma, v tabulce nahravačů má pak o osm asistencí více, než druhý Emil Johansson. I přes skvělé letošní bodové výkony bude Wilhelmsson pouze z dálky koukat na rekord SSL, který od sezóny 2000/01 drží Mika Kohonen, který tehdy v 29 utkáních nasbíral 107 bodů.

Falun po zaváhání v minulém kole tentokrát zvítězil s plným bodovým ziskem nad Kalmarsundem. O své výhře ale rozhodl až ve třetí třetině, kdy během devíti minut vstřelil čtyři branky, na které Kalmarsund našel pouze jedinou odpověď. Hattrick si v dresu Falunu připsal Emil Johansson, čtyři body za Kalmarsund nasbíral Kim Nilsson.

Důležité body získali Jönköpings v zápase s Dalenem. Více než tisíc diváků vidělo napínavý souboj, který rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých výhru Jönköpings vystřelil Rickard Hessmer. Jönköpings na osmé místo ztrácí 2 body, na sedmý Dalen pak 4 body.

Mullsjö, které pravděpodobně zakončí sezónu na třetí příčce, si připsalo pohodlné vítězství proti Siriusu. Čtyřmi brankami jim k tomu dopomohl Kim Ganevik, hattrickem přispěl Adam Vestlund.

Výsledky 33. kola Švédské superligy:

FC Helsingborg – IBF Örebro 1:2 po samostatných nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)
Branky: 11. Nilsson – 26. Ekengren, vítězný nájezd Ekengren. Střely: 19:10 (5:1, 10:4, 4:1 – 0:3). Diváci: 422.

Linköping IBK – Storvreta IBK 7:8 po prodloužení (1:2, 5:4, 1:1 – 0:1)
Branky: 5. a 53. Karlsson, 22., 30. a 37. Wahlgren, 34. Zetterström, 35. Berglund – 7. Sundstedt, 17. a 50. Sjögren, 24. Pettersson, 25. Andersson, 27. Gustafsson, 38. Winroth, 62. Rudd. Střely: 15:15 (3:5, 8:6, 4:2 – 0:2). Diváci: 1 282.

Växjö IBK – Pixbo Wallenstam IBK 5:11 (0:5, 3:2, 2:4)
Branky: 22. Roos, 31. Jonsson, 34. Maurer, 42. Ahlroth, 54. Bergfors – 2., 18., 25. a 57. Stefansson, 4. Östholm, 7. a 48. Andréasson, 10. Persson, 39. Milesson, 49. Larson, 50. Thurén. Střely: 22:38 (2:18, 9:12, 11:8). Diváci: 1 013.

Höllvikens IBF – Lindås Rasta IBK 12:8 (4:1, 6:3, 2:4)
Branky: 1. a 38. Bergström, 4., 7., 14. a 34. Persson, 28. Karlson Martell, 33. a 38. Andersson, 39. Wilhelmsson, 45. a 59. Larsson – 16. Åkesson, 32. a 51. Agus, 33. Jansson, 35. Oskar Wiklund, 44. Lövdahl, 47. Henriksson, 52. Glaerum. Střely: 32:27 (10:1, 9:8, 13:18). Diváci: 296.

FBC Kalmarsund – IBF Falun 5:8 (2:2, 2:2, 1:4)
Branky: 15. a 57. Björkström, 20. Nilsson, 25. Wittberg, 38. Johansson – 2., 14. a 34. Johansson, 33. Lundmark, 48. Berg, 55. Aldeeb, 57. Hajo, 57. Galante Carlström. Střely: 23:31 (8:10, 7:12, 8:9). Diváci: 1 087.

IBK Dalen – Jönköpings IK 4:5 po samostatných nájezdech (1:0, 2:3, 1:1 – 0:0)
Branky: 8. a 22. Svahn, 26. a 58. Kronberg – 30. a 33. Wadsten, 34. Weidman, 49. Glimberg, vítězný nájezd Hessmer. Střely: 25:31 (9:6, 7:12, 8:12 – 1:0). Diváci: 1 192.

Mullsjö AIS – IK Sirius IBK 10:6 (2:2, 4:2, 4:2)
Branky: 5., 22., 32. a 55. Ganevik, 20., 34. a 38. Vestlund, 46. Hedlund, 46. Braillard, 47. Rosén – 5. a 28. Olsson, 7. Burman, 32. a 49. Drews, 51. Eriksson. Střely: 33:17 (13:3, 13:7, 7:7). Diváci: 708.