Jakub Hubálek (55) dvěma góly poslal Vítkovice do semifinále. Foto: Kamil Besta - Florbal Vítkovice
12. 3. 2019 Superliga (6) KOMENTÁŘŮ

Tatran v pátém zápase obrat nedokonal, dvě trefy Hubálka poslaly do semifinále Vítkovice

 Florbalisté Vítkovic se po Mladé Boleslavi stali druhými semifinalisty. Sérii s Tatranem Střešovice ukončili v úterním pátém utkání, když svého pražského soupeře porazili 6:4. Tatran se sice po nepovedeném průběhu zápasu nevzdal a ve třetí třetině dokázal dotáhnou tříbrankovou ztrátu, nakonec ale dvěma góly rozhodl obránce Jakub Hubálek.

Oba soupeři se utkali ve stejné fázi sezony a již loni a opět se radují Vítkovice. Ty měly do pátého zápasu lepší vstup a po deseti minutách vedly 2:0 zásluhou Delonga s Bestou. Za Tatran ale bleskově kontroval Beneš a Tatran tak stále měl naději.

Tu si udržel také ve druhé části, ačkoliv jediným jejím úspěšným střelcem byl Řezanina. Velké finále celé série totiž mělo ještě přijít. Ve 43. minutě sice zvýšil Bräuer a s akciemi Tatranu to vypadalo hodně špatně, ale Pražané se pod hrozbou konce sezony dokázali zmobilizovat.

Po třech bankách Sládečka, kterému pomohlo zřejmě zaváhání Součka, Beneše a Langera to rázem v 56. minutě bylo 4:4 a znovu bylo o co hrát, což Tatran vycítil a Součka nadále prověřoval.  V posledních dvou minutách ale sehrál hlavní roli Jakub Hubálek, který nejprve využil rozehru Vítkovic na soupeřově polovině a nakonec zakončil celou sérii gólem při power play Tatranu.

Vítkovice tak do semifinále doprovodily Mladou Boleslav.

5. utkání čtvrtfinále:

1. SC Vítkovice – Tatran Teka Střešovice 6:4 (2:1, 1:0, 3:3)

Branky: 9. Děček (Jastřembský), 11. Besta (Jastřembský), 27. Řezanina (Rýpar), 43. Bräuer (Řezanina), 59. Hubálek (Besta), 60. Hubálek – 12. Marek Beneš (Langer), 45. Sládeček (Tlapák), 46. Marek Beneš (Meliš), 54. Langer (Meliš). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 0:0. Diváci: 390. Konečný stav série: 4:1 pro Vítkovice.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Karel napsal:

  myslím, že zcela zaslouženě a bez diskuse jdou dále vítkovice – na rozdíl od loňského jara nedali tentokrát střeškám sebemenší naději na lepší výsledek. střešky mají beneše a langra, potom dlouho nic a následuje šedý průměr. jak dlouho to bude stačit prvně jmenovaným – toť otázka. zatím jim nemá kdo sekundovat. mělo by to být i varování pro ostatní. pokud si nedají pozor z naprosté dominance mohou rázem hrát druhé housle. střešovice si evidentně návrat na výsluní minimálně o rok prodlouží a to bude velmi záležet na tom, kdo tam zůstane nebo přijde…

  • Zkrat napsal:

   Dokud nezačnou sypat hráčům normální peníze, budou pořad mas nadprůměrný .. potká je stejný osud jako Bohemku – vychovas, dostane nabídku a vychovavas znovu.

   • trener napsal:

    to je ale logický a nutný vývoj – pokud chce florbal někdy figurovat jako olympijský sport, musí se profesionalizovat. jinak na oh budou takové obskurní sporty jako breakdance apod. jsem moc zvědav jestli se Střeškám podaří udržet Langra s Benešem, motivace těchto hráčů podle mě totiž klesá s tím, jak dopadne sezóna na konci a 5 štafle rozhodně není něco po čem touží. Navíc je polovina března a jim skončila sezóna, ne že by se od nynějška váleli na kavalci, ale zápasová praxe chybět musí, zvláště ta konfrontace play-off. Nudná základní část je celkem o ničem nedá se z toho nic moc vyčíst – viz.např. dvojice MB Curney-Natov. Bombarďáci v superlize, ale v mezinárodním měřítku výbuch Curneyho a absence Natova v nominaci…Podobnou stopu bychom mohli identifikovat i u dvojice Beneš-Langr, v podstatě jediní, kteří se prosadili proti Vítkovicím…nestačilo to, navíc bylo zajímavé sledovat jejich počínání v obraně – byli u většiny obdržených branek, jeden nebo druhý a nebylo to jenom tím, že měli dlouhou hrací dobu a byli na hřišti vlastně z donucení. Obecně se totiž hraje u nás na kanadu i když to všichni vehementně popírají. Většina míčových her ale dnes prochází vývojem, že základem čehokoliv dalšího je obrana – fotbal, házená, volejbal, hokej, florbal, basket – tam všude se neuplatní hráč, který neumí bránit nebo nebrání, včetně největších hvězd. u některých sportů to došlo tak daleko, že jsou specialisté pouze na obranu – házená, nebo z taktických důvodů na obranu střídají – volejbal. U florbalu se tento prvek taky začíná objevovat, převažuje ale nutnost být v podstatě univerzál a umět útočit i bránit. A to se některým našim „hvězdám“ občas moc nechce. a tady se vrátím k penězům – ty totiž mohou být prostředkem jak některé hráče motivovat … bez nich florbal zůstane zajímavým a atraktivním volnočasovým sportem pro studenty – nikdo přece nevěnuje ničemu tolik volného času aktivitě zdarma, tlak okolí bude narůstat a hráči budou volit

    • Florbalista napsal:

     Souhlasím. Hráči jako Langer, Beneš, Rýpar, Delong…by měli odejít do zahraničí. I ostatní talentovaní hráči by mohli zkusit angažmá jiné lize (Zouzal, Šindler, Sládek, Šebek, Bína).

 • Pavel napsal:

  Já tedy nevím, ale přijde mi, že Beny je od MS poloviční, ne-li třetinový…Naopak Langr herně roste, jen to bránění mu zatím moc nejde. Jinak jsou ale z Tatranu skutečně nejlepší.

Napsat komentář

*