Patrik Dóža sbírá v play off jeden bod za druhým. Foto: Markus Aeschimann, Flickr Patrik Dóža sbírá v play off jeden bod za druhým. Foto: Markus Aeschimann, Flickr
15. 3. 2019 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

Ve Švýcarsku mají tři týmy postup do semifinále na dosah. Nejvyrovnanější je série mezi Könizem s Zugem

Ve švýcarské nejvyšší soutěži se na začátku března rozjely čtvrtfinálové bitvy. A hned třem týmům chybí k postupu jediný zápas. Malans s Lukášem Veltšmídem vedou nad Churem, jejichž bránu střeží David Rytych, 3:0. Stejným poměrem vede také Curych nad Rychenbergem a Wiler-Ersigen nad Usterem. V sérii mezi Könizem a Zugem je to zatím 2:1 pro tým Patrika Dóži.

Malans má sérii s Churem rozjetou na výbornou. Ze tří zápasů dokázali florbalisté Malans vyhrát všechny tři a ve čtvrtek budou mít první možnost ukončit sérii. V prvním zápase tým Lukáše Veltšmída zvítězil 10:5. Domácí kontrolovali výsledek zápasu od samého začátku a nedali Churu příliš šancí. Druhý zápas na palubovce Churu už byl o poznání vyrovnanější. Chur vedl 3:1 a ve třetí třetině dokonce 5:3, jenže skvělý závěr hostů rozhodl o konečném vítězství Malans 9:5. Dvě asistence zaznamenal Lukáš Veltšmíd. Poté se série vrátila opět zpátky do haly Malans a po vyrovnaném průběhu domácí zvítězili 6:4.

Podobný průběh má série mezi vítězem základní části Curychem a Rychenbergem. Hned první zápas byl velice vyrovnaný. Dvě třetiny vedl hostující Rychenberg 1:0, ale domácím se v závěrečné periodě podařilo stav otočit na 2:1. Vítězná branka padla deset sekund před koncem. I druhý souboj vypadal čtyřicet minut na velké drama. Po druhé části svítil na ukazateli skóre stav 2:2. Jenže Curych ve třetí třetině zabral, ovládl ji 4:1 a nakonec vyhrál 6:3. Zatím poslední utkání bylo jasně ve znamení curyšských florbalistů, kteří zničili svého soupeře 9:2. Ve čtvrtek tak mohou sérii ukončit.

Tři nula na zápasy je ve vedení také Wiler-Ersigen nad Usterem. První zápas na domácí palubovce zvládl Wiler poměrně jednoznačně a vyhrál 9:4, ačkoliv po první třetině bylo skóre nerozhodné 4:4. Ve druhém se vedení přelévalo ze strany na stranu a nakonec opět uspěl Wiler, tentokrát v poměru 5:3. Ve třetím zápase Uster začal výborně, když vedl 2:0. Nicméně vedení se mu udržet nepodařilo a nakonec padl 4:6. Série pokračuje 15. 3. na palubovce Usteru.

Zatím nejvyrovnanější série je mezi Könizem a Zugem a vždy se z vítězství radoval domácí celek. Köniz nejprve na svém hřišti uspěl v poměru 10:5 a jednu asistenci také zapsal Patrik Dóža. Ve druhém střetnutí nic nenasvědčovalo tomu, že by Köniz měl prohrát. Vedl dokonce 4:0 a Patrik Dóža měl v tu chvíli na kontě hattrick. Ale Zug na konci druhé třetiny korigoval skóre a v závěrečné dokonal velký obrat. Nic tomu nepomohla ani asistence na 5:3 od českého hráče. Poslední duel Köniz zvládl na výbornou, když zvítězil 12:6. O svém vítězství rozhodl především v první části, kterou vyhrál 4:0 a Dóža zaznamenal další hattrick. Vedení postupně narostlo až na 7:0 a domácí si další průběh zápasu v poklidu kontrolovali. Patrik Dóža nakonec zaznamenal čtyři branky a jednu přihrávku. Další zápas je na programu ve čtvrtek 16. 3. na půdě Zugu.