Martin Zozulák dotáhl Pardubice k záchraně. Foto: Sokol Pardubice, Český florbal Martin Zozulák dotáhl Pardubice k záchraně. Foto: Sokol Pardubice, Český florbal
17. 3. 2019 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Pardubice porazily Brno i počtvrté a slaví záchranu, mezi Znojmem a Vinohrady je srovnáno

 Pardubice ovládly sérii s Bulldogs Brno jednoznačně 4:0 na zápasy, ačkoliv hned tři duely ze čtyř skončily nejtěsnějším rozdílem. Buldoky tak čeká boj o přežití ve 2. kole. Koho v něm celek z moravské metropole vyzve, ještě není jisté. Série mezi Vinohrady a Znojmem je totiž po dvou víkendech vyrovnaná 2:2 na zápasy. V úterý se bude hrát v Praze.

Pardubičtí si přivezli dvě výhry z Brna, do sobotního zápasu na domácí půdě ale nevstoupili dobře. V průběhu první části prohrávali postupně 0:1 a 1:2, pak sice dokázali vyrovnat, ovšem druhá část se sokolům hrubě nevydařila. Po brankách Fajta a Koláčného svitla Brňanům naděje na prodloužení série.

Jenže hráči Pardubic v posledním dějství zabrali a hlavně díky matadorovi Zozulákovi, který vsítil dvě důležité branky včetně té vítězné, otočili duel ve svůj prospěch. Nedělní klání došlo až do samostatných nájezdů. A v nich rozhodl hádejte kdo. Opět Martin Zozulák. Letošní vítěz domácího poháru se tak vyhnul sestupu v nejkratší možné době.

To série mezi Znojmem a SKV slibuje ještě velkou bitvu. Sokolové ve třetím zápase udrželi v závěru těsný jednogólový náskok a triumfovali 5:4. Tři body zaznamenal kapitán Ondřej Stuchlík a dvěma góly se prezentoval Gregor. Znojemští se z porážky oklepali a v neděli nadělili Pražanům osm branek. Za stavu 2:2 se tak série přesune zpátky do Prahy.

Milan Fridrich v obležení vinohradských hráčů. Foto: TJ Znojmo LAUFEN CZ, Český florbal

Milan Fridrich v obležení vinohradských hráčů. Foto: TJ Znojmo LAUFEN CZ, Český florbal

Sobotní výsledky 1. kola play down:

Sokol Pardubice – Bulldogs Brno 5:4 (2:2, 0:2, 3:0)

Branky: 4. P. Pakosta (Dlesk), 20. Teichman (Šmíd), 42. Zozulák (Formánek), 45. Teichman (Šmíd), 58. Zozulák (Teichman) – 3. Pešák (Jaakkonen), 16. Pešák (Mráz), 36. Fajt, 40. Koláčný (Grlický). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 313.

TJ Znojmo – TJ Sokol Královské Vinohrady 4:5 (1:1, 2:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Kucharič (Žižka), 25. Kladivo (Procházka), 40. Pánek (Fridrich), 53. Čihal (Šindelář) – 17. Gregor (O. Stuchlík), 24. Skřivánek (Hartman), 27. O. Stuchlík (Linhart), 34. Gregor (O. Stuchlík), 50. Hanák (Skřivánek). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Diváci: 410.

Nedělní výsledky 1. kola play down:

Sokol Pardubice – Bulldogs Brno 3:2 (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0) po sam. náj.

Branky: 26. Žáček (Kourek), 37. Šmíd (Dlesk), rozh. náj. Zozulák – 25. Němec (Novotný), 45. Mráz (Surkoš). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 261. Konečný stav série: 4:0.

TJ Znojmo – TJ Sokol Královské Vinohrady 8:2 (0:0, 3:1, 5:1)

Branky: 30. Sláma (Šindelář), 34. Pánek (Šindelář), 37. Čihal (Procházka), 51. Čihal (Kladivo), 53. Kucharič (Fridrich), 60. Šindelář, 60. Daberger, 60. Palát (Daberger) – 24. O. Stuchlík (Z. Stuchlík), 60. Skřivánek (Svoboda). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 365. Stav série: 2:2.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • moula napsal:

  Ten golman Brna se tam u tech penalt jen valel, celou serii se Brno snad nedostalo ani za pulku…Pardubice zaslouzene a jasne! Okurkari s Vinohradama asi 7. zapas…

 • fanynka+ napsal:

  Tak doufám, že Znojmo si zopakuje vítězné tažení i na Vinohradech, ale vidím to taky na 7 zápasů. Jen až půjde do tuhého, možná by si Znojmo mělo hlídat výstroj! Víme jak to s SKV funguje, když jim teče do bot.

  • Petr napsal:

   Stalo se to jednou a už se to opakovat nebude. I trenér má snad svou soudnost, aby nepáchal společenskou sebevraždu. To by pak mohl odpískal ligu rovnou, protože pod takovým trenérem by asi řada hráčů nechtěla hrát.

Napsat komentář

*