Brno zvítězilo v Ústí a postupuje do finále. Foto: FB Florbal Ústí
26. 3. 2019 1. liga (16) KOMENTÁŘŮ

Do finále nastoupí Hattrick Brno s Black Angels

 Tři zápasy, tři vyrovnání v poslední minutě, přesně tolikrát se prosadil Jaromír Lisa v sérii proti Black Angels, na výhru to nestačilo v jediném případě. Pražané nalezli nejkratší cestu do finále s šesti výhrami na kontě a ani jednou porážkou. Stejnou bilanci na druhé straně pavouka má Hattrick Brno, který si zajistil finálovou účast výhrou v Ústí.

Naději na prodloužení semifinálové série živily Karlovy Vary v sobotním střetnutí na domácí palubovce. Početná skupinka diváků hnala Hurrican k za prvním vítězstvím. Jan Zavadil otevřel skóre doklepnutím nahození od obránce. Blaci si ještě do závěru třetiny vzali vedení na svoji stranu dvěma přesnými zásahy Jana Hněvkovského.

Prostřední část nabídla vedle tří vyloučení Pražanů branku Filipa Neklana a Jakuba Bočka, který navýšil vedení hostujícího celku na 1:4. V závěrečné části zpevnili domácí svoji obranu a soustředili se na vytváření tlaku na útočné polovině. Postupnými kroky Karlovy Vary odkrajovaly vedení Andělů. Po trefě Šnajdra šli domácí do šesti bez brankaře. Riskantní tah se vyplatil hned dvakrát, nejprve se trefil z pravé strany Nicklas a z levé 11 vteřin před sirénou, jak už tomu v sérii bylo pravidlem, Jaromír Lisa. Napjaté prodloužení rozhodl po standardní situaci v nebezpečném předbrankovém prostoru Jakub Renčín a Pražanům zařídil postup do finále.

Brno svoje semifinále odehrálo velice zkušeně. S psychickou výhodou vedení 2:0 jelo do Ústí s ambicemi zakončit sérii. Jako první se prosadil nejproduktivnější hráč Hattricku, Luděk Ondráček, který v přesilovce uklidil balonek do branky střelou od mantinelu. Domácí se odhodlali k vyrovnávací brance, která přišla po brejkové situaci, ve které si Vavruška potáhl míč přes střední pásmo a překonal Kejíka.

Když se utkání překlopila do druhé poloviny, prosazovali se už jen hosté, v druhé třetině poprvé v utkání David Coufal. Následovala třetí část, v níž se prosadil Marek Fuchs, Coufal po druhé a následně znovu Fuchs. Ústí se pokusilo o hru bez brankaře, toho využili ve svůj prospěch Brňané, když gólový účet uzavřel Jan Grábl.

Ve finále na sebe narazí vítěz základní části Black Angels a Hattrick Brno, který se umístil na druhé příčce. Na základě postavení se první dvě utkání tedy odehrají v Praze.

Výsledky 3. utkání semifinále:

Florbal Ústí – FBŠ Hummel Hattrick Brno 1:6 (1:1, 0:1, 0:4)
Branky: 
16. Vavruška – 10. Ondráček, 32. a 55. Coufal, 49. Fuchs, 58. Fuchs, 59. Grábl. Diváci: 332.

Stav série: 0:3

FB Hurrican Karlovy Vary – BLACK ANGELS 4:5p (1:2, 0:2, 3:0, 0:1)
Branky: 
3. Zavadil, 48. Šnajdr, 58. Nicklas, 60. Lisa – 18. a 20. J. Hněvkovský, 25. Neklan, 32. Jakub Boček, 63. Renčín. Diváci: 288.

Stav série: 0:3

Výsledek 2. kola play down:

Z.F.K. AQM Petrovice – 1. MVIL Ostrava WOOW 4:2
Branky: 
6. Daubner, 40. Kašpar, 51. Daniš, 54. Kopelec – 18. Jurdzin, 57. Hranický. Diváci: 60.

Stav série: 4:3


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

 • fanynka+ napsal:

  Gratulace BA k postupu do finále, teď už to musíte dát!
  Jen krátká poznámka ke komentáři trenéra KV před výše zmiňovaným zápasem na stránkách Unie: Ano, BA hraje v hale, která je tělocvičnou ZŠ, ale KV tam dvakrát prohrály. A ano, KV mají sice hezkou, prostornou halu, ale i přesto jim to nepomohlo k výhře a i na domácí půdě prohrály.

 • včelka napsal:

  Milá fanynko+, jenže s takovými podmínkami resp.zázemím, co mají oba adepti na Superligu, zůstane mediální obraz florbalu (bohužel) na úrovni již zmíněné tělocvicny ZŠ…?

  • fanynka+ napsal:

   V tom s Vámi musím souhlasit. Ale florbalové kluby, speciálně v Praze (pokud o tom máte trochu přehled)fungují i v halách, které neodpovídají I. kategorii. V první řadě je to záležitost hlavně financí a množstvím florbalových klubů v Praze. Ale i třeba Bohemka hraje na Děkance, a to taky není zrovna hala nic moc a hrají se tam zápasy Superligy. Pokud se postaví sportovní hala v Praze, což se nestává tak často (naposledy Jedenáctka na Chodově), tak je multifunkční a její obsazenost je naplněna na víc jak 100%. Pak je těžké tyto haly si rezervovat. Tolik k Praze, nevím jak to mají nastavené v Brně, ale myslím si, že na tom budou podobně. Kdo vám dneska dá miliony na stavbu haly, čekat pomoc od Unie asi nelze a menší kluby i s pomocí sponzorů na to nemají. Řešení problémů hlavně pro Unii, možná i pro městské části. A Vaše řešení?

  • Raketa napsal:

   Takže když si (možná) kluci z BA právem vybojují Superligu, tak jí automaticky nemůžou hrát a dát někomu jinému, protože zkrátka nemají halu?! Nejste padlý na hlavu?

   Pokud vím, tak několik zápasů v letošní sezóně odehráli na Podvinném Mlýně či Jižním městě. A nějaké haly se v Praze již staví.

   Tým je složen z větší části odchovanců, kteří jsou věkem ještě junioři a možná právě proto je ten tým kde je.. Jelikož mají ke klubu vztah… S Vaší teorií mediální úrovně se posuneme opravdu daleko – nejlépe to šlo vidět na našem MS – divácké rekordy velké, ale fanoušci žádní, z hráčů byli na 10 dní hvězdy, ale hráli jako naprostí amatéři, takže se ptám – je pro Vás důležitější mediální obraz nebo předvedená hra, která bude vychovávat hráče konkurence schopné Severským zemím ( a tím nemyslím jen konkrétně BA)?

   • Zkrat napsal:

    Údajně mají stavět ve spolupráci s Tatranem další halu. Play-off hrají schválně v Čakovicích – je levnější platit pokuty, než platit Podviňák, navíc povrch je dost specifický (aspoň že světla už svítí).
    Nicméně mi to přijde dost nedůstojné, i nebezpečné (diváci hned za mantinelem, za diváky hned stěna).

    • Zkrat napsal:

     Nicméně dle mého postoupí Brno, to má tu halu o trošku méně hroznou 🙂

     • Zkrat napsal:

      A abych nezadal žádným spekulacím, tak nepostoupí kvůli méně špatné haly, ale kvůli neformě Blacků, kteří v semíčku měli Vary přejet, ale urvali to s velkým štěstím.

     • Raketa napsal:

      Vy jste určitě z Varů viďte? 🙂

      Nezlobte se na mne, ale 3x za sebou mít štěstí v proloužení? 3x? Vítky minulý rok s Tatranem taky měli z 5 zápasů 4x štěstí, že ?

     • Přízrak napsal:

      Odpověď na příspěvek od Rakety

      Vary ne Vary, tak nějaký to štěstí tam bylo. V prvním zápase byly Vary mnohdy lepší a kdyby vyhrály nikdo by se nemohl divit. Druhý zápas ukázali Blaci více umění v nájezdech. No a ve třetím zápase už bylo vidět, že Blaci žene vidina postupu do semifinále. Takže štěstí v prvních dvou zápasech měli dost. V tom třetím zase Vary, že dokázaly zápas dorovnat

     • MS napsal:

      Pardon, tyhle řeči o štěstí nebo smůle nemaj cenu. Naši fotbalisti taky říkali, že v Anglii neměli štěstí, když prohráli 0:5 🙂 Vary zase měli třikrát za sebou štěstí, že srovnaly v poslední minutě!? Když prohraješ 0:3 a tvrdíš, že jsi měl smůlu, tak jsi k smíchu.

     • Carlos napsal:

      Nicméně teď už nemá cenu to řešit, zda někdo měl nebo neměl štěstí. Blaci jsou ve finále. Ale na to, že skončili 18 bodů před Varama a v obou zápasech je celkem jasně porazily. Tak Vary odehrály podařené zápasy

     • Raketa napsal:

      Tak kde jste vy experte teď?
      BA v superlize 🙂

    • Petr napsal:

     Tatranská Stodola je na tom s místem hůř a hraje se tam, v Kunraticích je víc místa, homologaci pro ligu to taky nemá. Důvod je asi ten, že jsou to školní tělocvičny.

     • MS napsal:

      No k těm halám ještě jedna taková tragikomická historka z loňského ročníku juniorské KB ligy. Finále se musí hrát také v nějaké té hale 1.-2. kategorie nebo co (min. 200 míst k sezení). BA dostali 2x pokutu od unie, protože hráli v Čakoaréně. Bohemka hrála ve své superligové superhale na Děkance a na první dva zápasy vůbec neotevřela pro diváky dolní část haly, kde má výsuvné „tribuny“ a díky tomu splňuje tu podmínku 200 míst. Takže de facto hráli v hale s kapacitou ani ne 100 míst k sezení, víc než půlka lidí neviděla na hrací plochu vůbec nebo jen zčásti. Myslíte, že dostala Bohemka pokutu?

 • fanynka+ napsal:

  Pán je Sibyla, to jsem zvědavá, jak Vám to věštění vyjde.

 • Hat Hat napsal:

  Hattrick Brno má halu s kapacitou 400 diváků, s dostatečným místem za mantinely, má restauraci s výhledem na plochu a dostatečné zázemí. Myslím, že hala bude patřit k těm lepším i v Superlize.

Napsat komentář

*