Hattrick Brno se dočkal vytouženého postupu do Tipsport Superligy. Foto: FBŠ Hattrick Brno Hattrick Brno se dočkal vytouženého postupu do Tipsport Superligy. Foto: FBŠ Hattrick Brno
28. 4. 2019 Superliga (16) KOMENTÁŘŮ

Premiérový postup do superligy pro Hattrick Brno! Naopak Bulldogs nejvyšší soutěž po 25 letech opouští

 Hattrick dotáhl rozdělanou práci do úspěšného konce! Po úvodním víkendu sice vedl v baráži o superligu nad městským rivalem 2:0 na zápasy, ovšem Bulldogs včera dokázali první mečbol odvrátit. Vytoužený postup tak hráči Hattricku vybojovali až dnes, kdy porazili buldoky 8:3 a slaví historicky první postup mezi elitu.

Buldoci měli v sobotním zápase nůž na krku, a tak do duelu vstoupili s velkou vervou. Dvakrát se v rozmezí dvou minut prosadil slovenský střelec Lukáš Mráz. V 11. minutě pak ještě zvýšil na 3:0 Grlický a Bulldogs tak měli zaděláno na výhru.

Jenže Hattrick to nezabalil. Na začátku druhého dějství snížil Fuchs a 13 minut před koncem přidal kontaktní trefu Sládeček. Buldoci už těsný náskok přesto uhájili, odvrátili první mečbol a postarali se o prodloužení série.

V neděli se však to samé dlouholetému účastníkovi nejvyšší soutěže nepodařilo. Hattrick zvládl první třetinu 2:0, po čtyřiceti minutách to bylo už 5:1, a ačkoliv Bulldogs v závěrečné dvacetiminutovce spustili snahu o zvrat, domácí si velkou šanci na ukončení série nenechali vzít.

Velký podíl měli na rozhodujícím triumfu Hattricku bývalí hráči Bulldogs. Luděk Ondráček zapsal čtyři body (1+3), branku vstřelili i Coufal a Fuchs. Hattrick se tak v příští sezoně premiérově představí mezi elitou. Naopak buldoci budou v nejvyšší soutěži chybět poprvé od ročníku 1994/1995.

3. a 4. utkání baráže o superligu:

FBŠ Hattrick Brno – Bulldogs Brno 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

Branky: 21. Fuchs (Ondráček), 47. Sládeček (Kůra) – 4. Mráz (Konečný), 6. Mráz (Vojtíšek), 11. Grlický. Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 450.

FBŠ Hattrick Brno – Bulldogs Brno 8:3 (2:0, 3:1, 3:2)

Branky: 5. Malich (Graclík), 8. Hronek (Kejík), 26. Grábl (Ondráček), 30. Coufal (Ondráček), 37. Ondráček (Kůra), 50. Fuchs (Ondráček), 57. Dvořák (Jalový), 58. Kůra – 24. Vojtíšek (Marek), 48. Lorenc (Surkoš), 50. Komínek (Němec). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 400. Konečný stav série: 3:1.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Ole napsal:

  Nu, čekal jsem velký špatný, ale sestup ne.

 • ??? napsal:

  Plody práce pana Kohúta, arogantního pana „trenéra“ ….

 • Olin napsal:

  Kohút to koncepčně pohřbil

 • Marek napsal:

  Rosto dekujem ze jsme mohli postoupit 🙂

 • Emirates napsal:

  Pamatuji si tu vlnu nevole, jak Kohuta Krásný a jeho spravní rada odvolali z pozice šéftrenéra mládeže. Tím vlastně ale začali konec Buldoků v nejvyšší soutěži. Kdo by to byl tentkrát tušil.

 • Karel napsal:

  skutečně podivuhodná kariéra Kohúta – ten člověk několik let vytrvale táhnul buldoky ke dnu a nikdo si toho nevšimnul – tak, snad se v Brně konečně probudí… opravdu nechápu jak takový člověk a díky čemu dokáže vytrvat ve funkci

  • Hugo napsal:

   Ti zasvěcenější ví, čí to byl a možná ještě je kůň a čemu Mikšl a spol naletěli. Jejich neschopnost to i po delší době poznat je ale také jejich značný díl viny.

   • ??? napsal:

    Tak Mrázův kůň to byl, proč to zastírat, jenomže na to neměl od začátku. Nelze kopírovat něčí styl, každý si musí najít svůj vlastní.

 • Bulldogs napsal:

  Ales Jakubek hraje minuly tyden za Bulldogs v barazi proti Hattricku za muze A Bulldogs, tento vikend nastupuje ale za Hattrick Brno v play-off veteranu, aby teto „soutezi“ dal prednost pred bojem za zachranu Bulldogs? Muzete mi to nekdo prosim vysvetlit?

  Tohle je presny stav klubu Bulldogs Brno v polovine roku 2019.

 • zbrojovka napsal:

  Rosťa možná působí arogantně, ale on jen prostě nemá „social skills“…ryba vždy smrdí od hlavy..zatímco Koubek investoval do Fialy a dalších lidí, Mikšl jen kasíruje a je mu to u pr…hlavně je to ostuda Brna jako města (fotbal i florbal v podání Zbrojovky a Bulldogs je žumpa posledních 5 let, je to o lidech)…hodně zdaru Hattricku, posunuli se hodně i v mládeži

  • ??? napsal:

   Jenomže právě ono „social skills“ hodně dělá trenéra trenérem. On od začátku vystupuje stylem že jen jeho názor je správný a ostatní nemají pravdu, nenechá si poradit a tak díky své aroganci vytváří kolem sebe spíše negativní prostředí a hráči ho nemusí. A když nefunguje chemie, je to špatně.

   • MB napsal:

    No ale přesně takto kdysi vystupoval Mráza arogance ale za Mrázou je fůra odchovaných reprezentantů a za arogantním rostou jen žumpa

  • nikdo napsal:

   hlavně je to ostuda Brna jako města 🙂 hezká hříčka, když Brno padá a Brno jde nahoru 🙂

 • rozvrat napsal:

  Výsledky mládaže i mužů v Bulldogs letos katstrofa, hra a hráči ještě horší (Komínek na hřišti v závěru sezony) tomu dal korunu…čekám další odchody a propad…

 • Kohut vetn napsal:

  Jak zareaguje vedeni Bulldogs na situaci? Kohut ven nebo Kohut je vedeni?

 • Lubos napsal:

  Bohuzel nechytili spravnou tepovku

Napsat komentář

*