Jakub Mendrek opouští Ostravu po dvou letech. Foto: FBC Ostrava, Český florbal
14. 5. 2019 Švýcarsko (2) KOMENTÁŘŮ

Švýcarskou ligu okusí další Čech, Jakub Mendrek zamíří z Ostravy do Thunu

 Jakub Mendrek mění po dvou letech působiště. Po dvou sezónách v Ostravě odchází bývalý juniorský reprezentant do švýcarského Thunu, kde se potká s Davidem Šimkem. Thun letos opět bojoval o záchranu v nejvyšší soutěži, zachránil se až v baráži proti Sarnenu.

Pětadvacetiletý Mendrek přestoupil do Ostravy v roce 2017 z Bulldogs Brno. V obou sezónách patřil k nejproduktivnějším hráčům ostravského celku. V loňské sezóně nasbíral v základní části 41 bodů (28+13), letos o 20 méně (16+5). S Ostravou v letošním play off potrápili favorita z Chodova, ve čtvrtfinálové sérii prohráli 2:4.

David Šimek před novou sezónou prodloužil smlouvu. Foto: Hans Mischler, Flickr Swiss unihockey

V novém působišti se Jakub Mendrek potká s dalším Čechem. Bývalý hráč Bohemians David Šimek před letošní sezónou prodloužil smlouvu, v uplynulém ročníku měl výrazný podíl na záchraně svého týmu. S 31 (16+5) body byl nejproduktivnějším hráčem švýcarského celku.

Na lavičce Thunu došlo před další sezónou ke překvapivé změně, dosavadního trenéra Thomanna nahradí jeho bývalý asistent Hans-Roland Meyer. Jakub Mendrek není jedinou posilou Thunu, do týmu zamíří také bývalý juniorský reprezentant Švýcarska Tobias Baumann z Könizu.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • Pavel napsal:

  16 + 5 = 31??? Neskutečné, co zde dokážete psát občas za nesmysly.

  • Matematik napsal:

   Otázka, jestli autorům vypadla jednička..a teď kde
   16+15 = 31
   16+5 = 21
   6+15=21
   toť jsou otazníky, které mi při čtvrtečním podvečeru prostě nedají spát! Jak to bylo?

Napsat komentář

*