Marek Beneš je podruhé v kariéře hráčem Pixba. Foto: pixbo.se
17. 5. 2019 Švédsko (11) KOMENTÁŘŮ

Marek Beneš se podruhé vydává do Pixba. Jeden z nejnebezpečnějších hráčů, chválí ho manažer

 Marek Beneš se ze Střešovic podruhé vydá do Pixba. Naváže na krátké působení v sezoně 2017/2018, při kterém stihl odehrát šest zápasů ve švédské nejvyšší mužské soutěži. Podle sportovního manažera oddílu Rikarda Jonssona se jedná o jednoho z nejnebezpečnějších florbalistů na světě. V Pixbu by se měl potkat s Eliškou Krupnovou a Denisou Ratajovou.

Pro Beneše se nebude jednat o první působení v Pixbu, v předminulé sezoně si švédské prostředí vyzkoušel společně s Ondřejem Němečkem, který posléze zamířil do Linköpingu. „Je to jeden z důvodů, proč jsem nyní zvolil Pixbo. Líbilo se mi tady a byla to skvělá to zkušenost. Navíc si myslím, že mi nyní pomůže, že znám hráče a prostředí, v podstatě pořád jsme byli v kontaktu,“ připomenul své bývalé působení v tiskovém prohlášení.

Sportovní vedení slavného oddílu je z Benešova návratu nadšeno. „Marek je typem moderního ofenzivního hráče, dobře vybaveného fyzicky, technicky a také je nesmírně chytrý. Jsme opravdu rádi, že jeden z nejnebezpečnějších hráčů na světě zvolil pro svou další kariéru Pixbo,“ uvedl v tiskovém prohlášení sportovní manažer Rikard Jonsson.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Florbalista napsal:

  Hodně štěstí.
  Víc takových přestupů.

 • Xxx napsal:

  Pro Benyho a celý Český florbal je to super. Čím víc budem mít hráčů ve Švédsku tím lépe. Akorát si myslím, že je Tatran nezvládne nahradit, zase sáhne po juniorech a ti než nahradí Beneše, Vitovce bude trvat

 • trenér napsal:

  ještě zdvihne kotvu Langer a Střešovice se mohou začít připravovat na play-down…pro osobní rozvoj Beneše to je samozřejmě super, ukazuje se ale, že přítomnost našich hráčů ve švédsku se zpětně minimálně odráží ve zvýšení kvality reprezentace – aspoň takový je můj dojem a fakta taky hovoří jasnou řečí…

  • Couch napsal:

   Tatran by se možná měl zamyslet, jak ty hráče nahradit. Já naprosto rozumím že ti kluci chtějí jít do zahraničí. Ale adekvátní náhrady nejsou schopné přivést. Vezmou nějaký juniory a budou zase X let čekat co z toho bude. Ti lepší jim pak odejdou a takhle znova

   • Petr napsal:

    Tatran prošel před časem nezbytnou generační obměnou. Ke svým vlastním juniorům dovedl i několik juniorů z jiných klubů. Myslím si, že by se klubu jejich začlenění povedlo, zřejmě nejlépe ze všech týmů superligy. Na mladých hra týmu stojí. Při vhodném vedení a trpělivosti budou více konkurenceschopní. Mimochodem přivedli si ze Znojma dva kvalitní hráče a další mohou klidně následovat, takže o budoucnost bych se nebál.

    • trenér napsal:

     no nevím, jestli se generační obměna ve Střešovicích daří… myslím, že spíše opak je pravdou. Langer na rok ještě setrvá, ale kdo by chtěl z takových hráčů hrát tužku bez bojů o titul? příští sezóna nebude pravděpodobně opět úplně top !

     • Pet napsal:

      Langer v rozhovoru uvedl, že má před sebou ještě dva roky střední školy. Když sem napíše někdo z prstu vycucaný fakt, tak se toho neznalí drží a rozvíjejí další nesprávné závěry.

      Stejně tak nevím, na základě čeho píšete, že se v Tatranu generační obměna nepovedla. Je jasné, že po tak radikálním řezu do sestavy to několik sezón trvá. Rozumný člověk je trpělivý, správný rozvoj nelze uspěchat. Junioři táhnou Tatran a měli výrazný podíl na úspěchu juniorů na MS. Samozřejmě, že se může stát, že po těch nejlepších sáhnou zahraniční kluby nebo sami hráči budou chtít odejít, to se ale může stát i v jiných klubech.

     • Zkrat napsal:

      Je to jen a pouze o penězích, které Tatran nemá, a pokud to nezmění, tak bude stále jen vychovávat hráče pro české TOP týmy/bohaté kluby/ zahraničí.

  • Florbalista napsal:

   Langer zůstane minimálně na tuhle sezónu. Chce jít do zahraničí až po škole.

 • Karlos napsal:

  Na Kladna jde ještě Tomáš Svačinka a Filip Ullmann takže bych řekl že na Tatranu nikdo nezbyde 😀

 • Préza napsal:

  Zajímavé je, že zatímco Tatran má peněz méně a méně, jeho prezident stále prospívá.

  V době, kdy byla velkým tématem Peltova kauza a cinknuté financování sportu, jak napotvoru Vaculík vyhlásil, že s prezindentováním končí a hledá náhradu.

  Stejně jako finanční kauza vyšla někam do ztracena a na nikoho dalšího nebyla vůle přijít, tak do ztracena vyšel konec prezidentování Vaculíka… celkem na zvážení, zda šlo skutečně jen o náhodný souběh událostí, nebo jak ve skutečnosti financováná Tatranu funguje.

Napsat komentář

*