David Rytych pomohl k překvapivé výhře Churu nad Foto: Erwin Keller, www.kellermedia.ch
15. 7. 2019 Švédsko (9) KOMENTÁŘŮ

Rytychova budoucnost? Chci zpět do Švédska a čekám na nabídky, hlásí gólman

 Brankář David Rytych by rád znovu zamířil do Švédska. Zkušený 32-letý brankář to prozradil pro server innebandymagazinet.se, kterému rovněž řekl, že aktuálně registruje zájem klubů a čeká na nabídky. Rytych se díky poslednímu angažmá v Churu stal prvním brankářem, který nastoupil ve všech čtyřech elitních soutěžích.

V minulé sezoně obsadil Rytychův Chur páté místo v základní části, ve čtvrtfinále pak podlehl 0:4 na zápasy Malans. Ve Švédsku se mezitím spekulovalo, že o služby českého gólmana má zájem nováček druhé nejvyšší soutěže Lockerud Mariestad, sám brankář nyní vše uvedl na pravou míru.

O jeho dalším působení zatím jasno není. „Chtěl bych se vrátit zpět do Švédska a působit zde,“ prozradil serveru innebandymagazinet.se. „V této chvíli nemám nic podepsáno, kluby se o mě zajímají a já čekám na nabídky,“ řekl český brankář, který by tak mohl navázat na působení v Helsinborgu ze sezony 2012/2013.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Redakce napsal:

  Nabídky nemám, tak si je zkusím vymodlit 😀

 • včelka napsal:

  Davide,
  ve svém věku by sis měl honit profesionální kariéru v nějaké solidní firmě a ne na starý kolena pokoušet honit amaterský florec ve Švédsku.?

 • Čmelák napsal:

  Proč by si měl honit pracovní kariéru, jako drtivá většina lidí, když ho florbal pořád baví a má možnost (narozdíl od té drtivé většiny) si ho užívat na nejvyšší úrovni? A to bez ohledu na to, jestli mu to Švédsko dopadne, nebo ne. Chytat může ještě dlouho i jinde. Ne pro každého je prioritou vydělávat těžké prachy. Možná nebude v pětatřiceti jezdit v Audině a mít barák s bazénem, ale tyhle věci zdaleka nejsou univerzální definicí úspěchu a osobního štěstí. Takže, Davide, ať se daří a přijde nějaká skvělá nabídka!

  • Petis napsal:

   Naprostý souhlas! Určitě taky držim palce! Vždycky jsem uznával Bolka/pana Kafku 🙂 (a asi nejsem jedinej) jako golmana, kterej toho mezi tyčkami dokázal nejvíc. Ale je fakt, že pochlubit se pohárem mistrů (a navíc po fantastickém výkonu, kdy se kromě jiných skvělých zákroků chytil i Kohonenovi nájezd)může v ČR jen jeden jedinej člověk…! Takže určitě nic nevzdávej, Davide! – Jméno sis vybudoval výborný!

   • PetroF napsal:

    Možná by bylo dobré i připomenout, že to byl David Rytych, který pomohl přehrát Švédy na EFT v České Lípě …
    No a pro někoho je práce pro švýcarskou banku docela vysoký kariérní cíl … a David to zvládá skloubit i s florbalem. Takže palec nahoru.

    • Sezóna napsal:

     Asi nejsi moc v obraze, téměř celou sezónu byl David bez práce, teď něco pochybnyho má, ale to zas podle clanku evidentně nemá tým, kde by trénoval, takže nic skloubit nemusí.

 • Lockerund Mariestad napsal:

  Lockerund je nováček druhé nejvyšší soutěže, čekal bych, že tuhle poměrně důležitou informaci nespletete

 • Milan napsal:

  Čmelák-přesně tak,souhlas a držím pěsti včetně pevného zdraví!

Napsat komentář

*