Michaela Marešová mění Chodov za Tatran. Foto: Martin Flousek - xflorbal.cz
2. 8. 2019 Extraliga žen (4) KOMENTÁŘŮ

Ženy Tatranu přebírá Michaela Marešová, k dorostencům jde Luděk Beneš

 Zajímavé trenérské změny představilo vedení střešovického Tatranu. Jeho extraligové ženy nově povede Michaela Marešová, která přichází z Chodova, dorostence pak bude trénovat Luděk Beneš, nakonec neúspěšný kandidát na trenéra české mužské reprezentace.

Jednu sezonu vedl ženy Tatranu Pavel Skazko, v následujícím ročníku ale Tatranky v čele s Denisou Billou, povede další legenda českého ženského florbalu – Michaela Marešová, přicházející z Chodova. „Míša je florbalový praktik a trenérka ověnčená úspěchy. Jakmile jsme se dozvěděli o jejím možném konci na Chodově, tak jsme začali okamžitě jednat. Její zodpovědnost bude za týmy dorostenek, juniorek a žen, které zároveň sama povede jako hlavní trenérka,“ vysvětluje v tiskovém prohlášení sportovní manažer Jakub Menhart. „Slibujeme si od ní, že přinese další zkvalitnění naší ženské složky. Chceme postupnými kroky budovat profesionální prostředí v amatérském sportu a Míša je v tomto člověk na svém místě,“ odhaluje s Marešovou dlouhodobé plány.

Michaela Marešová už v barvách Tatranu. Foto: Tatran Střešovice

Michaela Marešová tak mění Chodov za Tatran, na práci v dalším tradičním českém florbalovém klubu se ale těší. prostředí ženského a dívčího florbalu se pohybuji posledních sedm let, takže převzít právě tato družstva na Tatranu byla logická volba. Je tu spousta šikovných hráček v dívčích kategoriích a postupně se každým rokem zkvalitňuje i kádr žen. Těším se zároveň na spolupráci a předávání zkušeností s členy realizačních týmů všech tří družstev,“ řekla v tiskové zprávě.

Ještě větší překvapení je angažování Luďka Beneše k týmu dorostenců, kde nahradí Miroslava Vybírala, mimochodem dalšího bývalého trenéra extraligových žen. „Upřímně řečeno jsem s trénováním v příští sezóně vůbec nepočítal. Situace se ale nějak vyvinula a bylo potřeba Kubovi a Tatranu pomoci překonat akutní a nečekaný problém s trenérským pokrytím. Dohodli jsme se na spolupráci v širším realizačním tým u dorostenců,“ prozradil Beneš, že nabídka přišla nečekaně.

Neúspěšný kandidát na trenéra české mužské reprezentace by měl v Tatranu pomoci svou zkušeností. „Myslím, že se nám podařilo sestavit nejsilnější možný trenérský tým. Mladý talentovaný Tatraňák Matěj Kurell, trenérská a hráčská legenda Luděk Beneš a vedoucí družstva Radek Brázda. Kluci budou mít maximální možné podmínky pro jejich hráčský a lidský rozvoj. Kromě toho je dvojice Beny a Radek záruka vždy pozitivní nálady a prostředí ve kterém bude radost pracovat. Velmi se těším na vzájemnou spolupráci,“ pochvaluje si Jakub Menhart.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Martinka napsal:

  Vedení Tatranu je evidentně chytřejší než vedení Chodova, kde jsou nevděční…

 • henry napsal:

  Ale neblázni,po těch letech už nemá tomu mančaftu co dát,i pro ní je to lepší.Ať ukáže,jak bude trenérka roku s jiným materiálem.

 • David napsal:

  Největší arogant se přesunul na druhou stranu Prahy. Výsledky to bude mít mizivé a ještě se zhorší prostředí a chování.

 • Pavel napsal:

  Souhlasím s Davidem. Chování pí. Marešové na střídačce je (leichtekl)…

Napsat komentář

*