Nová posila Vítkovic: Siti Nurhaliza Khairul Anuar Foto: Flickr IFF
30. 8. 2019 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

Velká asijská premiéra: Do Ostravy míří singapurská reprezentantka Siti Nurhaliza Khairul Anuar

 Českou nejvyšší ženskou soutěž si zahraje hráčka z další zahraniční země. Po Slovensku, Polsku, Maďarsku, Rusku, Lotyšsku, Švédsku a Finsku se ale vůbec poprvé bude jednat o hráčku z Asie. Vítkovice totiž v pátek ohlásily příchod univerzálky tamní ženské reprezentace Siti Nurhalizy Khairul Anuar.

Vůbec poprvé bude v české nejvyšší soutěži působit hráčka z Asie. Vítkovice totiž získaly do svého kádru Siti Nurhalizu Khairul Anuar z tamního NUS Titans FC. Podle prezidenta Vítkovic Tomáše Krásného hrál klíčovou roli trenér Jiří Velecký. „Hráčku si vyhlédl trenér Jiří Velecký na Czech Open, kde hrála za singapurskou reprezentaci. Odhadu kolegy Veleckého věřím, neboť jeho odhad se málokdy mýlil,“ uvedl v tiskovém prohlášení oddílu.

Úřadujícím mistryním by mohla pomoci zacelit mezeru v kádru. „Pro nás je důležité, že se jedná o hráčku s pravým držením hole, kterých je na českém trhu nedostatek. Trenéři cítili, že jednu takovou hráčku by potřebovali do sestavy doplnit poté, kdy ze studijních důvodů musela nečekaně skončit Justyna Krzywak,“ zmínil Krásný polskou útočnici, která se již v ostravském dresu nepotká se svou mladší sestrou Zuzannou.

Před Khairul Anuar stojí velká výzva, jak ale Krásný říká, Vítkovice se výzev nebojí. „Samozřejmě si uvědomujeme, že Siti přichází ze zcela jiného florbalového prostřední, společnosti a kultury, ale tak jak jsem měl možnost s ní mluvit, nemám obavy, že by rychle nezapadla,“ řekl vítkovický prezident.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*