Filip Langer v dresu národního týmu. Foto: Tatran Střešovice Filip Langer v dresu národního týmu. Foto: Tatran Střešovice
6. 9. 2019 Reprezentace - Muži (0) KOMENTÁŘŮ

Češi na úvod Polish Open nasázeli Slovákům 11 gólů, Langer s Tokošem přispěli hattrickem

Česká florbalová reprezentace na úvod turnaje v Polsku zdolala Slovensko vysoko 11:4. Třemi góly a jednou asistencí se na výhře podílel 17letý útočník Filip Langer. Hattrick zkompletoval také navrátilec do národního týmu Martin Tokoš.

Češi už v sedmé minutě vedli 2:0, pak se ještě pět minut před koncem úvodní části prosadil Jendrišák a dva slepené góly v úvodu druhé dvacetiminutovky nasměrovaly český výběr k výhře.

Slováci dokázali skóre čtyřmi góly zkorigovat, ale na jasné výhře českého týmu to už nic nezměnilo. Vedle Langera s Tokošem byli vidět také Matěj Jendrišák (1+2), Daniel Šebek (0+3) nebo Marek Beneš (1+1).

Zítra od 16 hodin se Češi střetnou se Švýcarskem.

Polish Open 2019:

Slovensko – Česko 4:11 (0:3, 1:2, 3:6)

Branky: 40. Šefčík (Gál), 51. Miške (Gál), 58. Nehila, 59. Řezanina (Gál) – 5. Langer (Šebek), 7. Tokoš (Jendrišák), 15. Jendrišák (Šebek), 22. Němeček (Langer), 22. Bräuer (Šešulka), 41. Tokoš (Šebek), 44. Beneš (Rýpar), 45. Tokoš, 48. Langer (Jendrišák), 54. Langer (Rýpar), 58. Jan Šebesta (Beneš). Rozhodčí: Burek, Czarnecki (oba Polsko). Vyloučení: 4:2, navíc Gašparík (Slovensko) 5 min. Využití: 1:5. Diváci: 63.