Ostrava a Židenice si v tomto kole připsaly cenné výhry. Foto: FBC Ostrava
30. 9. 2019 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Ostrava porazila Tigers, uspěly také Židenice s Bohemians. Za Vítkovice pálila Singapurka

Nejvyšší ženská soutěž o víkendu napsala své čtvrté pokračování v tomto ročníku. Ve šlágru kola si ženy FBC Ostrava poradily s Ivanti Tigers Jižní Město poměrem 8:3, radost mají po víkendu také na Bohemians a v Židenicích, protože tyto celky porazily Tatran, respektive Jičín. Za Vítkovice se ve svém prvním startu v základní sestavě zaskvěla Singapurka Siti Nurhaliza Khairul Anuar, která proti Olomouci při výhře 20:0 zaznamenala hattrick.

V nejočekávanějším zápase 4. kola se proti sobě postavily florbalistky Ostravy a Ivanti Tigers. Ostravě se povedl vstup do utkání a po první části vedla díky zásahům Kristíny Hudákové s Mlejnkovou 2:0. Pražanky mezitím trápila koncovka, proto FBC vedlo v polovině zápasu už 4:0, až poté dokázala snížit Trojánková.

Ostravanky postupně, také díky čtyřbodové Mlejnkové, navýšily skóre až na 8:1, až v posledních dvou minutách dvakrát inkasovaly a nakonec si z Prahy odvezly tři body za výhru 8:3. „Přijeli jsme pro tři body a ty máme. Nebylo to sice pěkné a moc nám to ani nešlo, ale efektivní v pohodě výsledku ano. Mrzí mě jen, že jsme zápas, v jeho průběhu, neměli trošku víc pod kontrolou,“ narážel Jakub Robenek na množství šancí soupeře.

O neproměňování šancí věděl také Lukáš Vacuška. „Holkám patří určitě díky za odmakaný zápas. Bohužel nás v dnešním utkání srážela tristní koncovka a hra tělem,“ popsal neduhy svého týmu.

Druhým exponovaným zápasem tohoto kola měl být souboj Bohemians s Tatranem a pražské derby nezklamalo. Tatranky šly bleskově do vedení, ještě v průběhu první třetiny ale Bohemians odskočily do vedení 3:1. Tatranu se ale díky čtyřem brankám v řadě povedlo utkání dostat na svou stranu a například Karolína Vachušková dokončila hattrick. Na pátou branku ale rychle odpověděla Reischlová a položila základ obratu.

Bohemians totiž, stejně jako proti Panthers, zvládly obrat ve třetí třetině. Želízková nejprve neproměnila trestné střílení, aby vzápětí Poláková dvěma góly poslala Bohemians do vedení. Na to reagovala v přesilové hře Kopecká, ale přišly další dva údery Bohemians od Polákové s Bočanovou. Tatran už pak jen dokázal snížit na konečných 8:7 pro Bohemians díky Prontekerové. „Jsme rádi za tři body, které si myslím byly zasloužené. Loni byly problémem třetí třetiny teď spíše vstupy do třetin. Čeká nás ještě stále dost práce především v založení,“ hodnotil utkání Tomáš Grigar.

Spolu s Bohemians a Ostravou slaví v tomto kole také Židenice, kterým se povedlo navázat na výhru s Olomoucí a porazily Jičín, se kterým předtím čtyřikrát v řadě v nejvyšší soutěži prohrály. Do utkání dobře vstoupily a po první části vedly 2:0. Jičínu se sice povedlo na začátku třetí třetiny srovnat na 2:2, ale pouze na něco málo přes dvě minuty, poté totiž udeřila Urbášková. Jičín následně nevyužil její vyloučení a sám musel hrát v 57. minutě ve čtyřech. Razítko na výhru Židenic tak dala jedenáct sekund před koncem Zuzana Hubáčková a brněnský tým výhrál 4:2. „Konečně výhra nad Jičínem, už ani nevím po jak dlouhé době. Jinak dnes jsme byli jasně lepším týmem, bohužel naší neschopností v zakončení jsme ze zápasu udělali zbytečné drama,“ odhalil Jiří Starý, na čem musí v Brně pracovat.

První body v sezoně 2019/2020 putovaly v neděli na konto Panthers Praha. Pražanky sice v Liberci prohrávaly, bleskově ale dokázaly vyrovnat a ještě do konce první třetiny se dostat do vedení poměrem 3:1. Liberci se na začátku druhé třetiny povedlo srovnat, ale prakticky do poloviny zápasu ještě pětkrát inkasoval a Panthers tak rozhodly o své výhře. Ve třetí třetině už svou výhru potvrdily Panthers třemi góly, hned na čtyři z jedenácti branek nahrávala Tereza Syslová. „Od minula jsme zlepšili výkon a spolu s ním konečně přišla i zvýšená produktivita. Hezké vítězství, ale máme pořád na čem pracovat,“ ví Lukáš Jenšík, že jeho tým nesmí usnout na vavřínech.

Chodov sice v Brně proti Bulldogs na začátku utkání prohrával, nakonec ale nezaváhal a došel si pro výhru 13:2. Přesto, že utkání poměrně s přehledem kontroloval a už po dvou třetinách vedl 7:1, nebyl hlavní trenér Lukáš Procházka s výkonem svých svěřenkyň, kterým se pěti body dominovala Gabriela Žůrková, spokojen. „První půlku jsem díky sluníčku neviděl, a ve druhé to nebylo z naší strany nic moc. Opravdovou pochvalu dnes zaslouží jen Christy,“ pochválil pouze brankářku Janu Christianovou.

Podruhé v řadě hrály Vítkovice na venkovním hřišti a podruhé v řadě neinkasovaly. V Olomouci sice daly příležitost Siti Nurhalize Khairul Anuar a Zuzanně Krzywak, které nastoupily poprvé v základní sestavě, přesto to na jejich síle moc nezměnilo. Singapurka si zapsala hatrrick a asistenci, Krzywak pak opačný zápis a obě tak nakonec přispěly k výhře 20:0, když čisté konto vychytala Petra Klečková. „Opět jsme dobře začali, chytili tempo a brzy rozhodli. Jsem rád, že jsme zápas odehráli v pozitivním naladění a celou dobu zůstali soustředění s chutí hrát florbal,“ pochvaloval si hlavní trenér Tomáš Martiník.

Přehled výsledků 4. kola Extraligy žen

Ivanti Tigers Jižní Město – FBC ČPP OSTRAVA 3:8
branky: 31. Eliška Trojánková, 59. Eliška Chudá, 60. Dominika Steinbachová – 7. Kristína Hudáková, 16. Michaela Mlejnková, 25. Nela Kapcová, 31. Paulína Hudáková, 40. Kristína Hudáková, 48. Natálie Balková, 49. Michaela Mlejnková, 54. Denisa Kotzurová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 76; zásahy brankářů: Martina Franková 18 – Veronika Tomšová 27; po třetinách: 0:2, 1:3, 2:3;

FbŠ Bohemians – Tatran Střešovice 8:7
branky: 16. Hana Poláková, 17. Adéla Bočanová, 18. Eliška Reischlová, 36. Eliška Reischlová, 47. Hana Poláková, 48. Hana Poláková, 53. Hana Poláková, 55. Adéla Bočanová – 1. Karolína Vachušková, 20. Karolína Vachušková, 23. Tereza Bystrianská, 26. Karolína Vachušková, 36. Barbora Zabavská, 49. Veronika Kopecká, 56. Markéta Prontekerová; rozhodčí: Jiří Jelínek – Josef Libecajt; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 110; zásahy brankářů: Daniela Kreisingerová 15 – Eliška Drbalová 22; po třetinách: 3:2, 1:3, 4:2;

FBS Olomouc – 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:20
branky: 1. Barbora Husková, 2. Siti Nurhaliza Khairul Anuar, 9. Sára Seevaldová, 12. Siti Nurhaliza Khairul Anuar, 15. Denisa Ferenčíková, 20. Lucie Suchánková, 24. Zuzanna Krzywak, 25. Barbora Husková, 28. Lucie Theimerová, 31. Barbora Husková, 31. Vlaďka Maděrová, 32. Denisa Ferenčíková, 34. Ivana Šupáková, 45. Denisa Ferenčíková, 47. Lucie Cholinská, 48. Barbora Husková, 51. Dominika Buczek, 51. Lucie Suchánková, 52. Siti Nurhaliza Khairul Anuar, 56. Michaela Kubečková; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 110; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 8, Pavla Lišková 7 – Petra Klečková 9; po třetinách: 0:6, 0:7, 0:7;

Panthers Praha – Crazy girls FBC Liberec 11:2
branky: 12. Kristýna Vranová, 13. Lucie Florianová, 14. Martina Kleinová, 25. Kristýna Lochmannová, 28. Anežka Slaná, 29. Anežka Slaná, 30. Nikola Staňková, 32. Petra Šusterová, 48. Kristýna Lochmannová, 49. Veronika Zittová, 59. Lucie Kisugite – 11. Aneta Foffová, 22. Julie Faťunová; rozhodčí: David Kytler – Vojtěch Typl; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 206; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 20 – Kateřina Dvořáková 25; po třetinách: 3:1, 5:1, 3:0;

Bulldogs Brno – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:13
branky: 6. Linda Hyksová, 44. Tereza Halaštová – 10. Gabriela Žůrková, 12. Magdaléna Plášková, 14. Magdaléna Plášková, 15. Daniela Frantíková, 28. Jana Vávrová, 36. Magdaléna Plášková, 39. Gabriela Žůrková, 46. Daniela Frantíková, 48. Martina Řepková, 48. Gabriela Žůrková, 49. Tereza Hanzlíková, 50. Marie Havlíčková, 56. Gabriela Žůrková; rozhodčí: Jan Brejcha – Lukáš Husák; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 94; zásahy brankářů: Sabina Dvořáčková 23, Markéta Marková 14 – Jana Christianová 20; po třetinách: 1:4, 0:3, 1:6;

KM automatik FBK Jičín – K1 Florbal Židenice 2:4
branky: 34. Kristýna Bachmaierová, 43. Kristýna Bachmaierová – 5. Zuzana Hubáčková, 15. Natálie Janečková, 45. Eva Urbášková, 60. Zuzana Hubáčková; rozhodčí: David Rousek – Ondřej Sochůrek; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 165; zásahy brankářů: Veronika Samková 23 – Lenka Remešová 16; po třetinách: 0:2, 1:0, 1:2;