Vinohradští doma otočili duel s Českou Lípou. Foto: TJ Sokol královské Vinohrady, Český florbal Vinohradští doma otočili duel s Českou Lípou. Foto: TJ Sokol královské Vinohrady, Český florbal
17. 11. 2019 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Black Angels vybojovali bod na Spartě, Vinohrady díky obratu porazily Českou Lípu

Třetí Sparta se v utkání 11. kola superligy dlouho střelecky trápila, nakonec se vzchopila a zdolala Black Angels v prodloužení, ve kterém rozhodl Lukáš Ujhelyi. Vinohrady doma prohrávaly s Českou Lípou 1:4 a později 3:5, přesto nakonec zvítězily.

Česká Lípa byla v první polovině zápasu na Vinohradech lepší. Dva góly Milana Tichého ze druhé části zařídily hostům nadějné vedení 4:1. Vinohradští následně ožili a zásluhou Lukáše Gregora a Lukáše Lance se dostali na dostřel. Lípa ještě jednou odskočila. Střelou z poloviny hřiště se prosadil Štěpán Slaný.

Zbytek zápasu patřil sokolům. Další kontaktní trefu přinesla rána Petra Hartmana a na 5:5 srovnal svým druhým zásahem v utkání Gregor. O výhře rozhodli Pražané v posledním dějství. Před brankou se rychle zorientoval Jan Svoboda a z dorážky poslal SKV poprvé v duelu do vedení. Následné dvě branky Jana Hanáka stvrdily triumf Vinohrad.

Vyrovnané pražské derby bylo k vidění na Podvinném mlýně. Nováčci Black Angels dlouho zatápěli favorizované Spartě a v duelu se dvakrát dostali do jednobrankového vedení. Až góly Jakuba Kolstrunka a Matěje Prunera obrátily vývoj na stranu Sparty.

Minutu a devět vteřin před koncem využil nepřehlednou situaci před brankou domácích Jakub Boček, srovnal a andělé měli jistotu zisku jednoho bodu. Ten druhý ale nevybojovali. Lukáš Ujhelyi v poslední minutě prodloužení protlačil míček na přední tyč a Sparta nakonec zvítězila 5:4.

Kapitán Black Angels Jan Hněvkovský v souboji s Jakubem Burianem. Foto: ACEMA Sparta Praha, Český florbal

Ve čtyřech ostatních střetnutích favorité nezaváhali. Chodov vyhrál na hřišti Otrokovic 6:2 a čtyřmi body (1+3) se na tom podílel nejlepší hráč utkání Tomáš Sýkora. Mladá Boleslav doma porazila Ostravu 6:3 a rovněž čtyři kanadské body (3+1) nasbíral Jan Natov.

Vítkovice triumfovaly v Brně. K výhře nad Hattrickem je nasměrovala prostřední třetině, kterou Ostravané ovládli v poměru 5:1. 11 gólů do sítě posledních Pardubic nasázel Tatran. Střešovičtí vyhráli podruhé v řadě, celkově popáté v sezoně a posunuli se na 7. příčku. V utkání se dařilo Jakubu Kolískovi (3+1), Filipu Langerovi (2+2) a Martinu Pánkovi (1+3).

Výsledky 11. kola superligy:

Panthers Otrokovice – Florbal Chodov 2:6 (0:0, 1:1, 1:5)
Branky: 31. Gál (Koláčný), 60. Kvapil (Hrabal) – 22. M. Koutný (Sýkora), 45. M. Vávra (Sýkora), 47. Sýkora (M. Vávra), 51. Matejčík (Pražan), 59. Ondrušek (Sýkora), 60. M. Vávra (Ondrušek). Diváci: 412.

Florbal Mladá Boleslav – FBC Ostrava 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)
Branky: 15. Natov (Suchánek), 19. Natov (Bína), 31. Natov (Suchánek), 35. Tokoš, 58. Tokoš, 60. Curney (Natov) – 23. Šindler (Juhaňák), 34. Švajný (Šindler), 60. Eichner. Diváci: 275.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Česká Lípa 8:5 (1:1, 4:4, 3:0)
Branky: 14. Strobach (Bína), 36. Gregor (Z. Stuchlík), 36. Lanc, 39. Hartman (Strobach), 40. Gregor (Hanák), 53. Svoboda (Hanák), 57. Hanák (O. Stuchlík), 59. Hanák – 8. Hřebřina (Krajcigr), 22. Kněžour (Tichý), 29. Tichý, 35. Tichý (Krajcigr), 39. Slaný (Ekl). Diváci: 130.

Sparta Praha – Black Angels 5:4 (1:0, 0:2, 3:2 – 1:0) po prodl.
Branky: 3. Čermák (Zouzal), 47. Kolstrunk (Marvánek), 54. Kolstrunk, 56. Pruner (Křenek), 65. Ujhelyi (Garčar) – 29. J. Boček (Hromada), 35. Hromada (J. Boček), 51. Hněvkovský (Burian), 59. J. Boček (Hromada). Diváci: 487.

FBŠ Hattrick Brno – 1. SC Vítkovice 4:7 (0:0, 1:5, 3:2)
Branky: 32. Jalový (Sládeček), 43. Horák (Procházka II), 57. Mar. Nagy (Ondráček), 60. Fuchs (Ondráček) – 22. Besta (Souček), 31. Kuczera (Hájek), 36. Hájek (Jan Šebesta), 37. Gattnar (Bräuer), 39. Bräuer (Gattnar), 49. Hájek (Gurkovský), 56. Herblich (Firda). Diváci: 269.

Tatran Střešovice – Sokoli Pardubice 11:7 (4:1, 2:3, 5:3)
Branky: 4. Jak. Kolísko (Langer), 13. Sládeček (Pánek), 16. Kreysa (Pánek), 18. Langer (Pánek), 31. Šindelář (Řezník), 32. Jak. Kolísko (Sládeček), 46. Ja. Kolísko (Šindelář), 49. Pánek (Jak. Kolísko), 53. Kreysa (Sládeček), 57. Jak. Kolísko (Langer), 59. Langer – 17. Savický (Kourek), 26. Šmíd (Petr), 29. Šmíd (Formánek), 36. Šmíd (TS), 44. Savický (Dlesk), 55. Teichman (Krigovský), 60. Žáček (Savický). Diváci: 110.