Vítkovický Lukáš Hájek exceloval v duelu s Pardubicemi. Foto: 1. SC Vítkovice, Český florbal
24. 11. 2019 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

Liberec vyhrál v Ostravě, Hattrick obral Chodov o bod. Hájek nasázel Pardubicím 5 gólů

Důležitá výhra pro Liberec! Severočeši ve 13. kole superligy porazili Ostravu na jejím hřišti 7:3 a z víkendového dvojutkání zaznamenali pět bodů. Dobře si o víkendu vedl také nováček Hattrick Brno. Brňané nejprve vyhráli na hřišti České Lípy a dnes ještě minutu před koncem vedli nad Chodovem 7:6. Pražané nakonec srovnali a v prodloužení dokonali obrat.

Liberec od začátku mířil v Ostravě za vítězstvím. Do vedení se dostal ve čtvrté minutě a v té 12. zvyšoval Jakub Kopecký už na 3:0. Tři minuty před koncem druhé části pak Severočeši vedli 5:1. Dva góly Michala Sládka sice vrátily FBC zpět do hry, ale pojišťující trefy Kopeckého a Prokopa Ferdana zpečetili výhru hostů.

„Zápas o šest bodů jsme absolutně nezvládli, nejvíce mě mrzí nedisciplinovanost klíčových hráčů, kteří se budou muset nad sebou zamyslet,“ pravil po zápase nespokojeně kouč Ostravy Tomáš Svačinka. „Zápas byl pod naší kontrolou kromě závěrečné fáze. Tlak soupeře jsme ale zvládli na jedničku a odjíždíme spokojeni,“ byl rád liberecký asistent trenéra Filip Hanžl.

Počtvrté z posledních pěti zápasů bodoval brněnský Hattrick a posunul se v tabulce na 12. místo. Tentokráte je bod o to cennější, že ho Brňané vybojovali proti Chodovu. A to přitom nemuselo skončit pouze u remízy po základní hrací době. V první třetině Hattrick třikrát vedl o gól. Ve 27. minutě Marek Fuchs zvyšoval na 4:2 pro domácí.

Také ve třetí dvacetiminutovce domácí dvakrát odskočili o jednu branku, ale Chodov manko pokaždé smazal. V čase 59:26 obstaral klíčové vyrovnání Martin Pražan, který se zorientoval v předbrankovém prostoru a odvrátil porážku svého týmu. Po dvou minutách rozsekl prodloužení Ondřej Mikeš.

„Super zápas, super atmosféra. Škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce,“ mrzelo trenéra Hattricku Marka Fialu. „Klobouk doll před Mikiho lajnou, která nás svou energií dotlačila ke dvěma bodům, které jsme si dnes jako tým nezasloužili. Velká otázka pro nás trenéry je, proč se tohle děje opakovaně,“ hodnotil zápas kouč Chodova David Podhráský a pochválil formaci Ondřeje Mikeše.

Brněnský David Sládeček před Markem Vávrou z Chodova. Foto: FBŠ Hattrick Brno, Český florbal

11 gólů nasázel České Lípě Tatran a potvrdil zlepšení. Střešovičtí bodovali počtvrté za sebou a vyhráli potřetí z posledních čtyř zápasů. Bodově se v duelu s Lípou dařilo Martinu Šindelářovi (3+1), Adamu Tlapákovi (1+3), Filipu Langerovi (2+1) a Pavlu Sládečkovi (0+3). Hostům naopak k lepšímu výsledku nestačil ani čtyřbodový výkon (2+2) opory Jaromíra Ekla.

Mladá Boleslav přicestovala na Vinohrady pouze se 14 hráči do pole, přesto si v Riegrových sadech poradila a vyhrála v poklidu 7:1. Vysoké vítězství zaznamenaly Vítkovice, které zdolaly Pardubice 11:4. Gólově explodoval Lukáš Hájek, jenž zasadil Východočechům pět zásahů. Sparta porazila Otrokovice 6:4 a drží se na třetím místě tabulky o bod před čtvrtými Vítkovicemi.

Nedělní výsledky 13. kola superligy:

FBŠ Hattrick Brno – Florbal Chodov 7:8 (3:2, 2:2, 2:3 – 0:1) po prodl.
Branky: 6. Horák (Procházka II), 17. Ondráček (Hronek), 20. Jalový (Fuchs), 27. Fuchs (Jalový), 38. Mar. Nagy (Jalový), 49. Jalový (Sládeček), 55. Coufal (Mar. Nagy) – 7. Krbec (Pražan), 17. Pražan (Sýkora), 28. Mikeš (Krbec), 33. Maxa (Matejčík), 45. Krbec (Maxa), 50. Matejčík (Krbec), 60. Pražan (Krbec), 62. Mikeš (Krbec). Diváci: 186.

Tatran Střešovice – FBC Česká Lípa 11:6 (4:3, 0:1, 7:2)
Branky: 5. Šindelář (Sládeček), 11. Josef Novák (Ja. Kolísko), 18. Langer, 20. Šindelář (Tlapák), 41. Ja. Kolísko (Langer), 42. Šindelář (Tlapák), 50. Jak. Kolísko (Sládeček), 56. Meliš (Šindelář), 56. Langer (Sládeček), 56. Meliš (Tlapák), 58. Tlapák – 1. Ekl (Jansa), 10. Ekl (Krajcigr), 18. Krajcigr (Ekl), 27. Jansa (Ekl), 47. Mlejnek, 60. Štěrba (Tichý). Diváci: 136.

Sparta Praha – Panthers Otrokovice 6:4 (0:3, 4:0, 2:1)
Branky: 29. Ujhelyi (Juha), 33. Juha (Křenek), 35. Garčar (Zeman), 38. Kolstrunk (Zouzal), 47. Zouzal (Kolstrunk), 47. Marvánek (Mart. Beneš) – 1. Hrabal (Kittel), 10. Vykopal (Zimmer), 16. Vykopal (Gál), 57. Kittel (Vykopal). Diváci: 280.

FBC Ostrava – FBC Liberec 3:7 (1:3, 1:2, 1:2)
Branky: 20. Šindler (J. Bauer), 39. Sládek (Šindler), 44. Sládek (Juhaňák) – 4. Matušů (Lhota), 8. Rozkovec (Klucho), 12. J. Kopecký (Kološ), 27. Ferdan (Lhota), 37. Valeš (Rozkovec), 58. J. Kopecký (Šoltys), 60. Ferdan. Diváci: 87.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Florbal Mladá Boleslav 1:7 (0:2, 0:2, 1:3)
Branky: 60. Gregor (Z. Stuchlík) – 15. Curney (Gruber), 15. Tokoš (Tomašík), 29. Komárek (Tomáš Chroust), 31. Tadeáš Chroust (Tomáš Chroust), 46. Šebek (Zakonov), 58. Šebek (Tomašík), 60. Tomašík (Zakonov). Diváci: 103.

1. SC  Vítkovice – Sokoli Pardubice 11:4 (5:0, 1:2, 5:2)
Branky: 9. Besta (Gattnar), 9. Hájek (Řezanina), 11. Sladký (Gattnar), 17. Gattnar (Bräuer), 18. Řezanina (Nehera), 40. Firda (Besta), 41. Jan Šebesta, 42. Hájek (Kuczera), 45. Hájek (Řezanina), 51. Hájek (Kuczera), 55. Hájek (Řezanina) – 30. Krigovský (Kourek), 32. Krigovský (Dlesk), 45. Teichman (Žáček), 54. Řezanina (vla.). Diváci: 163.