Tahle přestřelka musela diváky na Podvinném mlýně i u televizních obrazovek bavit. Hráči Black Angels a Bohemians nastříleli dohromady v pražském derby 20 gólů. Z vítězství se nakonec radují svěřenci Michala Jedličky, kteří vyhráli 11:9. Andělům na lepší výsledek nestačila ani „one man show“ Jakuba Bočka, který zapsal hattrick a k tomu ještě tři asistence.
Když Filip Forman ve 33. minutě zvyšoval na 8:3 pro klokany, leckdo si možná pomyslel, že je po zápase a že si Bohemians své vedení pohlídají. V té době už v brance Black Angels nebyl brankář Matiášek, nýbrž jeho náhradník Daniel Körber, a obrana domácího týmu nestíhala chytat útočné výpady Bohemky.
Domácí se ke stíhací jízdě nadechli až ve 35. minutě. V posledních šesti minutách prostředního dějství se stihli prosadit hned čtyřikrát. Mezi trefy domácích ještě vklínil svůj proměněný nájezd Matyáš Krebner, a tak to rázem bylo pouze o dva góly 7:9.
Hned v úvodu třetí části se navíc Black Angels dostali na dostřel. Jakub Boček nahrál volnému Jakubu Renčínovi a ten zkompletoval hattrick. Boček si v tom okamžiku připsal už svůj pátý bod v zápase. Bohemians ale následně opět odskočili. Hattrick totiž dokonal také Krebner. O chvíli později se střelou z dálky prosadil Patrik Šebek a ve zbytku utkání už si klokani dali větší pozor.
Naposledy inkasovali až 18 vteřin před koncem, Jakub Boček korunoval svůj skvělý výkon další pěknou asistencí a Jan Hněvkovský uzavřel skóre na 9:11. „Od nás velice dobré dvě třetiny utkání, kdy jsme měli zápas pod kontrolou a předváděli skvělý ofenzivní florbal. Pak jsme se klasicky uspokojili a udělali z toho drama,“ hodnotil zápas kouč zelenobílých Michal Jedlička.
„Připadá mi, jako by se dneska odehrály asi tak čtyři různé zápasy najednou. Když to ale shrnu, tak s 11 obdrženými góly se prostě vyhrát nedá. Je škoda, že se střelecky prosazovala vlastně jen jedna lajna. Nicméně chci celý tým pochválit, že jsme totálně ztracený zápas dokázali takto zdramatizovat,“ dodal asistent trenéra Black Angels Petr Pajer.
Dohrávka 13. kola superligy:
Black Angels – FbŠ Bohemians 9:11 (2:3, 5:6, 2:2)
Branky: 12. J. Boček, 14. Renčín (J. Boček), 27. J. Boček (Hromada), 35. Hněvkovský (Kopecký), 39. Renčín (Hromada), 40. Bauman (Kopecký), 40. J. Boček (Hromada), 41. Renčín (J. Boček), 60. Hněvkovský (J. Boček) – 1. Zezulka (Krebner), 8. Krebner (Šárka), 15. Cabejšek (M. Forman), 23. F. Forman (Šárka), 23. Cabejšek (M. Forman), 30. Šárka, 31. Kuncman (Cabejšek), 33. F. Forman (Šebek), 36. Krebner (TS), 43. Krebner (Šárka), 48. Šebek (Kopecký). Diváci: 680.
Autor: redakce
Konečně florbal, na kterej se dalo dívat a není ostuda ho publikovat v TV, Gratulace Bohemce
Zajimavs byl z hlediska neskutecneho poctu chyb obou tymu, ktere zapricinili neustale prelevani hry tam a zpet. Z hlediska nejakych parametru mezinarodniho florbalu to byl asi nejhorsi letosni tv zapas. Pokud budeme tohle povazovat za ok, tak na svetove medaile v muzich muzeme definitivne zapomenout.
taková slovenská liga, nic proti ni, ale vzhledem k nasim ambicim katastrofa: co se tyce urovne obran, brankaru a vlastne i strelcu vzhledem k poctu sanci
Ty neustále zvyšující se požadavky na hráče začínají mít negativní dopad.
Momentálně je to už opravdu hranice únosnosti. 4 tréninky týdně, rege, zápas, do toho pohár, video příprava, někdo individuál.. Trend, že se superliga je dětská soutěž přetrvává, možná i sílí. A nebude tomu jinak, když podmínky, aby se i pracujícím (nedejbože s rodinou) vyplatilo hrát, dokáží zajistit tak 4 týmy v SL a 2 v 1. lize.
Buď budou kluby schopny přejít do poloprofesionálního režimu, nebo se florbal (alespoň ten český) musí vzdát ambic být opravdu sport, a nebo se při příštím zvýšení nároků na hráče stane ze SL juniorská soutěž.
Tohle píši jako jeden z hráčů SL, a slyším to stále častěji i klu ků z jiných týmů.
S tímto mi nezbývá než souhlasit a popravdě tomu nerozumím, jak je možné, že např. v házené jsou, byť ne skvěle placení, v nejvyšší soutěži profesionální hráči. Jaký je rozdíl v návštěvnosti, příp. mediální propagace v těchto dvou sportech v ČR?
Stejně tak bych se nebál srovnat i s volejbalem, kde již hráči mužou přijít i na lepší pruměrnou mzdu.
Čím to je? že vedení klubu nechtějí hráčum platit nebo, že na nějaké minimální platy nejsou opravdu peníze? Nebo nepomáhá dostatečně unie?
Výsledkem je tento stav, kdy se vyrovnávat špiččce není možné.
Je to dáno tím, že florbal ještě není považován za tradiční sport. Je všeobecně vnímán stále okrajově, i když má oproti jiným sportům výraznou základnu registrovaných hráčů.
Marketing a promo florbalu se odehrává na úrovni Unie, která dokáže sehnat peníze. Profesionalizace ale musí vycházet z klubů a jinak než formou sponzoringu to nejde. Tady je to o šikovnosti manažerů klubů a také o štěstí, které měli třeba v Mladé Boleslavi na pana Volfa. A musí to být sponzoři, kteří vloží do klubu hotové peníze, nikoliv pouze službu, slevu či jiné naturální plnění. Takových je zatím málo, navíc nejde o desetitisíce, ale statisíce či nějaký milión, aby se dalo hovořit aspoň o poloprofesionalitě.
Kluby na výplaty hráčů prostě nemají peníze, maximálně jim uhradí cesťáky, ubytování a částečně vybavení. Mezi finančními možnostmi jednotlivých klubů jsou velké rozdíly.
Osobně nemám zkušenosti s fianční situací jednotlivých superligových tymu, je ale jasné, že rozdíl je velký ale nejsem přesvědčen, že na ty platy nejsou žádné peníze. Rozpočet klubu je v řádech milionu.
Dále vidím jako zbytečnou soutěž z finančního hlediska Chamions Cup, kde odměna za sportovní úspéchy je velmi malá, taktéž odměna za výhru v superlize, případně poháru. Kluby nemají jak získat peníze za své sportovní úspěchy – proto proč by do toho ty peníze vráželi, když na hraní superligy to stačí…
Jedná se mi hlavně o to, že i v mládeži, když děti (nebo jejich rodiče) nebudou vidět nějaký smysluplný cíl – proč by se největší talenti věnovali v dorosteneckém a pozdějším věku florbalu.
Otázka je to složitá ale pravděpodobně by se měla začít řešit nebo bublina muže rychle splasknout…
Uvědomte si, co vše se z rozpočtu platí – náklady provozu hal, nájmy hal, povinný marketing, pořádání, startovní licence, startovní kauce, výplaty rozhodčím, cestovné, ubytování, případně stravné. Pokud to management klubu nedělá zadarmo, tak platy sekretáři, trenérům atd, případně aspoň náhrady na telefony, cestování apod. Určitě jsem zapomněl na další výdaje.
Ligové kluby navíc musí mít kompletní mládežnickou strukturu, což také přináší náklady. Jsou týmy, které mají muže i ženy a totéž v juniorské kategorii, takže objem nákladů roste. Z členských příspěvků to uhradit nelze. Takže na hráče v rozpočtu opravdu až na výjimky již nezbývá a na platy opravdu nejsou v naprosté většině klubů peníze.
„Florbal vás neuživí, koukejte si udělat školu“.
To je věta devět let stará z úst jednoho současného respektovaného trenéra, tehdy trenéra mládeže. A platí dodnes, protože podmínky se od té doby zase tak moc nezměnily.
Ale joooo, někde už neplatíš příspěvky, a tam kde jsi je neplatil tak dostaneš dokonce třeba 4000 měsíčně. A to se vyplatí!