Hráči Tatranu se radují, v derby vyzráli na Chodov. Foto: Tatran Střešovice, Český florbal Hráči Tatranu se radují, v derby vyzráli na Chodov. Foto: Tatran Střešovice, Český florbal
9. 12. 2019 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Tatran ovládl derby s Chodovem, Vinohrady obraly Spartu! Black Angels otočili ztracený zápas

Tatran po dalším omlazení svého kádru nezažívá nejvydařenější sezonu, nyní si ale Střešovičtí v 16. kole superligy vyšlápli na Chodov a pražské derby ovládli 6:4. Hattrickem k triumfu přispěl Jonáš Kreysa. Kromě Chodova zaváhala z elitní čtveřice i Sparta, která prohrála na Vinohradech 4:5 po prodloužení. Black Angels prohrávali na hřišti Pardubic už 0:6, přesto si z východu Čech odvezli všechny body.

Svěřenci Milana Fridricha podali proti Chodovu houževnatý výkon, naopak hosté se na vstřelení branky dost nadřeli. A proto to bylo ve 36. minutě už 5:0 pro Tatran. Chodovští ve třetí části sice snížili, ale když Kreysa zkompletoval hattrick, byli už domácí blízko k zisku bodů. Nakonec Střešovičtí zvítězili 6:4 a jejich forma jde nahoru. Z posledních šesti zápasů vyhráli čtyři a bodovali pětkrát.

Na Vinohradech se hrálo zajímavé utkání. Sparta si v 17. minutě vytvořila dvougólový náskok, který ale Vinohradští posléze smazali a ve 35. minutě šli po trefě Jiřího Strobacha z dálky do vedení. Sparta pak otočila duel ve svůj prospěch a mířila za očekávanou výhrou. Jenže v 52. minutě vyslal do sparťanské sítě dělovku Lukáš Gregor a svým druhým gólem v duelu srovnal na 4:4. V prodloužení rozhodl o překvapivém triumfu sokolů Petr Hartman.

Vinohradští měli k výhře nakročeno už v pátek na hřišti Otrokovic, když po úvodních dvaceti minutých vedli 3:0. Jenže poté zůstali Pražané nejspíš v šatně, panteři přepnuli na vyšší obrátky a nakonec vyhráli 10:6. Otrokovice následně zvládly i druhý zápas víkendu a na hřišti brněnského Hattricku triumfovaly 4:2. Kromě panterů zažily šestibodový víkend ještě Vítkovice a Liberec.

Jen málo uvěřitelný obrat předvedli hráči Black Angels. Nováček superligy prohrával po dvou třetinách v Pardubicích už 0:6. Ve druhé třetině se andělé prosadili pětkrát a dostali se na dostřel. Obrat pak zkompletovali ve třetím dějství, které ovládli v poměru 5:3. Pardubickým nestačily na body ani čtyři góly Jana Savického. Za hosty zaznamenal dva góly a dvě asistence Jakub Renčín.

Výsledky 15. kola superligy:

FBC Ostrava – Sparta Praha 5:6 (1:2, 1:1, 3:3)
Branky: 13. J. Bauer (Posselt), 39. Švajný (Sládek), 57. Eichner (Švajný), 59. Juhaňák (Šindler), 59. Sládek (Šindler) – 1. Pažák (Křenek), 18. Čermák (Kolstrunk), 27. Křenek (TS), 43. Pruner (Pažák), 50. Křenek (Marvánek), 52. Čermák (Bartoš). Diváci: 269.

1. SC Vítkovice – FBC Liberec 13:7 (0:2, 8:1, 5:4)
Branky: 21. Bräuer (Gattnar), 23. Hrubý (Firda), 24. Hatala (Kuczera), 25. Rýpar (Hrubý), 26. Kuczera (Řezanina), 31. Besta (Sladký), 32. Hrubý (Herblich), 37. Rýpar (Hatala), 45. Jurdzin (Jan Šebesta), 46. Bräuer (Gattnar), 46. Hájek (Kuczera), 50. Rýpar (Řezanina), 58. Hájek (Řezanina) – 7. Kořínek (Böhm), 12. Baudisch (Lhota), 40. Rozkovec (Kološ), 41. Valeš, 54. Valeš (Klucho), 55. Baudisch (J. Kopecký), 57. Valeš (Klucho). Diváci: 180.

Florbal Chodov – FbŠ Bohemians 8:3 (2:1, 3:1, 3:1)
Branky: 4. M. Vávra (Vošta), 9. Matejčík (Maxa), 24. Vošta (M. Vávra), 34. M. Vávra (Ondrušek), 40. Mikeš (Pražan), 41. Pražan (Krbec), 44. Vošta (M. Vávra), 45. Matejčík (Krbec) – 1. V. Kopecký (Šárka), 30. P. Šebek (F. Forman), 47. F. Forman. Diváci: 119.

FBC Česká Lípa – Sokoli Pardubice 9:3 (1:2, 2:1, 6:0)
Branky: 12. Kněžour, 21. Ekl, 40. Slaný (Tichý), 48. Slaný (Tichý), 52. Jansa (Kněžour), 53. Tichý (Novotný), 55. Dzierža (Kněžour), 58. Kněžour (Tichý), 60. Ekl (Jirsa) – 3. Teichman (Savický), 16. P. Pakosta (Šmíd), 37. Savický (Žáček). Diváci: 260.

Panthers Otrokovice – TJ Sokol Královské Vinohrady 10:6 (0:3, 4:2, 6:1)
Branky: 22. Gál (Szweda), 23. Haša, 23. Kvapil (Haša), 37. Pešat (Kvapil), 43. Haša (Pešat), 45. Kostka, 50. Mich. Nagy, 52. Gál (Červenka), 58. Vykopal (Gál), 59. Vykopal (Gál) – 10. Strobach, 11. Skřivánek (Hartman), 18. Gregor (Z. Stuchlík), 35. Gregor (M. Bína), 37. Z. Stuchlík, 55. O. Stuchlík (Skřivánek). Diváci: 215.

Florbal Mladá Boleslav – FBŠ Hattrick Brno 10:1 (2:0, 3:0, 5:1)
Branky: 6. Curney (Natov), 7. Komárek (D. Šebek), 28. Bína (Gruber), 34. Curney (Krzyžanek), 37. Suchánek (Zakonov), 41. Tokoš (D. Šebek), 49. Curney (TS), 60. Gruber (Komárek), 60. Tomáš Chroust (Krzyžanek), 60. Curney (Natov) – 47. Hronek (Ondráček). Diváci: 369.

Výsledky 16. kola superligy:

FBC Ostrava – 1. SC Vítkovice 6:11 (2:1, 2:6, 2:4)
Branky: 12. Eichner (J. Bauer), 14. J. Bauer (Eichner), 25. Klimscha (Sovják), 31. Eichner (Šindler), 45. Šindler (Sládek), 58. J. Bauer (Eichner) – 5. Hájek (Řezanina), 24. Bräuer (Hrubý), 28. Herblich (Firda), 30. Firda (Jan Šebesta), 33. Firda (Hatala), 37. Jan Šebesta (Hájek), 39. Kuczera (Řezanina), 51. Bräuer (Jan Šebesta), 51. Rýpar (Firda), 59. Hájek (Řezanina), 60. Herblich (Rýpar). Diváci: 255.

FBŠ Hattrick Brno – Panthers Otrokovice 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky: 22. Procházka II (Horák), 31. Mar. Nagy (Ondráček) – 10. Pešat (Hrabal), 29. Vykopal (Pešat), 53. Hrabal (Pešat), 60. Gál (Vykopal). Diváci: 173.

Sokoli Pardubice – Black Angels 9:10 (6:0, 0:5, 3:5)
Branky: 1. Oubrecht, 2. Savický (Žáček), 5. Savický (Žáček), 12. Dlesk (Kourek), 18. Žáček, 20. Savický (Oubrecht), 45. Kaluža (Formánek), 52. Šmíd (P. Pakosta), 58. Savický (Teichman) – 26. Renčín (Boček), 26. Král (Jaroš), 32. Kopecký (Hněvkovský), 32. Hromada (Vaculík), 33. Hanák (Jaroš), 47. Bílý (vla.), 51. Boček (Ludvík), 53. Hromada (Renčín), 55. Hromada (Renčín), 56. Renčín (Vaculík). Diváci: 600.

Tatran Střešovice – Florbal Chodov 6:4 (1:0, 4:0, 1:4)
Branky: 12. Kreysa (Pánek), 28. Meliš (Sládeček), 34. Ja. Kolísko (Šindelář), 35. Kreysa (Sádlo), 36. Tlapák (Šindelář), 47. Kreysa (Ja. Kolísko) – 43. Ondrušek (Maxa), 46. Mikeš (Sýkora), 55. M. Vávra (Sýkora), 60. M. Vávra (Sýkora). Diváci: 127.

FBC Liberec – FBC Česká Lípa 7:5 (1:1, 1:0, 5:4)
Branky: 7. Šoltys (Kroupa), 32. Valeš (Kološ), 47. Ferdan (Baudisch), 49. Ferdan (Kopecký), 50. Valeš, 52. Baudisch (Kopecký), 53. Ferdan (Kopecký) – 14. Štěrba (Novotný), 45. Mlejnek (Vlček), 47. Štěrba (Novotný), 49. Ekl (Jirsa), 53. Krajcigr (Tichý). Diváci: 455.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Sparta Praha 5:4 (1:2, 2:0, 1:2 – 1:0) po prodl.
Branky: 18. Gregor (Svoboda), 23. Strobach (Vnuk), 35. Strobach (Bína), 52. Gregor (O. Stuchlík), 62. Hartman (Skřivánek) – 17. Marvánek (Zouzal), 17. Pruner (Zeman), 43. Křenek (Ujhelyi), 48. Pažák. Diváci: 123.