Namísto napínavého boje o titulu Mistra ČR se ženská Extraliga zabývala poněkud prozaičtější otázkou: dokáže někdo alespoň jednou porazit Děkanku? Jak se ukázalo, nikoliv. Nejblíže tomuto úspěchu byly florbalistky Vítkovic, když doma podlehly dnes již dvojnásobným mistryním těsně 3:4.
24. 6. 2008 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Shrnutí extraligové sezóny 07/08 – Boj o druhé místo

 
Děkanka
od prvních kol opanovala zcela suverénně první místo a tento post stylem start – cíl bez problémů uhájila. Většinu svých soků navíc přehrávaly florbalistky Děkanky rozdílem jedné či více tříd dle toho, jak se zrovna dařilo překonávat obvykle úporně bránící pětice protivníka. Dvouciferné příděly nebyly ničím výjimečným. Celkem se Děkance povedlo takto „zostudit“ soupeře jedenáctkrát včetně nadstavbové části a play-off, kde řádění pražského týmu odnesla hlavně Olomouc. Hrozivé výsledky 3:21 či 2:20 příliš nesvědčí o tom, že se utkaly dva týmy, které od sebe dělí pouhá tři místa v tabulce. Finále sice přineslo kvalitní florbal, Bohemians zaslouží uznání, ale ani jim se nepodařilo prodloužit sérii na víc než nutná tři utkání. I skóre v nich bylo vždy dost jednoznačné.

Jestliže o titulu nebylo pochyb, od druhého místa dále byla situace velice vyrovnaná. Florbalistky FbŠ měly pomalý rozjezd a suverenitou rozhodně nehýřily, nicméně druhou část sezóny zvládly s přehledem, což potvrdilo i výsledkově jednoznačné semifinále, kdy svého soupeře z Liberce vyprovodily 3:0 na zápasy.

Crazy Girls se nevyvarovaly překvapivým ztrátám bodů a málem si tak zkomplikovaly samotný postup do nadstavby. Omlazený tým Liberce ale nakonec dokázal i pod novým trenérským vedením navázat na medailovou tradici, i když tentokrát se musel spokojit „jen“ s bronzem.

Čtvrté místo Olomouce očekával před sezónou asi málokdo. Tým s úzkým kádrem se prezentoval velmi nepříjemnou důraznou hrou, která mu sice vynesla pozici nejtrestanějšího družstva, ale také díky ní získal skalp mnohých papírových favoritů. I když proti Děkance v semifinále neměly Hanačky šanci, připsaly si alespoň dílčí úspěch v podobě postu nejlepšího moravského týmu.

V přímém souboji o poslední volné místo pro nadstavbu se v předposledním kole základní části utkaly týmy domácího Chodova a hostů z Vítkovic. Pražačky nečekaně jednoznačným výsledkem přehrály svého soupeře, ale v nadstavbě vybojovaly ze čtyř zápasů jediný bod a to na postup mezi nejlepší čtyřku stačit nemohlo.

Severomoravské florbalistky může mrzet dvojitá kontumace z úvodních zápasů, kdy sice dokázaly zvítězit v Praze proti Future i FbŠ, ale vzápětí jim byly všechny body odebrány pro neoprávněný start jedné z hráček. Vítkovice navíc prokázaly, že mají opravdu blízko k našim východním sousedům a jánošíkovským stylem rozdávaly body chudým a braly je bohatým. Tato „taktika“ se ovšem příliš neosvědčila a na vítkovické rytířky zbyl jen boj o vlastní záchranu.

Do play-down více méně od začátku směřovaly zbývající tři týmy: SSK Future, FBC Pepino Ostrava a Bulldogs Brno.

Florbalistky Future „zabraly“ zejména uprostřed sezóny, kdy si připsaly sérii tří cenných vítězství proti přímým konkurentkám z Vítkovic, Pepina a Brna a dokázaly pak ještě vykrást i Liberec, nicméně na lepší než sedmé místo to nakonec stejně nestačilo. Zajímavostí je, že doma hráčky Future vyhrály jediný zápas (nepočítáme-li kontumaci Vítkovic), zatímco venku se jim podařilo přehrát soupeře hned třikrát. Asi ani jim samotným nevyhovuje nafukovací hala v Radlicích…

Extraligový nováček – Pepino Ostrava – předváděl sympatické výkony a potrápil mnohé favority, ale v rozhodujících fázích zápasů doplácel na nezkušenost. Sestupu se však zaslouženě vyhnul. V prvním kole play-down sice Ostravačky těsně podlehly týmu Future 2:3 na zápasy, ale potom si hravě poradily s brněnskými Bulldogs (3:0) a mohou se tak těšit na další extraligový ročník.

Tradiční účastník nejvyšší ženské soutěže – Bulldogs Brno – byl letos od začátku nejžhavějším kandidátem na rozlučku s Extraligou a tyto „ambice“ nakonec i naplnil. Nicméně Brno o Extraligu nepřijde. Buldočky zde nahradí prvoligový vítěz – TJ Sokol Brno Židenice.

Z české divize 1. ligy by pak měl doplnit nejvyšší soutěž do požadovaného (a důstojného) počtu deseti týmů FBC Elite Praha.

Foto: Martin Neužil


Autor: Lenka KubíčkováKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*