Petri Kettunen bude v nadcházející době spolupracovat s Pavlem Brusem a Milanem Fridrichem. Foto: Český florbal Hlavní kouč Petri Kettunen a jeho asistenti Pavel Brus a Milan Fridrich. Foto: Český florbal
18. 12. 2019 Reprezentace - Muži (24) KOMENTÁŘŮ

Asistenti Kettunena končí, finský kouč dostal prostor vybrat si nový trenérský štáb

 To, o čem si už několik týdnů špitali i vrabci na střeše je potvrzeno. Vítkovice totiž ve středu odpoledne vydaly tiskové prohlášení, že Pavel Brus rezignoval na pozici asistenta hlavního trenéra reprezentace mužů ve štábu Petriho Kettunena, chvíli předtím změny v realizačním týmu navíc potvrdil Český Florbal. Petri Kettunen dostane možnost sestavit si nový štáb.

Ta zpráva florbalovým prostředím kolovala, zainteresovaní rozhodně nebudou překvapeni. Po turnaji série EuroFloorball Tour totiž údajně rezignovali asistenti Petriho Kettunena Pavel Brus s Milanem Fridrichem na své pozice.

Tuto zprávu nyní Vítkovice za osobu Bruse potvrdily. „Pavel Brus byl poté, kdy rezignoval na svou funkci asistenta trenéra národního týmu osloven vedením Českého Florbalu, aby se ucházel o funkci hlavní trenéra s podmínkou, že bude muset po této sezoně ukončit svou činnost ve Vítkovicích, jakožto trenér superligového týmu mužů,“ uvedl v tiskovém prohlášení prezident Vítkovic Tomáš Krásný.

Český Florbal uvedl, že Kettunen dostane možnost vybrat si nový štáb poté, co došlo k dohodě o tom, že Brus a Fridrich pokračovat nebudou. Výkonný výbor v důsledku této dohody řešil nastalou situaci a možné varianty složení realizačního týmu. S Petrim Kettunenem bude vedeno jednání o novém složení realizačního týmu. V diskuzi byly řešeny i jiné varianty vedení národního týmu, které ale nebyly možné vzhledem ke klubovým závazkům jednotlivých trenérů,“ uvedl Český Florbal v oficiálním prohlášení.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Daniel napsal:

  Mohu se tedy zeptat, proč se výkonný výbor zbavil dvou extratříd a hlavní problém si nechá v čele? Český florbal si raději, než aby přiznal chybu, bude hřát tohoto pseudotrenéra z Finska na hrudi a sledovat, jak nám pomalu (vlastně dost rychle) ale jistě vybírá pokladničku. Za mě jednoznačně palec dolu. Diváci, odborníci, ale především, což je nejhorší, samotní hráči Kettunenovi vůbec nevěří a nerespektují. Má tohle logiku? Může toto někdy fungovat? Odpovím si sám.. Nemůže!

  • JV napsal:

   Dle vyjádření Vítkovic, které zveřejnily,to vypadá, že unie oslovila Bruse, ale měla podmínku, že skončí ve Vítkovicích. S tím podle všeho Brus ani Vítkovice nesouhlasili, tak pokračuje Fiňák.

   • XXX napsal:

    Myslíš že když řekl že nechce dělat hlavního trenéra takže ho potopili úplně. Však Fríďa taky minulý období byl u repre a Tatranu zároveň

    • Jakub napsal:

     A to se právě unii nelíbí ?

    • JV napsal:

     Podle toho, co píšou Vítkovice, by toho hlavního trenéra dělal, ale musel by skončit u Vítkovic, což Vítky ani Brus neakceptovali, protože má v klubu platnou smlouvu. Aspoň tak jsem to pochopil. Prostě unie nechtěla, aby trénoval klub i repre zároveň.

     • ??? napsal:

      To už tady bylo za Cepka ne? Nejdříve nesměl trénovat Chodov a pak se to v tichu přešlo …..

  • trener napsal:

   pojďme se na chvíli zastavit u hráčů…vypadá to, že nikdo z nich nemá koule, aby vynesl na světlo boží pravdu o tom finovi…těm mladým to nemám za zlé, ale jendrišák a spol. by se mohli a měli ozvat. čekám na to už nějakou chvíli…

   • Vodič napsal:

    Tady máš odkaz na rozhovor z 12.11., ne všichni hráči jen mlčeli, někteří se vyjádřili jasně, že to v týmu prostě nefunguje.
    https://florbalchodov.cz/clanek.asp?id=1061

    • trener napsal:

     takto se chlap s koulema nevyjadřuje…nechci ondruška nijak osočit nebo odsuzovat, ale on je zrovna jedna z osobností, která by měla konkrétně vystoupit…chápu, že na druhé straně to vyvažuje chuť reprezentovat ale bohužel i jemu přikládám dost velký podíl na tom, kam to celé dospělo. když největší hvězdy drží huby, co můžeme chtít po těch mladých. jendrišák a spol. obětovali český florbal pro svoje vlastní, osobní zájmy a teď se ocitli sami ve vlastní pasti – jsou nuceni hrát pod kettunenem

     • Petr napsal:

      Ono se to lehko říká. Na jedné straně má hráč zájem reprezentovat, na druhé straně podepíše reprezentační smlouvu, kde má dané povinnosti (co může a co nesmí). Hraje kontinuálně za jednoho trenéra, kde to nebylo ideální, a za druhého, kde to také není ideální. Možná by rád řekl i něco víc, ale nemůže a spíš ani nechce, protože by si nerad uzavřel budoucí cestu. Rebelové a mluvčí nespokojených nebývají v oblibě u vrchnosti a bývají mezi prvními popravenými, a to i těmi, kdo přijdou následně. Tuto roli proto nikdo nechce přijmout, alespoň ne jako první. Může se tomu říkat zbabělost, ale těžko to vyčítat, když není člověk v té pozici.

     • TDI napsal:

      Jenže takovou repre smlouvu s náhubkem může podepsat snad jen Čech. Existují přece ale i jiné možnosti, jak sdělit veřejnosti, co se děje a přitom vůbec nemusí smlouvu porušit.

     • Petr napsal:

      Proč jen Čech? To existuje všude jako standard.
      Tu smlouvu podepisujete obvykle za situace, kdy předpokládáte, že kritická situace nenastane nebo vás ani nenapadne, že může něco takového nastat.

 • trener napsal:

  jak to divadélko nazvat? kam směřuje český florbal? brus a fridrich rezignovali na funkce asistenta již před třemi týdny. brus dostal nabídku na repre hlavního trenéra pod podmínkou vzdání se trenérského postu ve vítkovicích. vítkovice rovněž reagují. brus odmítá s pochopitelných důvodů. ketunnenovi ponechána pro mě naprosto nepochopitelně v situaci v jaké je mužstvo, hráči, vztahy pozice hlavního trenéra mužské repre čr. má si vybrat nové asistenty…proboha, jaké má možnosti? závěrem – repre vede nýmand, kterého nikdo z hráčů nechce, ale bojí se to říci, mužstvo nadále povede člověk jenž se stal trenérem mistrů světa snad omylem, v čele repre nadále bude působit cizinec tisíce kilometrů od čr, člověk, který během svého působení nepřinesl žádnou pozitivní změnu, nemá žádné výsledky? rozhodnul tak výkonný výbor o kterém si začínám myslet, že jsou bandou neumětelů, kteří zapoměli, že řídí sport a ne marketingovou agenturu

  • Petr napsal:

   Klasické nouzové řešení. Nabídli to Brusovi, což za daných podmínek padlo. Jiná okamžitá dostupná náhrada zřejmě není, nový výběr by se protáhl a za rok je zase mistrovství. Takže s ohledem na časový tlak nechali co je, obmění se jen asistenti, a to co nejdříve. Na jaře už je potřeba dávat dohromady tým na MS a kolotoč s hledáním někoho jiného by to mohl narušit. Neříkám, že to je dobré řešení, je ale pragmatické. Krizový management. Jestli to k něčemu povede, ukáže čas.

   Zajímaly by mne konkrétní důvody rezignace Bruse a Fridricha. Asi musely být zásadní rozpory s Kettunenen, což naznačil již Culka.

 • trener napsal:

  brus a fridrich rezignovali a jasně formulovali svoje výhrady vůči kettunenovi…panuje velká averze mezi hráči, zatím nikdo -asistenti ani hráči – veřejně nevystoupili. je jenom na nich zda tak učiní, nikdo to za ně neudělá. že kettunen byl zoufalý, marketingový krok vedle, tak o tom i dost lidí z výkonného výboru už taky ví. nikdo statečný se zatím neobjevil, zatím se všichni drží při zdi. co to znamená pro repre, hráče, florbal v čr nemusím snad vysvětlovat. celá tato záležitost je více než tři týdny stará, takže někdo tady pěkně tutlal, možná aby holky měly klid na boj o medaili…?

  • Tom napsal:

   Výsledky nejsou důležité, hlavně to musí vypadat. A tak z licencí pronajmeme hotel ve Švajcu, kam všechny čfbu činovníky vyvezeme, zaplatíme to taky skupině novinářů, uděláme jim žranici a oni budou hezky psát a na nic se nebudou ptát. Zajímalo by mě jen kolik nul měl ten účet za tenhle švýcarský mejdan.

  • Petr napsal:

   Ale averze má svůj konkrétní důvod. Zatím jsem nikde neviděl konkrétně pojmenované příčiny a důvody, snad možná to, že se opět pilovala kondice, místo aby se před zápasy EFT rozebírala taktika a příprava na soupeře. Pokud tomu tak je, tak se to neliší od přístupu Cepka.

  • florot napsal:

   Trenére, máte pravdu, je potřeba, aby se Brus, Fridrich a starší hráči pod vedením kapitána Jendrišáka veřejně vyjádřili ke Kettunenovi. Navrhoval bych jim formu společného veřejného prohlášení, konzultovanou s právníkem a poskytnutou těm médiím, které o to budou mít zájem. Měli by říct, že s Kettunenem jsou to ztracené už 3 roky, že ten člověk florbalu moc nerozumí a to že byl s Finskem mistr světa je jenom proto, že ho finské hvězdy poslali někam a hráli si to podle sebe. Stačilo, aby p. Šuman a spol. zavolali před tím, než mu dali angažmá, pár nejlepším finským hráčům a od nich by se dověděli pravdu. Třeba poukázat i na to, že Kettunena tam zuby-nehty drží p. Šuman a jeho nejbližší pohuňci. P. Šuman přinesl peníze od státu (od soukromých firem málo, což je podstatný rozdíl a je to daleko složitější), za co by mu florbal měl poděkovat. Smutné je ale, že se p. Šuman stal typickým „bafuňářem“, který mluví jen o těch penězích a marketingu, ale to podstatné, že kvalita českého mužského florbal stagnuje, nechce vidět. Reprezentace mužů a její úpadek pod Kettunenem, je pro něj druhořadá.
   Pan Šuman je právník a proto doporučuji Brusovi, Fridrichovi a hráčům, aby než vydají nějaké prohlášení, vše zkonzultovali se svým právníkem, protože p. Šuman bude potom kolem sebe možná kousat a chovat se k nim jako k dětinským puberťákům, kteří ničemu nerozumí. On a jeho pohuňci se ostatně takhle chovali vždy, když hráčům předkládali nové hráčské reprezentační smlouvy, které byly pro hráče výsměchem a ne seriózním návrhem. Na to dojel Radim Cepek, že se v tom bál Šumanovi a spol. odporovat, proto také nebyl trenérem nároďáku p. Mrázek, který Jendrišáka a spol. dovedl k titulům vicemistrů světa v juniorech.
   Kluci nedejte se a ukažte p. Šumanovi a spol., že takhle to dál nejde, že chcete, aby se reprezentace mužů zvedla a generace Jendrišáka a spol. ukázala, že zatím je to nejlepší, co český florbal v historii měl, a na závěr kariéry dosáhla na medaili. Vzorem jsou starší finské hvězdy a jejich trenér Nykky. Za mne byli za posledních deset let určitě nejlepšími trenéry p. Mrázek a p. Cepek, myslím, že špička je i p. Brus, p. Beneš, p. Jedlička. Ze zahraničí p. Nykky a pár švédských trenérů ze superligy.
   PS.: Prosím redakci florbalu.cz, aby tento příspěvek nemazala a v případě, že by považovali něco za nekorektní, ať to se mnou proberou přes e-mail. Jsem ochoten říct i své pravé jméno.
   Děkuji.

   • Zkrat napsal:

    Tady je blbé, že nefungují „bulvární kontrolní mechanismy“ a o tom, v jakém průšvihu repre je ví jen lidi z extraligy a na ně napojení ostatní. (nebo ti co na Hornets cupu chodí do City 😀 )
    Ven nic nepronikne, florbal je pořád „pinkaná“, malý sport.

    Kett je průser finanční, herní i morální. První vykřičník pro mě byla oslava Finů, když věděli že končí..

   • trener napsal:

    zA SEBE BYCH SE POD TATO SLOVA PODEPSAL!!!

 • Tom napsal:

  Výkonný výbor je jeden člověk. Kettunen je pozér, který na EFT radši seděl na kafi a vykašlal se na porady a pro unii ještě přijde sranda s Boleslaví a pod koberec metenou kontumací v poháru za neoprávněný start Komárka.

 • fbc napsal:

  Myslím že ted je ta chvíle kdy starší generace hráčů může říct a dost , ale to musí mít koule a ti co skoro veřejně prohlašují že pod fínakem hrát nechtějí tak to řeknou na plnou hubu , myslím že je nejvyšší čas

  • trener napsal:

   hráči si stěžují a nechtějí pod kettunenem hrát…kdo bude první mezi statečnými a složí to? kdo z těch starších pardálů si nenechá kálet na hlavu ? bude to kapitán, který mužstvo zastupuje navenek a měl by být tou správnou osobností, mluvčím všech ostatních, prvním, který se postaví větru a dešti? pokud najde koule jendrišák mezi nohama teprve uvidíme. v tom případě se těším na reakci kettunena, výkonného výboru, pana culky…od hlavy unie už nic nečekám, pro mě je to největší škůdce celého florbalu, člověk trpící záhadnou slepotou pokud nevidí to, kam celou unii táhne – totiž do zadele….

   • Kokainovy kral napsal:

    Pokud vim, tak Jendrisak uz sve vyhrady dost razantne komunikoval a o tom, ze ma koule neni pochyb. Akorat to unijni marketingova masina drzi pekne pod poklickou. Cenzura jak v Cine:)

Napsat komentář

*