Josef Rýpar v utkání s Boleslaví posbíral dvě asistence, po zápase se ale z výhry radovali Milan Tomašík a spol. Foto: Ladislav Káňa Josef Rýpar v utkání s Boleslaví posbíral dvě asistence, po zápase se ale z výhry radovali Milan Tomašík a spol. Foto: Ladislav Káňa
5. 1. 2020 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Nevydařená generálka na Pohár mistrů, Vítkovice padly s Boleslaví. Forman z Bohemians dal 4 góly

Týden před střetnutím se švédskou Storvretou schytaly Vítkovice nepříjemnou porážku od superligového lídra. Ostravané doma prohráli v rámci 20. kola superligy s Mladou Boleslaví 4:9. Středočeši vítězstvím nakročili k triumfu v základní části, o který už by přišli pouze vinou obrovského výpadku. Čtyři branky nasázel do sítě brněnského Hattricku útočník Bohemians Filip Forman. Klokani ovládli přestřelku s nováčkem a zvítězili 13:9.

V úvodní části šlágru 20. kola padaly góly pouze v přesilových hrách. Skóre otevřely Vítkovice po střele Jiřího Besty. Na druhé straně srovnal po bleskové kombinaci Jan Natov a stejný hráč zamířil přesně i o chvíli později v další přesilovce.

O osudu duelu rozhodlo prostřední dějství. Chybu ve vítkovické rozehrávce chladnokrevně potrestal Milan Tomašík. Na jeho trefu ještě domácí zásluhou Marka Bräuera dokázali zareagovat, ale pak během 16 minut inkasovali šestkrát v řadě. Ve třetí části dokázali Ostravané porážku alespoň zkorigovat.

„Rozhodl výpadek na začátku druhé třetiny, kdy soupeři spadlo do brány vše. My dneska nebyli schopni proměnit ani vyložené šance. Potom jsme hru otevřeli. Šance, co jsme měli, jsme neproměnili a párkrát jsme propadli v napadání. Třetí třetina už byla jen trénink,“ ohlédl se za nevydařeným duelem kouč Vítkovic Pavel Brus.

Třemi body se na výhře Boleslavi podíleli Jan Natov a Milan Tomašík. Dva góly vsítil domácí Marek Bräuer. Mladá Boleslav má v čele superligy 11bodový náskok, přičemž do konce základní části zbývá už jen šest kol.

Dobrým výkonem se blýskl 17letý Filip Forman. Proti Hattricku Brno zkompletoval hattrick během 15 minut, navrch přidal ještě čtvrtý gól a jednu asistenci. Bohemians nakonec zdolali brněnského soupeře 13:9.

Utkání se začalo přiklánět na stranu klokanů ve druhé polovině prostředního dějství, kdy srovnal Jakub Šárka z trestného střílení a zelenobílí pak v závěru třetiny během tří minut vsítili další tři trefy. To už Hattrick nezvrátil a naopak domácí si před pěti sty diváky připsali třetí triumf z posledních čtyř zápasů.

Pěti góly Filip Forman sestřelil brněnský Hattrick. Foto: FbŠ Bohemians

Čtyřmi góly Filip Forman sestřelil brněnský Hattrick. Foto: FbŠ Bohemians

Venkovní výhry zapsaly Sparta a Chodov. Důležité tři body vybojovala Ostrava, která zdolala Black Angels 11:6 a posunula se před svého konkurenta na 11. příčku tabulky. Čtyřmi body (3+1) se na cenném vítězství podíleli obránce Jiří Bauer a útočník Dominik Eichner.

Výsledky 20. kola superligy:

FbŠ Bohemians – FBŠ Hattrick Brno 13:9 (4:3, 4:2, 5:4)
Branky: 3. Šárka (Krebner), 4. F. Forman, 11. F. Forman (Čihák), 18. F. Forman (Krebner), 31. Šárka (TS), 36. F. Forman (P. Šebek), 37. Krebner (F. Forman), 40. Ďopan (Zezulka), 46. M. Forman (Kuncman), 48. Čihák (K. Krbec), 52. V. Kopecký (Ďopan), 58. Folauf (Krebner), 59. Čihák (K. Krbec) – 4. Máček (Jalový), 4. Vlach (Jalový), 12. Hronek (Fuchs), 22. Fuchs (Ondráček), 24. Hronek (Kejík), 48. Jalový, 53. Ondráček (Mar. Nagy), 56. Mar. Nagy (Ondráček), 60. Ondráček (Gold). Diváci: 523.

FBC Ostrava – Black Angels 11:6 (2:2, 4:2, 5:2)
Branky: 7. J. Bauer (Klimscha), 15. Daniš (Eichner), 22. Sládek (Juhaňák), 29. Sládek (Sovják), 30. Lipový (Daniš), 35. Dohnal (J. Bauer), 43. Eichner (Sládek), 45. Eichner, 49. J. Bauer, 51. J. Bauer, 55. Eichner (Daniš) – 2. Neklan (Studený), 10. Král, 22. Král, 28. Burian, 46. Hanák (Kopecký), 52. Pícha (Renčín). Diváci: 91.

1. SC Vítkovice – Florbal Mladá Boleslav 4:9 (1:2, 1:7, 2:0)
13. Besta (Rýpar), 24. Bräuer (Nehera), 44. Sladký (Hájek), 60. Bräuer (Hájek) – 17. Natov (Curney), 19. Natov (Tomašík), 23. Tomašík, 24. Curney (Natov), 25. Tomašík (D. Šebek), 28. Tadeáš Chroust (Komárek), 35. Tomáš Chroust (Komárek), 39. Bína (TS), 40. Tokoš (Šebek). Diváci: 394.

Sokoli Pardubice – Sparta Praha 4:10 (2:0, 0:7, 2:3)
Branky: 8. Teichman (Savický), 12. Oubrecht (Bílý), 44. Teichman (P. Pakosta), 50. Kučera – 21. Ujhelyi (Pažák), 25. Zeman (Pažák), 25. Čermák (Kolstrunk), 31. Pruner (Ujhelyi), 36. Krejča (Burian), 36. Pruner (Ujhelyi), 39. Marvánek (Kolstrunk), 45. Pruner (Křenek), 45. Juha (Kolstrunk), 55. Křenek (Marvánek). Diváci: 395.

FBC  Česká Lípa – Florbal Chodov 6:14 (1:3, 2:7, 3:4)
Branky: 4. Vošta (vla.), 34. Krajcigr (Štěrba), 39. Ekl (Slaný), 41. Kadlec (Slaný), 41. Krajcigr (Štěrba), 58. Novotný (TS) – 3. M. Koutný (Krbec), 7. Maxa (Mikeš), 9. M. Koutný (Krbec), 23. M. Vávra (Maxa), 26. M. Vávra (Maxa), 28. Ondrušek (Krbec), 32. Mikeš (Krbec), 33. Řezáč (Sýkora), 33. Krbec (M. Koutný), 39. M. Koutný (Ondrušek), 43. Ondrušek (Sýkora), 47. Maxa (M. Vávra), 49. Majer (M. Vávra), 60. Ondrušek (Maxa). Diváci: 346.

FBC Liberec – Panthers Otrokovice 7:6 (1:1, 4:3, 1:2 – 1:0) po prodl.
Branky: 12. Lhota (Kárník), 21. Balatka (Ferdan), 30. J. Kopecký (Balatka), 35. Balatka (Ferdan), 39. Balatka (Ferdan), 58. Valeš (Rozkovec), 64. Klucho (Kološ) – 10. Petřík (Nehila), 29. Jurčík (Nehila), 33. Kvapil (Gál), 34. Gál (Červenka), 41. Petřík (Vykopal), 49. Nehila (Koláčný). Diváci: 160.