Václav Culka Václav Culka.
6. 1. 2020 Reprezentace - Muži (25) KOMENTÁŘŮ

Václav Culka: Petri Kettunen má důvěru Českého florbalu, nominace na kvalifikaci bude impulsem

 Situace okolo české mužské reprezentace není v posledních týdnech přehledná. Bezprostředně po mistrovství světa žen sice Český florbal potvrdil ve funkci hlavního trenéra Petriho Kettunena a oznámil konec jeho asistentů. Jenže současně vyšlo na povrch, že nabídku na post hlavního kormidelníka reprezentace měl právě Pavel Brus a do toho se mluví o bojkotu Kettunena ze strany hráčů. Pro Florbal.cz se k situaci vyjádřil předseda Komise reprezentace a mezinárodního rozvoje Českého florbalu Václav Culka.

Jaká je tedy aktuální situace v reprezentaci mužů? „Aktuálně se má situace tak, že na svém prosincovém zasedání rozhodl Výkonný výbor Českého florbalu o odvolání tehdejších asistentů Petriho Kettunena, tedy Pavla Bruse a Milana Fridricha s tím, že Petri Kettunen má důvěru Českého florbalu a možnost sestavit si nový realizační tým podle svých představ,“ popisuje Václav Culka.

Přiznává, že situace není ani pro komisi snadná. „Upřímně nejsme nadšení z toho, že minulý realizační tým po několika měsících zjistil, že se natolik rozchází v názoru na směřování reprezentace, že spolu nebude nadále pracovat. Ale je to realita,“ hodnotí situaci.

Po mistrovství světa žen sice Český florbal potvrdil v pozici hlavního trenéra reprezentace mužů Petriho Kettunena, jenže také vyšlo najevo, že byla ve hře možnost s Pavlem Brusem jako hlavním trenérem. „Řešili jsme, jak pokračovat a v úvahu přišla i varianta s Pavlem Brusem jako hlavním trenérem, nicméně náš požadavek byl, aby Pavel Brus po této sezoně nepokračoval ve Vítkovicích a byl na plný úvazek trenérem pro Český florbal. To odmítl, takže tato varianta padla a v té chvíli pokračujeme s Petrim Kettunenem, který má nadále platnou smlouvu,“ potvrdil Culka to, o čem informovaly Brusovy domovské Vítkovice.

Má tedy nyní Petri Kettunen důvěru Českého florbalu a je hlavním trenérem reprezentace mužů? „Ano, mohu potvrdit, že Petri Kettunen je v této chvíli hlavním trenérem reprezentace mužů a sestavil nominaci na kvalifikační turnaj o účast na mistrovství světa mužů 2020, který se uskuteční na přelomu ledna a února v Lotyšsku,“ uvedl předseda komise k turnaji, který se odehraje v Liepaji.

Říká se, že Kettunen zvolil dva nové asistenty z Finska, přičemž jedním by měl být Akseli Ahtiainen, který už u týmu působil v minulém cyklu. „Mohu potvrdit, že Akseli je jedním ze členů nově navrženého realizačního týmu, ale současně chci říci, že poslední slovo bude mít Výkonný výbor na svém zasedání. Nicméně, vzhledem k tomu, že Petri dostal při volbě asistentů volnou ruku, tak věřím, že si vybral podle svého nejlepšího uvážení takové osoby, se kterými se mu bude co nejlépe spolupracovat a nepředpokládám, že Výkonný výbor toto nějakým způsobem zabrzdí,“ popisuje Václav Culka.

Českou mužskou reprezentaci čeká kvalifikační turnaj o účast na prosincovém mistrovství světa, přičemž nominace na něj je rovněž předmětem spekulací. „Nominace bude zveřejněna v úterý. Uvidíme, jak bude vypadat, ačkoliv je třeba také připustit, že budeme hrát se soupeři, které bychom obecně měli porazit, takže umím pochopit kluky, že příliš nechtějí trávit poměrně delší čas v Lotyšsku,“ říká předseda komise k tomu, kdo bude nominován.

V posledních dnech se rovněž objevily spekulace o tom, že určitá skupina hráčů pod vedením Petriho Kettunena již reprezentovat nechce a nebude. „Upřímně, pro mě je to aktuálně ve stavu neoficiálních informací, které mám z doslechu a aktuálně si je s hráči ověřujeme. Osobně jsem mluvil s jedním hráčem, kterého nebudu jmenovat, a předesílám, že následně je na něm, aby si situaci případně odkomunikoval a sdělil mi, že pod vedením Petriho Kettunena reprezentovat nebude,“ přiznal jeden případ.

„Pokud by se stejně rozhodli i další hráči národního týmu, byl by to samozřejmě problém, který si nikdo z nás nepřeje, ale který bychom museli řešit tak, aby byl tým dobře připraven směrem k mistrovství světa,“ uzavřel rozhovor pro Florbal.cz Václav Culka.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Tom napsal:

  Autor po tom co tu předvádí by se rovnou mohl přejmenovat na Lžihofer.

 • Fbc napsal:

  Haha pan Culka prostě lže vždyt pan Staviani nebo jak se jmenuje obvolával hráče a zakaz jim se vyjadřovat k reprezentaci . Že vám není hanba .

 • ... napsal:

  Ne že bych o tom měl nějáké blížší info, ale přijde mi vtipný, jak se Český Florbal snaží zamést pod koberec že se něco děje. Radši necháte skončit Fridricha s Brusem, troufnu si říct jedny z největších odoborníků u nás, než by jste si přiznali že opětovné jmenování Kettunena byla chyba

  • Jenda napsal:

   Souhlas! Zamést pod koberec, Kettunen je svatý. Nepřipomíná vám to Babiše?

  • Petr napsal:

   Ale oni nabídli Brusovi hlavní trenérství, ovšem s podmínkou plného úvazku u repre a odchodu z Vítkovic od příští sezóny. Tuto podmínku Brus a samy Vítkovice odmítly. Co pak zbývalo jiného, než nechat Fina u vesla v rámci běžící platné smlouvy a nádavkem mu umožnit si přizvat další kolegy ze Severu, když se u nás nenašel nikdo schopný a ochotný.

   Můžeme tomu říkat odepsaná sezóna. Nicméně je možno vzít do reprezentace nové tváře za ty, kteří pod Finem hrát chtít nebudou. Aspoň to může být celkem pozitivní věc na jinak zpackané situaci.

   • Odbornik napsal:

    Ale tohle je pouze alibismus unie. Už když to Brusovi nabízeli tak věděli že to na 99% odmítne. Za 1. má rozdělenou práci ve Vítkách plus platnou smlouvu

    • Petr napsal:

     Argument s platnou smlouvou není argument. Kdyby Brus a Vítkovice měli zájem, tak smlouvu změní. Navíc požadavek Unie zněl plný repre úvazek až od příští sezóny. To, že tak neučinili, jim nelze vyčítat. Prostě si zachovali stávající statut a odmítli se obětovat pro reprezentaci.

     Argumentem mohou být pouze nepřekročitelné jiné pracovní úvazky pana Bruse nebo osobní důvody.

 • Kim napsal:

  Odkud pan Culka vzal, že “ umím pochopit kluky, že příliš nechtějí trávit poměrně delší čas v Lotyšsku,“ když mluvil pouze s jediným ? Přijde mí to jako urážka všech hráčů, kteří si doteď brali volno i na méně významné akce repre, než je kvalifikace. Ten důvod proč nechtějí jet, je asi někde jinde a pokud to pan Culka nevidí, není asi na správném místě.

 • Fbc napsal:

  To je v haji jak lže v par větách ?
  Vidí to jen si to nechce přiznat

 • trener napsal:

  panu Culkovi je srdečně jedno co se děje či neděje…na každou svini se vaří voda – říká jedno staré, české přísloví, dělat z nás blbce ale nemusí

 • Janka napsal:

  Chápu to tedy tak, že Kettunena pan Culka vyhodil, respektive hodlal vyhodit, protože mu nevěří a smlouvu nabízel někomu jinému a pak ho tam nechal a nebo co to mělo být za eskapádu? Nesedí mi tam totiž plná podpora, kterou vyslovuje, když v další větě zas mluví o nabídce jinému trenérovi. A to prezentované odvolání asistentů je taky nějaké divné, když i sám ČF přiznal, že přijal jejich rezignaci. Chtělo to víc konkrétních otázek.

  • Kerim napsal:

   S těma otázkama je to těžká věc. Na rozhovor musí být vždycky alespoň dva. A když ten dotazovaný částečně mlží a na zbytek raději neodpoví, tak se tázající může přetrhnout a stejně to k ničemu nevede.
   Jeden se tady snaží vést stát jako firmu, druhý se snaží vést sportovní svaz jako politickou stranu. Mají to chytře (pro sebe) vymyšlené. Trenéři a hráči mají ve smlouvě klauzuli o nevynášení interních věcí na veřejnost, což by se dalo pochopit. Jiná věc je, že díky této klauzuli VV rezignaci asistentů překroutí na odvolání, neochotu několika hráčů pokračovat pod současným trenérem smrskne na jediného hráče.
   Když si tak pročítám znovu poslední tři odstavce, tak se mi chce zvracet. Ačkoliv to by měl hlavně dotazovaný…

 • Kerim napsal:

  Tak na Bizáru už je fotka z nominace.

 • honzik napsal:

  už se vzpamatujte mam uplně ověřene informace a z přesnosti na 99% řict že 15-20 hraču řeklo že pod nim hrat nechce a maji to byt všichni hrači kterí byli na MS od roku třeba 2016 tak nevím co si to tady nalhava a je P****něco řict že to s kettunenem nefunguje a absolutně nerozumi florbalu přal bych vam vědět co ja pak by jste pochopili i ci jde tragede a komedie českeho florbalu. je otazka času kdy to nekdo da ven a pak se budeme divit.

 • trener napsal:

  je to horší než jsem si dokázal představit…teď už čekám jenom na nominaci, kterou se potvrdí nebo vyvrátí některé věci

 • K3 napsal:

  Nemudrujou tady teď náhodou ti stejní chytrolini co jebali Zlatnika když chtěl vyhodit Fina hned po fiasku na MS?

  A hráči co zase neuznávaj dalšího repre trenéra mají svědomí čisté? Po kolikátý už to je chybný trenér, který přestal rozmazlencum vyhovovat?

  Není to stále dokola? Koule na radikální řešení někdo najde? Co vyházet vsechny, trenéra i hráče, postavit to od nuly, nebrat nikoho kdo se na současném stavu podilel.

 • ól in napsal:

  At k repre dají Bedlu a vše bude vyřešeno

 • Zkrat napsal:

  Tak Chodov se opravdu předvedl 🙂 solidní podraz pár kluků.

 • Anonymní plkal napsal:

  Přání otcem myšlenky, proto má teď každej zaručený info od některýho kámoše hráče či bafuňáře, co se kolem repre motá, že Kettunen je k hovnu a měl by se odvolat.

  Pro Čechy nejspíš opravdu k hovnu je, střetly se mentality, nevyhovuje hráčům jeho styl apod. a to by měly být důvody pro jeho odvolání. Bez debaty.

  Jenže každej tady nese díl viny…

  Proč nešel už po MS? Zlatníkova komise jako alternativu nabídla Beneše a ještě se jí snažila prosadit mediální sólo akcí. WTF? Větší malá domů starýmu kámošovi, co v tý době ani netrénoval a florbalem otevřeně pohrdal (viz jeho rozlučkovej rozhovor na Tatranu – teda pokud zase jen nechtěl bejt zajímavej silnýma řečma), tady nikdy nebyla.

  Hráči ve finále nepípli. Natov odmítal už za Cepka, není méně relevantního měřítka. Zbytek buď jezdil, anebo se vymlouval na zranění či osobní důvody. Nikdo to neřešil. Teď si všichni můžou urvat pinďoury nad tím proč se to řeší až teď 🙂

  Stávka hráčů už tady byla. Skončil kvůli ní po MS v Rize Cepek (proto pak Bez frází zkritizoval rozmazlené hráče a marketing, který je upřednostnil). Podruhé si hráči před MS 2018 vymrčeli větší náhrady (jinak by EFT v Brně bylo bez nich, což je na poslední domácí akci před domácím MS nepřijatelné).

  Opět je to tady. Ano, Kettunen je nevhodný trenér, ale otazník visí nad tím čí je to vina. Nevidím to rozhodně černobíle. Svůj díl na tom mají všichni.

  Hráči těží z těžce nekonkurenčního prostředí a umí toho využít, ale jen když si navzájem dodají odvahu, proto jim to vždycky tak dlouho trvá.

  Bafuňáři chtějí špinavé prádlo prát doma, ale v týhle době není korektní jednání trendy. Co se neřeší veřejně na pavlači, je považováno za neřešené nebo tutlané nebo metené pod koberec.

  Lidé slepě stojí za každým, kdo se vzepře establishmentu, takže v tomto případě unii. A prakticky nefunkční florbaloví novináři tomu v zájmu své objektivity podléhají. Přitom je tolik důležitých nepoložených otázek na všechny strany. Nejen unie totiž zasluhuje nepříjemné otázky.

  No nic, dnes se zveřejní neobvykle chudá nominace, která ale bude pro kvaldu úplně OK. Unie se už musí přiznat, že Peteho vlastně nechce, ale někdo tu kvaldu odehrát musí. A vsaďte se, že bude následovat rozhovor s nějakým rebelem jak je Kettunen úplně na hovno trenér a třeba se dočkáme i vzývání Cepka 🙂

  • Zkrat napsal:

   Jen dodám, že komentář byl napsán až po zveřejnění rozhovoru s Veltšmídem, takže poslední věty nezní vůbec věrozhodně.

   • Anonymní plkal napsal:

    Věrohodné není, že mi komentář nešel nadvakrát přidat ráno. Měl jsem si ten uložený text opravit před tímhle odpoledním pokusem ?

 • karlík napsal:

  Takhle.
  kolik medailí jsme získali za Jendrišáka? Co se tedy stane, když prvního centra v nároďáku bude hrát Forman? Nic, nejhůř skončíme zase čtvrtí, jenom, přibydou zkušenosti tam kde jsou potřeba.

 • ??? napsal:

  CULKA, jestli máš koule mezi nohama, tak odstup!!! Lžeš těm, co Ti dali důvěru.

Napsat komentář

*